Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van hátránya a tudatos álmodás...

Van hátránya a tudatos álmodásnak?

Figyelt kérdés

El szeretném sajátítani személyes okok miatt, de nem tudom van-e hátránya. Párszor már előfordult velem hogy ráébredtem hogy álmodok (álomban természetesen)...

Azt hallottam ha nem figyelünk, nem fogjuk tudni megkülönböztetni a valóságot és az álmot...



2012. dec. 12. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

"Azt hallottam ha nem figyelünk, nem fogjuk tudni megkülönböztetni a valóságot és az álmot..."


Tipikus baromság, normális embernek semmi hátránya nem származhat belőle.


Elképzelhető, és igen logikusnak tűnő feltételezés, hogy kevésbé pihentető, mint a normál álmodás, de magának az álmodásnak nagy valószínűséggel amúgy sem a pihentetés a szerepe (az álmodás amúgy is elenyésző részét teszi ki az alvás teljes 8-9 órás idejének).

2012. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs hátránya, mivel nem létezik ilyesmi.
2012. dec. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
A troll témakörök az ezotéria és politika rovatban vannak, az való ilyen kinyilatkoztatás szerű gondolatoknak, viszont ha utána sem nézel a dolgoknak itt inkább ne kommentelj.
2012. dec. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te már álmodtál tudatosan?
2012. dec. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

59%-os:


Nem nekem szólt a kérdés, de én is azok közé tartozok, akik olykor tudatosan álmodnak. Miért olyan nehéz elhinni azt, hogy az ember néha tudatára ébred álmában, és azt csinál, amit akar?

2012. dec. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor te mit értesz pontosan tudatos álmodás alatt?
2012. dec. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen álmodtam már tudatosan és egy BME-n végzett kutató pszichológussal is beszélgettem aki agytevékenység és más szempontokból vizsgálta/vizsgálja a tudatos álmodást. Az egész tudományosan vizsgálható, megismerhető jelenség, különböző például az agytevékenység mértéke és helye s sima és tudatos álmodás közben.
2012. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is álmodtam tudatosan, de tök véletlenül :)

Szerintem semmi hátránya nincs....csak előnye :)

2013. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!