Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért változik/változhat egy...

Miért változik/változhat egy ember szemének színe élete során?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek például gyerekkorában teljesen barna szeme volt, idősebb korára pedig kék lett. Nem egyik napról a másikra változott meg, hanem több év esetleg néhány évtized alatt. És most ezt magamon is észleltem. Gyerekkoromban sötét barna szemem volt. Most 18 évesen, már zöldül. Talán a pigmentek mennyisége változik? Hajszín egyik esetben sem változott meg.

2012. aug. 9. 14:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Ui.: Azért írtam ebbe a kategóriába, mert itt valószínűleg kaphatok rá értelmes választ. :)
2012. aug. 9. 14:31
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a cikket ajánlom figyelmedbe. Remélem megtalálod benne, ami kell.


Link: [link]


Dante

2012. aug. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok :)


Végigolvastam a cikket, de abban nincs szó végleges változásról.


Én nem értek a témához, csak gyanítom, hogy valóban a pigmentmennyiség változhat.


Viszont "érintett" vagyok: ~ 2 éves koromig szőkés barna hajam volt, azután kezdett sötétedni.

A szemem viszont eleinte barna volt, majd meghatározhatatlan színű lett: világos barna, zöld és szürke részekkel. Most pedig már van egy egyértelműen szürkéskék karika is kívül; viszont a többi részen kevésbé zöld, mint régebben... :O


És az egyik nagymamámnak is világosodott a szemszíne: világosbarnából indulva lett kicsit kékes-zöldes beütésű.

2012. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is keresgéltem már neten, de nem találtam rá magyarázatot. Ideiglenes szemszínváltozásról találtam több cikket is, de véglegesről nem.


Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 11. 11:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem (egyébként a bátyámmal is ugyanez történt) kiskoromban teljesen kék volt a szemem, mára pedig teljesen zöld, de sajnos én sem tudom az okát.
2012. aug. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok. :)


Nem gondoltam a legegyszerűbb megoldásra: Wiki a barátnőnk. :)


"Changes (lightening or darkening) of eye colors during puberty, early childhood, pregnancy, and sometimes after serious trauma (like heterochromia) do represent cause for plausible argument to state that some eyes can or do change, based on chemical reactions and hormonal changes within the body.


Studies on Caucasian twins, both fraternal and identical, have shown that eye color over time can be subject to change, and major demelanization of the iris may also be genetically determined."


[link]


Legalább ennyivel is okosabbak lettünk. :)

2012. aug. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tehát terhesség, súlyos trauma vagy hormonális változások okozhatják.

2012. aug. 19. 11:24
 8/8 anonim válasza:
Ahogy a hármas leírta. Nekem kiskoromban nagyon világos szőkésbarna hajam volt. Aztán a mai napig egyre jobban sötétül. Már rendesen sötétbarna hajam van. Pedig 12 éves koromban világosbarna hajam volt.16f Micsoda érdekesség... Amúgy a szemszínem is világosbarnából sötétbarna lett.
2016. júl. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!