Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok teliholdkor...

Miért nem tudok teliholdkor aludni?

Figyelt kérdés

Jó alvó vagyok. Ha elfáradok eltudok aludni 5 percen belül! És megfigyeltem, hogy teli holdkor pl. tegnap éjjel nem bírtam sehogyse aludni. Világos is volt, de bevolt húzva a függöny, de átlátszott, és zavart. Nem bírtam aludni, vagy egy óráig forgolódtam! Minden teliholdkor ez van! És nagyon rossz, mert már olyan álmos voltam, és nem birtam aludni. Halottam, hogy a hold az állatokra is hatással van! És rám is. Miért van ez?

Értelmes válaszokat kérek, reális magyarázatokat! Ne olyat, hogy vérfarkas leszek...stb!


2009. szept. 3. 21:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mert a hold és a nap közé esik a föld. Ilyenkor az erős mágneses hatás miatt nehéz aludni. Én se szoktam tudni.

(Azok a fura lényt írók hagyjanak, mert az átváltozáshoz más is kell.)

2012. márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A-sztár válasza:

Felmérésekből tudjuk, hogy szinte mindenki kevesebbet és rosszabbul alszik teliholdkor. A jelenség okát is megfejtették. Valójában a belső óránk, annak is az úgynevezett cirkalunáris, vagyis a holdritmus szerint járó része felel az ilyenkor fellépő alvásdeficitért. Megállapították, hogy ilyenkor rosszabbul, nehezebben alszanak el az emberek, és az alvás is felületesebb. A telihold miatti erősebb holdfényhez azonban semmi köze a jelenségnek.


Kísérletileg kimutatták, hogy a teljesen elsötétített szobában is „ketyeg” agyunk cirkalunáris órája. Az ember tehát a civilizált világ kényelme ellenére még mindig reagál a Hold fázisaira. Egyes kutatók szerint ez a felületesebb alvás segíthette az ősembert abban, hogy megvédje magát a ragadozóktól, melyek előszeretettel vadásztak telihold idején.

2018. okt. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!