Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges a matek felmentésem...

Lehetséges a matek felmentésem? 15 éves vagyok ( 9. es ) és nagy gondba vagyok a matekkal. Különtanárhoz is járok sokat gyakorolok és sok az egyesem, van 2 kettesem is de arra is kegyelemre kaptam meg.

Figyelt kérdés
Elsőbe is rossz voltam belőle oviba akartak még 1 évre visszaküldeni és 7. be meg is buktam belőle. Tavaly megkaptam 1.4-re a kettest.4-5 hét múlva lesz vizsgálat, mire számítsak? Osztályfőnököm nem ért vele egyet mert töriből,irodalomból és földrajzból jól teljesítek akkor a matekot is megbirom csinálni...

2013. febr. 1. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, ha kimutatható Nálad a diszkalkulia.

Ezek a tünetei:

Ennek a tünetegyüttesnek is többféle megjelenési formája lehet:


Gyakori nehézségek számoláskor (összeadás, kivonás, szorzás, osztás).

Nehezen tudnak számokat összehasonlítani.

Gyakran számolnak az ujjaikon.

Gondot jelent a visszajáró ellenőrzése és az idő leolvasása analóg (mutatós) óráról.

Nem tudnak pénzügyi terveket készíteni.

Nem vagy csak nagyon pontatlanul tudják megbecsülni egy kosárban levő termékek árának összegét, tárgyak súlyát és távolságát, meg az eltelt időt.

Nehezen igazodnak el menetrendeken és órarendeken.

Jól teljesítenek azokból a logikát igénylő tárgyakból, amelyek nem tartalmaznak magasabb szintű számolást, például fizikából vagy geometriából.

Rossz az időérzékük.

Nehezen különböztetik meg a jobb és bal oldalt, és az égtájakat, még iránytű segítségével is.

Rosszul vagy sehogy sem tudnak eligazodni elforgatott térképeken.

Nehezen értik és jegyzik meg a matematikai szabályokat, képleteket, sorozatokat. („Az egyik napról a másikra elfelejti.”)

Nehezen jegyzik meg számolást igénylő, vagy bonyolult pontozást használó játékokban, hogy ki hogy áll (pl.:póker).

Nehézségeik vannak a sorozatokkal, azok megjegyzésével matematikán kívül is, például tánclépések.

Különféle lelki problémák alakulhatnak ki, akár matematikafóbia is.



[link]


itt is olvashatsz róla

2013. febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Illetve, esetleg a Téged érintő:

Szerzett számolási zavarok



[link]

2013. febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ezek nagyon igazak rám részben,teljesen..:( köszönöm
2013. febr. 1. 19:37
 4/4 anonim ***** válasza:
#1: Mindez ugyanúgy nagyon igaz arra a néhány kisebbségi ismerősömre is, akik 1-4 általános iskolai "végzettséggel" rendelkeznek csak.
2013. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!