Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan versettaulni?

Figyelt kérdés
módszerek, idő, stb...

2013. febr. 18. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Kétszer - háromszor olvasd át az egész verset. Közben értelmezd a szöveget, úgy sokkal könnyebb.

2. Többnyire segítenek a rímek is; figyeld meg őket.

3. Apránként, azaz versszakonként haladj. Vagy akár egy-két soronként, ha szükséges, mert nem megy a fejedbe annál több.

4. Hangosan olvasd fel és hangosan mondd fel magadnak. Így plusz egy érzékelést és érzékszervet vonsz be (a hallást és a fület), ez pedig bizonyítottan javítja a tanulás hatékonyságát.

5. Az első versszak megtanulása után jöhet a második; ha azt is fel tudod mondani magadnak, akkor mondd el egymás után az elsőt és a másodikat. Ezután tanuld meg a 3. versszakot, majd mondd fel magadnak; ha hibátlanul megy, akkor mondd el az első hármat egymás után. És így tovább, amíg a végére nem érsz, amikor már az egészet el tudod mondani egyfolytában.

6. Ha elakadsz valahol, nem szükséges mindig újból elölről kezdeni. Az első egy-két felmondásnál nyugodtan "kukucskálj"; a cél az, hogy néhány felmondás után hibátlanul menjen a versszak.

7. Ha vannak problémás részek, amiknél mindig vagy gyakran elakadsz, ezeket külön gyakorold be, azaz mondd el többször egymás után. (Memorizáld az előző szavakat, és ezekkel együtt jegyezd meg.)

8. Ha hosszú versről van szó, akár több napra is eloszthatod. De ha egyfolytában tanulod, akkor max. 40 - 45 percenként tarts legalább 10 - 15 perc szünetet, amit pihenéssel töltesz.

9. Másnap (vagy a számonkérés előtt) próbáld meg segítség nélkül felmondani az egészet; ha nem megy, nyugodtan olvasd át a problémás rész(eke)t, majd kezdd elölről.


Sok sikert. :)


Itt egy válaszoló írt egy saját módszert, akár ezt is kipróbálhatod.


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__39..

2013. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak simán énekeld el! :D
2013. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én írtam hozzá dallamot és zongorakíséretet, és annyit énekelgettem hogy megjegyeztem
2013. okt. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!