Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megrázhat minket így az áram?

Megrázhat minket így az áram?

Figyelt kérdés

Lehet bugyután hangzik a kérdésem, de ez az eset tegnap esett meg velünk az egyik szupermarketben.

Két gyerekemmel vásároltam. Odamentünk az egyik hűtőhöz, kivettünk egy kenőmájast. Jövünk el, látjuk, hogy vizes a mellette lévő hűtőpult előtt a kő lent. Aztán nézem, áll a víz az összes pult alatt, folyik ki alóla!!! Vagy egy 20 literes vödörnyi víz! Gyorsan el is jöttünk onnan. Nem tudom, gyermekeim, akik kivették a kenőmájast, hozzáértek-e a pulthoz, és azt sem, hogy az alatt volt-e víz! Megrázhatta őket az áram így???? Veszélyes ez így? Kérlek, ne nevessetek ki, féltem őket! És az esetet is felháborítónak tartom! Ha a pulthoz érünk ami alatt a víz áll és működik az veszélyes, ugye? Lehet zárlatos, nem?


2012. aug. 8. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Szóval most attól tartasz, hogy megrázta őket az áram, és lassan leállnak a szervek működései, ha nem fordulsz gyorsan orvoshoz? Valóban jó elektromos vezető a vizes kő, ellentétben az elektromos dugajjal ami elvileg a legnagyobb odafigyeléssel le van szigetelve. Amúgy tudod hogy nézet volna ki, hogyha megrázta volna őket az áram? Nem a saját lábukon jöttek volna ki az biztos... De még az sem lett volna életveszélyes, orvosi ellátással túl lehet élni.

Szóval azt tanultuk meg ma, hogy az áram nem egy lappangó betegség, ha valakin nagy feszültség halad át, az feltűnő. Tessék visszakeresni a fizika tankönyvet!

2012. aug. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 EagleHUN ***** válasza:
100%

Kb egyetértek, az áramütésnek azonnali és egyértelmű jelei vannak.

Mellesleg ahhoz nem csak a víz kell, hanem az is hogy a berendezés szigetelése sérült legyen, de ne annyira hogy saját magán belül is zárlatos mert akkor nem is működhetne.

Na meg az sem mindegy hogy a cipőd pl mennyire vezet hiába állsz vízben ha szigetel a cipőtalpad nem történik túl sok minden, csak kellemetlen meg ijesztő lesz. A testen nem folyik át jelentős áram (kevesebb mint 50mA), mert ugye az áram öl nem a feszültség, lehetsz akár 100000V-on is ha nincs vele áram (Tesla féle kísérletek).

A frekvenciája lehet veszélyes a szívre, de a szív fibrillációt hozzá értő beavatkozása helyre tudja tenni.


[link]


Másrészt ne feledkezzünk el arról hogy mindenütt kötelező egy Fi Relé nevű eszköz ami az áramköri egyensúly felborulását figyeli és ilyen esetben azonnal leold, ezért rázni nem tud már az áram csak maximum megcsapni néhány tized század másodperc erejéig. itt megint csak nem lehet halálos az áramütés az idő rövidsége miatt.


[link]


Nem a multik pártján állok, de szerintem nem voltatok veszélyben.


(Elektroműszerész, Videó Televizió szerelő és Informatikus végzettségeim vannak)

2012. aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Nem, nem azt gondoltam, hogy nem vettem észre, hogy megrázta őket, hanem, hogy megrázhatta-e őket így? Van-e rá esély? Felelőtlenség-e a bolttól? Mostanában nem megyek ide, erre értettem, hogy féltem őket, míg meg nem csinálják a hűtőket! Arra vagyok kiváncsi, hogy lehetett-e volna baj belőle!

2012. aug. 8. 10:54
 4/16 A kérdező kommentje:

Második válaszoló, neked is köszönöm a választ!

Mikor rákérdeztem, mondták, hogy rossz az egyik hűtő, ezért folyik a víz. Én azt nem értettem, miért nem áramtalanították a mellette lévőket is, ha folyik a víz be alá...

2012. aug. 8. 10:58
 5/16 2xSü ***** válasza:
100%
Azért annyit hozzátennék, hogy ezeket a hűtőket eleve úgy tervezték, hogy kvázi vizes környezetben is biztonságosak legyenek. Hiszen minden még az otthoni hűtő esetén is előfordulhat, hogy felrúgod a felmosóvödröt, vagy kiöntöd a tejet. Hát még a kereskedelemben használt hűtőgépeknél hányszor fordulhat elő ilyen. Ezeket eleve erre tervezték, így szerintem nyugodtan megnyugodhatsz. Én sokkal inkább aggódnék azon, hogy elcsúszok a vizes kövön, mint azon, hogy megráz az áram.
2012. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Tipikus rettegő idegbetegség tünetei. Gondolkodási képesség? Nulla.


Akkor lenne baj, ha a vízszint a hűtőgép motorjáig állna az üzletben, azaz kb egységes 30-40 centis vízben (lábszárközépig érő vízben) kéne gázolnod. De akkor már rég levágta volna a biztosítékot.


Vagy úgy képzeled, hogy a szigeteletlen villamos vezetékek a földön tekergőznek a hűtőpult alatt?

2012. aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ezek a hűtőpultok védőföldeléssel vannak ellátva, így ha a földelés rendben van, akkor semmi veszély nem áll fenn. Ekkor ui. ha a fázis hozzáér a hőtő fémrészéhez, akkor az áram a földelt fémrészen keresztül fog menni, nem az ember jóval nagyobb ellenállású tetsén át.
2012. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :-)

Kislányom szandiban volt, amiből elől mindig lelógatja az ujját:-) így gondoltam még veszélyesebb.

Nem vagyok egy fizikai zseni:-)

Legyen szép napotok!

2012. aug. 8. 13:00
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell elküldeni a kérdezőt mindenféle egzotikus helyre. Valószínűleg, mint minden anya, félti a csemetéit :-)

Ám ne aggódj, mint már részletesen leírták, nem rázhat meg így az áram.

2012. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Basszus, azért ehhez nem kell fizika zseninek lenni. Nem a szupehúr elmélet módosításáról van szó, hanem alapvető hétköznapi dolgokról. Ez egy olyan világ, amiben immár nem az oroszlán jelenti a fő veszélyt, hanem a saját környezetünk, éppen ezért érdemes odafigyelni, gondolkodni és főleg nem rettegni fölöslegesen minden szartól. A tárgyakat a kérdezőnél sokkal okosabb mérnökök tervezik, nem pedig tömeggyilkosok.
2012. aug. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!