Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen a történetem?

Milyen a történetem?

Figyelt kérdés

Rajz órára kell egy mese egy SertePerte nevezetü lényről.

Egyszer volt, Hol nem volt, élt egy SertePerte nevezetü kisegér. Ez az egér nagyon kicsi volt, még a társainál is kisebb. Mindenki lebecsülte mérete miatt. Pedig SertePerte nagy dolgokat tett nap-mint-nap.

SertePerte egy Titkosügynök volt az ETB-nél,másnéven az Egerek Titkos Bizotságánál. Hogy, hogy is lett egy ilyen kisegér sikeres titkosügynök? El is mesélem. SertePerte egy ugynevezett Kodály köröndön sétálgatott,s közben csipegetett a nem rég kapot sajtjából. Ekkor nagy zörej hallatára megrémült és elejtette a sajtot. Ezt a számára ilyesztő hangot egy piros száguldó autó adta ki. De SertePerte mire észbekapott a sajt már nem volt sehol. Rohant, hogy megkeresse, de sehol sem lelte. Bánatában leült egy padra. Pár pillanattal később a földből egy különös alak jött elő.

SertePerte ekkor felnézett.

-Miért lógatja a fejét egy ilyen különleges kis teremtés?-kérdezte.

-Nem vagyok én külömb mint a társaim, legfeljebb kisebb.- válaszolta majd elmesélte szomoruságának okát.

-Akkor szerencsédre jöttem ugyanis én a MvE kémügynökségnél dolgozok. Had mutatkozzam be, a nevem Csini Csilla. Azt a küldetést kaptam, hogy rávegyelek, hogy csatlakozz a kémkedéshez egy syuper titkos küldetéshez.-mondta Csini Csilla.

SertePerte végül elfogadta az ajánlatott.

SertePerte és Csini Csilla együtt hajtottak vissza a központba.

-Nézzétek! Milyen pici egér!- Sugdóloztak SertePertén.

Lesz majd folytatás csak még ki kell találnom. Eddig Milyen? 11 vagyok amugy.


2013. febr. 27. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia :)


Szerintem a korodhoz képest egész jó fogalmazás. Viszont nagyon sok benne a helyesírási hiba, azokat mindenképp javítsd ki. Sajnos a helyesírás-ellenőrző sem húz alá minden hibát, ill. helyesen írt szavakat is alá szokott húzni, tehát nem tökéletes. Úgyhogy javítom, ill. néhány helyen átírtam, ahol szükséges volt.


Egyszer volt, hol nem volt, élt egyszer egy SertePerte nevezetű kisegér. Ez az egér nagyon pici volt, sokkal kisebb a társainál. Mindenki lebecsülte aprócska méretei miatt. Pedig SertePerte nagy dolgokat tett nap mint nap.

Ő ugyanis titkos ügynök volt az ETB-nél, azaz az Egerek Titkos Bizottságánál. Hogy hogy is lett egy ilyen kisegér sikeres titkos ügynök? Elmesélem.

SertePerte a Kodály köröndön sétálgatott, s közben csipegetett a nemrég kapott sajtjából. Hirtelen nagy zaj hallatszott, amitől annyira megrémült, hogy elejtette a sajtot. Ezt a számára ijesztő hangot egy száguldó piros autó adta ki. De mire SertePerte észbe kapott, a sajt már nem volt sehol. Rohant, hogy megkeresse, de sehol sem lelte. Bánatában leült egy padra. Pár pillanattal később egy különös alak bukkant elő a földből.

SertePerte ekkor felnézett.

- Miért lógatja a fejét egy ilyen különleges kis teremtés? - kérdezte az idegen.

-Nem vagyok én különb, mint a társaim, legfeljebb kisebb - válaszolta a kisegér, majd elmesélte szomorúságának okát.

- Akkor szerencsédre jöttem, ugyanis én az MVE kémügynökségnél dolgozom. Hadd mutatkozzam be: a nevem Csini Csilla. Azt a küldetést kaptam, hogy rávegyelek, hogy csatlakozz a csapatunkhoz egy szuper titkos küldetésben -mondta Csini Csilla.

SertePerte töprengett egy ideig, de végül elfogadta az ajánlatot, így Csini Csillával együtt hajtottak be a központba.

- Nézzétek! Milyen pici egér! - sugdolóztak SertePerte háta mögött a központ dolgozói.


További jó munkát. :)

2013. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! Sokat segitet,amugy a helyesirásom tudom,hogy nem csodás. :)
2013. febr. 28. 17:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)


A helyesírásra pedig tényleg erősíts rá szerintem, mert sok múlik rajta (felvételi, érettségi), meg hát amúgy is... Szóval olvass sokat, gyakorolj, és használj ellenőrző programot. :)

2013. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!