Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Einstein hitt Darwin elméletében?

Einstein hitt Darwin elméletében?

Figyelt kérdés

Ezen kívül,Einstein a tudomány felé fordult,vagy voltak olyan dolgok amihez nem kereste a választ,és Istennek tulajdonítja annak létezését/válaszát?

Ti hogy álltok ezzel?

Tudomány vagy vallás?Valódi leletek,ami utal az ember fejlődésére,vagy a teremtés?


2012. szept. 17. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A bizonyítékok mind arra utalnak hogy a tudománynak van igaza! Ha valamire nem találta a választ szerintem nem istent vette elő válaszként, hanem egy olyan kérdés maradt amire majd talán mások találnak választ! Az ember tudása véges mindent mi sem tudhatunk.


A pontos kérdésre válaszolva Einstein realista ként tekintett a világra és szerintem hitt Darwin elméletében!

2012. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Aha. SZerinted attól érdekesebb lesz a kérdésed, ha a TEREMTÉV VS EVOLÚCIÓ kérdést úgy teszed fel, hogy vajon EINSTEIN mit hitt?
2012. szept. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Jó a kérdés.

Einstein 12 éves koráig vallásos volt, hiszen vallásosnak nevelték. Aztán hirtelen rájött a bibliában leírtak lehetetlenségére.

Ezzel kapcsolatban íme egy idézet magától Einsteintől:

„Az a szó, hogy «isten», számomra semmi más, mint az emberi gyengeség kifejezése és terméke; a Biblia tiszteletreméltó, ám primitív és meglehetősen gyermeteg legendák gyűjteménye.”

2012. szept. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!

Jobb ha leszállsz a földre,és nem játszod Dr.House-t.Az ilyen okfejtéshez még tapasztalatlan,és meggondolatlan vagy.Engem az érdekelt igazán,hogy Einstein (!!!) mit gondol erről,és a bibliáról,mivel ugye mint ahogy írták,vallásos neveltetést kapott,és a wikipédián pedig olvasni lehet arról hogy egyik szülője zsidó volt.

Viszont a tudomány terén nagyot alkotott,voltak olyan dolgok,amire pár felekezet rávágja,hogy "őrült".

Ezért volt értelme a kérdésnek.És valóban evulúció vs teremtés,de Einstein szerint...Mellékesen Ő nekem egy példakép (gyerekkorából kifolyólag),egy egész életnyi tapasztalata van,így inkább jobb ha nem próbálkozom az ismeretlenben hanem követem a kitaposott utat!


Kedves 1. és 3.!

Köszönöm a válaszotokat!Az az idézet eléggé meggyőzött!Ment a zöld pacsi.

2012. szept. 18. 19:16
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Hidd el kedves kérdező, bőségesen eléggé tapasztalt vagyok az ilyen okfejtéshez - pláne, hogy téged nem érdekel Einstein, csakis egy evolúció vs teremtés vitát szeretnél elindítani (jelzem kb. 50x-re ezen a héten).


Ha érdekelne Einstein, akkor nem kérdeznél ilyen butaságot, ugyanis Einstein elméleti FIZIKUS volt, baromira nem érdekelte a teremtés, nem is foglalkozott vele soha. És a fizikába a tudomány mai állása szerint nincs még semmi, ami ellenkezne a teremtés elméletével.

2012. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szóval Te szeretnéd megmondani mit gondolok?:)

Ez vicces,na jó okos enged,szamár szenved....

Ha pedig nem vagy egy okoskodó tini,akkor elnézést kérek,de továbbra is hibádzik az "elméleted". Nem is ismersz,nem tudsz rólam semmit,így kérlek hanyagoljuk ezt az okfejtést.Maradjunk abban,hogy tudom mire vagyok kíváncsi,és mit akarok,és persze ki a példaképem,aki nyomába szeretnék lépni.Hogy most Te mit gondolsz a teremtés vs evolúció dologról,az MELLÉKES,ha megfigyeled pontosabban a kérdésemet,nem a tiéd érdekel,így a várható válaszokból nem lehet vita,hanem egy igen vagy nem válasz indokkal...

2012. szept. 19. 19:20
 7/10 A kérdező kommentje:

Szóval Te ilyen "saját utam járom" típus vagy?Vagyis nem lehet kérdezni senkiről semmit,mert "vita" lesz belőle...


"És a fizikába a tudomány mai állása szerint nincs még semmi, ami ellenkezne a teremtés elméletével."


A fizikába biztos nincs olyan dolog,de vannak történelmi leletek,ami bizonyítja az evolúció elméletét,és cáfolja a teremtést.Innen már csak az számít hogy valaki vallásos-e vagy a tudománynak enged.

És utoljára hogy megelőzzük ezt a "paradoxont":

Einstein az egyik "legelvontabb" elme,akit ismerek,így egyértelműen érdekel,hogy Ő mit gondol róla...

Például Newton is nagyot alkotott,persze régebben élt de őt mégsem érdekelte az emberiség eredete,tőle 3 idézet:

„Hiszek a Bibliában, mint Isten Szavában, amit Istentől ihletett emberek írtak. Naponta tanulmányozom a Bibliát.” „Minden felfedezésem válasz imádságaimra.”

„Minél inkább tanulmányozom a természetet, annál inkább rácsodálkozom a Teremtő munkájára.”


Szóval érted már a különbséget?Nem minden fizikus közömbös a vallások,teremtés iránt,így egyértelmű,hogy van jelentősége Einstein véleményének erről a témáról.

2012. szept. 19. 19:37
 8/10 A kérdező kommentje:

"baromira nem érdekelte a teremtés, nem is foglalkozott vele soha."

Köszönöm a válaszod,ennyit szerettem volna olvasni.....

2012. szept. 19. 19:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Igazán kár felhúzni magad egy félanalfabéta minden alapot nélkülöző megjegyzésén. Az ilyen IQ nullának hiába igazolsz bármit, úgyis azt mondja a fehérre, hogy fekete.

Nyugi! Én is nyugodt vagyok. Engem nem izgat, hogy mindössze 75% értékelte hasznosnak az előbbi hozzászólásomat, amelyben kizárólag jól ismert tényeket közöltem Einsteinről, minden saját véleményem hozzáfűzése nélkül. (Ha ez nem hasznos, akkor ugyebár semmi.) El kell fogadni, hogy az emberből átlagban soha nem lesz tökéletes élőlény, azaz tökéletes állatfajta.

De visszetérve a témára: Einstein igenis vallásos volt gyerekkorában, méghozzá nem zsidó, hanem keresztény vallású, nagyon is foglalkozott a teremtéssel, míg rá nem döbbent tudományos fejlődése folytán a teremtés lehetetlenségére. Később is, sőt egész életében gyakran foglalkozott Istennel. Ezt érdemes részletesen végigtanulmányozni!:

[link]

Amit Newtonról írtál érdekes. De nemcsak a nagy öregek között vannak ilyenek. Pl. Edwin Aldrin, aki Neil Amstronggal együtt először járt a holdon, ugyanúgy, annál jobban meg volt győződve az isteni teremtésben, minél többet megtapasztalt a valóságból. Amikor a Holdról felnézett a Földre, akkor bizonyosodott meg igazán hitében. Akkor határozta el, hogy expedíciót szervez az Ararátra a bárka maradványainak felkutatására, hogy tárgyi bizonyítékot szerezzen hite igazolására. Természetesen nem talált semmit. Egyrészt innen ered az a megállapításom, hogy nincs primitívebb, fanatikusabb emberfajta a vallásosnál. Ha ezt a rengeteg vallásra fordított energiát az emberiség fejlődésére fordíthatnánk,rég nem lenne sok milliárd éhező ember a Földön! Nekem elhihetitek!

2012. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Alex J.!

Köszönöm válaszod,és igazad van,okosabb ha nem húzom fel magam,követem a példád:)

Sok értékes információt írtál le,teljes mértékben egyetértek veled!Ment a zöld pacsi!

2012. szept. 20. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!