Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem használjuk a vezeték...

Miért nem használjuk a vezeték nélküli áram továbbítást?

Figyelt kérdés

2012. dec. 22. 22:45
1 2 3 4 5
 31/48 Machinev válasza:

Valószínűleg rámenne a gatyánk, ha ezt bevezetnék, és ahogy leírták előttem, az egészségügyi hatásai is nagyon rosszak lennének.


Még kb.4-5 évvel ezelőtt olvastam a 3.évezred magazinban erről (persze, tudom hogy ez nagyjából egy scifi-fantasy magazin :) ), és megmaradt bennem. Ott mondjuk egyenesen a Holdon lévő napelemtelepről közvetítették volna az energiát a Földre :) Valamelyik autógyár már vezeték nélküli iPhone töltővel árulja egy modelljét, meg már régóta lehet vezeték nélküli töltőket is vásárolni telefonokhoz, íme egy közel 2 éves cikk:


[link]


Az első pár hozzászólón látszik az élet- és tudásszínvonaluk...Attól hogy nem láttad vagy nem tudsz róla, még létezik csak burokban élsz + Győzikét és Pákót nézel nap mint nap. Teslát meg lemutatványosozni...ember, sokat nézel nem neked való filmeket, menj vissza CS-ezni meg WOW-ozni...

2012. dec. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Machinev.


Ezzel a linkel azért te is jól mellé fogtál mivel ezeknek a töltőknek az ég világon semmi közük nincs a Tesla féle áramtovábbításhoz.


Ez sima indukciós töltő, így működik a fogkefém dokkolója is.

Itt a mágneses tér nyúlik bele a telefonba azért megy át az energia de ha odébb rakod 5centit már lóf sem megy át.

Teslánál rádióhullámok ,azaz fény viszi át az energiát LEM hullámokkal tehát még csillapodás sincs akár 100km re is!


Azért a kettő nem ugyan az , meglepő is lenne hogy ha telefonba Tesla elvét raknák bele,a több kV os lökéshullámokat előállító rezgőkört, lehet leesnék a székemről ha meglátnám.


Talán 50év múlva.

2012. dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

A fogkefe akkut töltő dokkolót én is akartam írni.


A rádió adó távolba hatásával kapcsolatban van egy linkem.

[link]


Ezt a sugárzást ugyanúgy elnyli a mi szervezetünk ami sós vízből áll legnagyobbrészt.


Azt viszont majd a közeljövő eldönti, hogy a fejünkhöz szorított sacc 0,5-2 watt teljesítménnyel sugárzó kicsi adó készülékek mennyire okoznak bizonyíthatóan megbetegedéseket.


Itt az órákon keresztül a fülükhöz szorított mobil telefonokon beszélgető ember társainkra gondolok. Ennél "jobb" humán kísérleteket még a mengele sem tudott volna kipróbálni, főleg önkénteseken nem akik még rengeteg pénzt is fiztnek érte, hogy gyakorolhassák..

2012. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 Machinev válasza:

petboj97:


Nem kellene kioktatnod, nagyon jól tudom, hogy indukcióval generál áramot. Érdekességként írtam illetve küldtem a linket, nem gondoltam hogy mindegyikhez zárójelben még azt is oda kéne írnom, hogy milyen elven működik. És ha áramtovábbításra példának nem is jó, vezeték nélküli energiaátadásnak azért még megfelel, és ez nincs messze az alapkérdéstől. Tekintve persze azt is, hogy az eredeti feltételre nem hiszem, hogy túl sok példát tudnánk írni...

2012. dec. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 Machinev válasza:
Meg ha okoskodsz, figyelj oda, mit írsz: "[...]rádióhullámok ,azaz fény[...]"
2012. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

Nem kioktatásból írtam de úgy látom sikerül olyanokat mondanod hogy tényleg kioktatás legyen belőle.


A kérdés egyértelműen a Tesla rádióadójára vonatkozik,hisz arról vitatkoztunk az elején, én csak azért javítottalak ki mert az indukció a maga 3cm ével nem ez a kategória és rossz az a meglátás hogy a technológiát már alkalmazzák.


A kettőnek semmi köze egymáshoz és nem kell odafigyelnem hogy mit írok mert bizony a rádióadók fotonokkal kommunikálnak ,nem mágneses terekkel.

Ha nem ismered a fizikát nézz utána , a rádióhullámok ,azaz a Tesla adója is fényt emittál csak mivel alacsonyabb a f ja a látható színeknél az emberi szem nem látja,ettől függetlenül megvakulsz és megégsz ha odaállsz egy 500kW os mikrohullámú adó tányérja elé. Sőt ha lenne egy olyan kamera ami érzékeny ezekre a szokásos telekommunikációs f ra azt látnánk hogy az antennák világítanak éjjel nappal.

2012. dec. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 Machinev válasza:
A fény-rádióhullám - bár terjedési elvre azonosak, mégsem ugyanazok, a hullámhosszuk más. Az előző válaszomban meg leírtam, miért is küldtem a linket és miért tértem ki az indukciós töltésre - részemről lezártam ezt az értelmetlenül generált vitát. Legyen igazad...
2012. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
Annyit hadd pontosítsak igaz, hogy a rádióhullám is elektromágneses jelenség és a fénynek is van ilyen természete. Viszont az elektromágneses hullám egy bizonyos szakaszát már fénynek nevezzük. Feljebb röntgennek, stb. A fény tartomány alatt használhatjuk a "rádióhullám" kifejezést. Tudom és látom, hogy ismered a fizikát, de így helyesebb a megnevezése.
2012. dec. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Azért ne nekem legyen igazam hanem a fizikának.


Előző: Ugye senki nem gondolja komolyan hogy a fény alatt vagy felett egy ollóval elvágjuk a jelenséget és azért mert elnevezzük rádiónak meg mikrónak meg röntgennek ,azokra más törvények érvényesek.

Pontosan láthatod a wikin a fénytannál hogy az a piros hullám nem szakad el,nem vesz fel más alakot ,egyszerűen csak kimegy a látható frekvencia tartományból,vagyis végig a foton természetéről beszélünk rádióhullámok alatt.

Vagyis egyetlen abszolút neve van a jelenségnek és az a fény.


Nem összekeverendő a vezetők körül keltett elektromágneses térrel aminek a hullámformája azonos a fogadott vagy kisugárzott fényével.

Most hogy sikerült egy rádióadó állomást leírnom nem nehéz belátni hogy az emberek valamiért megrekednek a trafónál és az ő tulajdonságait csapják hozzá az antennából kijövő jelre. Talán csak azért mert szabad szemmel nem fénylik .


nem kioktatásnak írtam csak úgy

2012. dec. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

A fizikának van igaz.

Fény amit a szem érzékel.


A fényre leginkább jellemző az, hogy a szemünkkel ill. optikai eszközökkel érzékeljük. Bizonyos hullámhossznál rövidebb esetén kezdünk fotonról beszélni, ahol már látható.


Miért nem nevezzük fotonnak a hosszú hullámú rádió adó hullámát?


Másképp..

Akár az 50 Hz-es frekvencia is lehet extra hosszúságú rádió hullám, ha elektrosztatikus és elektromágneses térként sugározzuk le. Azért a brummos búgás, ha egy erősítő bemenetét megérintjük, vagy árnyékolatlan vezetéket teszünk bele, az antennaként viselkedik.


Szerinted akkor is fotonokról lehet beszélni? Mutat az optikai tulajdonságokat? Nem. Viszont rádióhullám jellegű tulajdonságokat igen.


Az nyilvánvaló, hogy amikor egyre magasabb elektromágneses hullámról beszélünk az elekttromágneses sugárzás. Ahogy emelkedik a frekvencia és rövidül a hullámhossz, lassan (összemérhetővé válik az érzékelő idegsejtekkel) akkor már fényként látjuk. Még alatta és felette, amíg optikai tulajdonságokat mutat és fényként kezelhető, addig fénynek nevezzük.


"A fény emberi szemmel érzékelhető elektromágneses sugárzás.

Tágabb értelemben beleérthető az ennél nagyobb (infravörös), és kisebb hullámhosszú (ultraibolya) sugárzás is, ekkor azonban hozzátesszük a megfelelő jelzőt: infravörös fény, ultraibolya fény.

A fény tulajdonságait meghatározó három fő szempont:

intenzitás vagy amplitúdó, amelyet az ember fényerőként, fényességként érzékel, frekvencia (és ezzel összefüggésben a hullámhossz), amelyet az ember színként érzékel, és

polarizáció, azaz az elektromágneses rezgés iránya, ezt az átlagember normál körülmények között nem érzékeli, de például bizonyos rovarok igen"

Forrás: [link]

2012. dec. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!