Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az EMP-t kivédeni?

Hogyan lehet az EMP-t kivédeni?

Figyelt kérdés
Helósztok. Az érdekelne, hogy egy esetleges EMP-től hogyan tudom megvédeni az elektromos eszközeimet, amiket ép használok? Arra gondoltam, hogy ahol a PC-m borítása műanyag a mögé egy rézvezetékből készült hálót forrasztok, úgy, hogy a vezetékek szigeteletlen végeit a fém lapokhoz forrasztom, így folytonossá téve a fém burkolatot. Először is ez működhet? Másodszer pedig, ha működhet, akkor mekkora térközök legyenek a vezetékek között? A válaszokat előre is köszi.

2013. márc. 12. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Az EMP -nek az a lényege, hogy nem lehet kivédeni.
2013. márc. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

A Faraday-kalitka jó ötlet, csakhogy a hatásossága a rácsméret és az elektromágneses impulzus hullámhosszának viszonyán múlik.

Szerintem nincs az az EMP csapás, ami egy többrétegű réz-vas szendvicslemez zárt doboz belsejébe bejut.

2013. márc. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2: Igen az utolsó mondatoddal teljesen egyet értek, csak az a probléma, hogy ebbe a gépbe levegőnek is jutnia kell, ezért nem tudom kiválasztani a rácsméretet:\
2013. márc. 13. 17:24
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Lehet ze dupla doboz is, eltolt pozíciójú szellőzőkkel, a szórt beeső sugárzás már minimális lehet.
2013. márc. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!