Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy derékszögű háromszögbe...

Vérmagyar kérdése:

Ha egy derékszögű háromszögbe rajzolt (0;0) középpontú egységnyi r sugarú kör sugarának és az y koordinátáinak aránya a sin, akkor sin45 fok miért nem 0,5?

Figyelt kérdés
Ha a függvény periódusát nézzük, akkor ott ha r sugár pont felezi az első negyedben az x és az y tengely által bezárt szöget, az 0,5. Ugye 90-nél lesz 1. Biztos rettentően banális kérdés, meg tök egyszerű a válasz is, de a mai matekkönyvekből kibogarászni valamit....

2012. jún. 29. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert a szögfelező nem oldalfelező. A sin függvény nem lineáris(egyenes). Próbáld meg lerajzolni a 45 fokos háromszöget, majd Pitagorasz-tétellel számold ki az oldalait.
2012. jún. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Talán kicsit könnyebb megérteni, ha elképzeled az x^2 függvényt.

0-ban 0, 1-nél 1.


De félnél még csak 0,25

Először tök lapos, aztán elkezd gyorsan nőni.


A szinusznál ez fordítva van, először gyorsan nő sin 30=0,5 (tehát 30 fok alatt "megteszi" a felét)

utána viszont "ellaposodik".

(Újabb 60 fok kell, hogy megtegyen még 0,5-öt.)

2012. jún. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a sin függvény nem lineáris. Egy periodikus függvény, aminek normál esetben 1 az amplitudója, és az alsó korlátja -1 a felső pedig 1. Ne haragudj, de annyira kevés nekem amit írtál, persze értékelem a fáradtságot, de tényleg ennyiből nem fogom megérteni... De tudod mit bescannelek egy rajzot mire gondoltam, mert még az is lehet, hogy te értettél félre engem, mert valamit rosszul írtam le...
2012. jún. 30. 00:05
 4/9 A kérdező kommentje:
Az ifjutitánnál már alakul a dolog.
2012. jún. 30. 00:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Valamit a periódusoknál értek félre szerintem. Tehát a sin függvénynek 2 pí a periódusa. (bocs nem tudom hogy kell pí-t írni) Ugye egyszer 180 fok alatt ér 0-0ig úgy, hogy lesz egy szélsőértéke ami 1. Aztán mégegyszer 180 fokot megtesz úgy, hogy megint lesz egy szélsőértéke ami -1. (Nyilván 270 foknál lesz a szélsőérték.) De akkor most sin 45 fok az 0,25? Mert nekem a számológépem nem ezt adja ki.
2012. jún. 30. 00:16
 6/9 A kérdező kommentje:
De komolyan az lenne a legjobb, hogyha ajánlanátok valami normális irodalmat erről. Ha a fősulin meg tudtam érteni az analízist meg a lineáris algebrát, akkor ezzel se lehet gond. Csak tényleg olyan sz@r matekkönyvek vannak...
2012. jún. 30. 00:19
 7/9 A kérdező kommentje:
Szóval a sin90 meg sin270 fokokat értem, hogy azok 1 és -1, mert ugye az nyilvánvaló. De a köztes értékek....
2012. jún. 30. 00:22
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja értem már mit mondott az első.... Most már vágom.... Köszi mindkettőtöknek!
2012. jún. 30. 00:30
 9/9 anonim ***** válasza:

www.wolframalpha.com/input/?i=plot+sin+x


A Pitagóraszos pedig részletesebben:

a:x tengelyen fekvő oldal

b:y tengelyre merőleges oldal

c: átfogó, sugár, 1


a^2+b^2=c^2

a=b, mert egyenlőszárú háromszög

a^2+a^2=1 (előbbiekből következik)

a^2 = 1/2

a=1/gyök(2) = gyök(2)/2


Ennyit ad ki a sin45°ra is.

(És tényleg nem a lineáris szó volt ami kellett volna használnom)

2012. jún. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!