Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csillagászok! Ti is látjátok...

Csillagászok! Ti is látjátok a Niburut?

Figyelt kérdés
"Az 1983 óta csak a világ legnagyobb távcsöveivel megfigyelhető bolygó ma már kis házi teleszkópokkal is észlelhető. A szakértők szerint néhány hónap múlva pedig már szabad szemmel is látható lesz"
2012. szept. 18. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem létező dolgokat nem mutat a távcső - amit írtál, azt pedig nem szakértők, hanem holdkóros idióták állították :)
2012. szept. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"A szakértők szerint"


Ez a kifejezés úgy működik, mint egy varázsszó. Kimondom, és máris hiteles vagyok. Mint a színészek, akik fehér köpenyt húznak a fogkrémreklám forgatásán, és máris jobban elhisszük, amit mondanak. :)

Van még sok ilyen varázsszó: bifidus essensis, omega-3, revitalizálás, stb. Ezek mögött legalább van valami, de a lényeg, hogy sokan nem értik, mégis arra lettünk idomítva a média által, hogy ha meghalljuk, bizalmat keltenek. Ahogy a "szakértők" is. :)


Kérdező, linkelnél valami szakértő oldalt, ami mondjuk nem a latogatok.hu vagy a ezo.borostyanszalon.hu ?

2012. szept. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2 Na ezaz:) de sose nevezik meg,hogy ki az a "szakértő",ki a forrás. Egy mellékelt valós csillagászati felvételt se mutatnak.
2012. szept. 18. 10:42
 4/14 anonim ***** válasza:
Rengeteg amatőrcsillagász kémleli folyamatosan az eget, és a Nibiru-hívők között is biztos sokaknak van otthon teleszkópja a világban. Mégsem harsog a média, hogy "megvan, ilyen és ilyen égi pozíción keressétek, emberek!" Konkrétan nincs egy ember, aki leírna egy koordinátát, vagy ha, van, ott senki más nem lát semmit.
2012. szept. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem jó néha elszakadni a valóságtól és ilyen furi dolgokban hinni mint pl a Nibiru létezése. :)

Nem sokkal izgalmasabb dolog úgy felnézni az égre h az a kis fényes csillag nem az uncsi Neptunusz hanem a Nibiru amin humanoid lények élnek és lehet h hamarosan keresztezi a Föld pályáját? :D

2012. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Nem sokkal izgalmasabb dolog úgy felnézni az égre h az a kis fényes csillag nem az uncsi Neptunusz hanem a Nibiru amin humanoid lények élnek és lehet h hamarosan keresztezi a Föld pályáját? :D"


Én mondjuk nem vágyom ilyen típusú izgalmakra :-)!

2012. szept. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
:D Mármint az ütközésre vagy úgy az egész fantáziálásra?
2012. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Fantáziálni szoktam, sőt már egy kisebb szekrényre való szakirodalmat elolvastam a Földön kívüli élet kutatása témakörében, de az ütközést szívesen kihagynám :-)!
2012. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
[link] Már itt is túl lett tárgyalva a dolog majd' 2 éve.
2012. szept. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy akkora bolygó, mint amilyen az állítások szerint a Nibiru, már régen látható lenne.
2012. szept. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!