Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehet erre a magyarázat?...

Mi lehet erre a magyarázat? Velem történt "paranormális" jelenség.

Figyelt kérdés
Előfordult velem már jó pár éve 1-szer 2-szer, hogy aludtam éppen, és megéreztem másodperc pontosan, hogy mikor fog csöngeni az ébresztőórám. Szó szerint az volt, hogy nemtom, kb. 5-től visszafelé számoltam, és amikor a 0-hoz érkeztem, felébredtem az óra csörgésére. Mitől lehetett ez? Esetleg én értelmeztem félre az élményemet? Azt még hozzátenném, hogy éber állapotban ezt tuti nem tudtam volna megcsinálni, tehát valahogy a tudatalatti szükséges hozzá. Még azt is megjegyzem, h agykontrollhoz semmi közöm :).
2009. aug. 27. 01:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az agy tényleg érdekes dolgokat tud produkálni. És ijesztően gyors. Az én hasonszőrű példám erre: kicsi voltam, úgy 10 éves, éjjel nagy vihar volt. Az álmodtam, hogy apukám a villanypóznán áll, szerel. Egyszer csak mondja, hogy álljak hátrébb, mert villanni és csattanni fog. Hátrébb álltam, figyeltem a póznát, és csakugyan. Akkorát szólt, mint az ágyú. Akkor dörgött elsőt az ég odakint. :D (Egyébként apám nem villanyszerelő... :D)
2009. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A visszaszámlálós módszerre a magyrázat:

nagyon gyorsan is lehet álmodni. Amikor megszólal az óra, egy pillanat alatt álmodhatod ezt a visszaszámlálást.


A nagy francia forradalom alatt történt olyan, hogy valaki megálmodta: üldözik, elfogják, beperelik, elítélik és kivégzik - amikor erre felébredt, még látta a könyvet odébbgurulni, ami a fejére esett, és ami miatt az egészet álmodta.


Ilyenkor egy-egy jelenet az álomból csak 1-1 kép, ami végigsuhan az agyadon. Egy másodperc alatt több is mehet belőle.

2009. aug. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem meg olyan szokott lenni, hogy felkelek és mielőtt felemelném a telefont és megnézném az időt, gondolom magamban, hogy pl: "7:34" van, ránézek a telefonra, és tényleg... Volt már ilyen többször is.
2009. aug. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem, még tegnap 22:31-es értette meg a dolog lényegét :). Köszönöm a válaszokat.
2009. aug. 28. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!