Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Utálom hogy...

Mit tegyek? Utálom hogy cigánynak születtem.

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok,igazából"csak"félig cigány.A legtöbb cigány közé sosem tudtam beileszkedni rendesen.Nem azt mondom,hogy akiket ismertem rossz emberek voltak(bár volt 1-2,de a többség nem)nem loptak,nem csaltak stb de volt egy jellegzetes "cigányos" stílusuk,megnyilvánult a beszédükben(dikmá,zsaljunk,puja,gádzsó stb,gondolom tudjátok),és valamilyen szinten lenézték a magyarokat,még ha feléjük nem is mutatták ki.Ha valaki ilyen típusú ember olvasná a kérdésem,őt sem akarom megbántani,de így volt.Én meg hiába próbáltam egy ideig beilleszkedni,nem ment,mindig kényelmetlenül éreztem magam mellettük.Később 7.végéig egyetlen barátnőm volt,egy magyar lány,és végül egy kicsit normálisabb cigány lány akivel néha beszéltem.8.-ba másik suliba kerültem,de ez nem kapcsolódik a kérdéshez,szóval nem részletezem.Most ismerek több egy kizárólag magyarokból álló társaságot.Szeretem őket,kedvesek velem,egyáltalán nem néznek le.Nem is ez a gond.Hanem hogy köztük,és mindenki más között aki magyar,úgy érzem hogy én sosem leszek teljesen odaillő közéjük,hogy bennem 100%-ig sosem fognak megbízni.Persze,ez sajnos jogos,mert honnan tudhatnák hogy mikor ütközik ki belőlem a "cigány vér".Természetesen nem fog,de ők ezt sosem hihetik el teljesen.Mint írtam jogos az előítélet,hogy valamilyen szinten"félnek"tőlem.Igazából nem tudom mi a kérdés,gondolom megoldás erre nem nagyon van.Csak azért mégis jól esett kiírni magamból.Köszönöm azoknak akik időt szakítottak az elolvasására a mondandómnak.

2013. márc. 15. 19:53
1 2
 1/19 anonim válasza:
85%
megpróbáltad elmondani nekik is ezt?lehet h csak te érzed kevesebbnek emiatt magadat...ha tényleg nem vagy olyan akkor előbb vagy utóbb de beilleszkedsz...szerintem
2013. márc. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Hát a tudattal együtt kell élni. De szerintem megbízhatnak ugyan úgy benned is 100%-ig, csak több idő kell hozzá mint mondjuk egy magyarnak. Szöveg alapján normálisnak tűnsz szóval nem hiszem hogy különösebb gondod lenne a jövőben :P
2013. márc. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Nem nagyon van mit tenni. Csak rosszabb, ha próbálod tagadni a származásodat. Mindenkinek tisztában kell lennie azzal, hogy ki ő, honnan jött.

El kell fogadni azt is, hogy sok ember igen, meg fog bélyegezni emiatt. Ehhez joga van mindenkinek, saját magának eldöntenie, hogy milyen emberben bízik meg, milyen ember társaságában akar lenni. (Én se bandáznék elvből egy magadfajtával.) Annyit tehetsz, hogy próbálsz olyan társaságot keresni, ahol megbecsülnek téged, és nincsenek olyan alakok, akik bántanának.


Esetleg leléphetnél külföldre. Spanyolországban nem is nagyon tűnnél fel.

2013. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%
15 éves vagy...és félig cigány...meg biszex...beírásod alapján már most látszik, hogy különb és feljebbvaló vagy sok fehérnél: ne veszítsd el a reményt, engedd hogy a lelkiismeredet vezessen. Ha fiatalabb lennék, lehet rádnyomulnék, de hozzád már öreg vagyok...XD.
2013. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
78%

Először is gratulálok,mert szerintem egy nagyon kedves és inteligens lány lehetsz a stílusod és a helyesírásod alapján is.Átérzem a problémádat,habár a saját bőrömön nem tapasztaltam.Sajnos a cigányok-és most csak az alja cigányokról beszélek-mindent megtettek annak érdekében hogy a normális érzésü magyar utálja őket és ez nem egyszer azokra is vonatkozik akik ezt nem érdemelték meg.Ha pl.egy olasz meglopna akkor fenntartásaid lennének minden olasszal szemben ezek után,tehát ezt meg kell értened,de fel kell vállalnod azt ami és aki vagy .Emiatt ne legyenek komplexusaid.Legjobb lenne ha beszélnél ezekről a barátaiddal egyszer,azt hiszem megértenék és ők talán jobban segítenének a rossz érzéseid kezelésében,amihez őszintén kívánok sok sikert.Az ilyen emberenek mint te példaként kéne állni azok számára akik még ennyi idő után sem képesek,

vagy nem akarnak beilleszkedni a normális magyar kerékvágásba.

2013. márc. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
85%
Szerintem normalis lanynak tunsz, es lehet pont abba a nehany szazalek kivetelbe tartozol, akikkel nehez osszefutni... Csak igy tovabb, es kuzdd le valahogy a kisebbsegi erzeseidet!
2013. márc. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 supra01 ***** válasza:
77%

Szia!

Én rengeteg cigány gyerekkel nőttem fel. Ilyen volt az összetétel azon a helyen ahol laktam. Voltak köztük rosszak, akik folyamatosan terrorizáltak és voltak köztük jók, akik barátok lettek.

A rosszak eltűntek, a jók meg megmaradtak. Soha nem éreztem és éreztettem egyetlen cigány barátommal sem, hogy ő cigány.

Miért is tettem volna. Nem tehet róla.

Rengeteg nagyon közeli és jó cigány barátom van most is. Szerintem jó, hogy ezt a dolgot végiggondoltad, de azt hiszem, hogy ennél mélyebben nem kell foglalkozni veled.

Aki szeret téged, és a barátod lesz az nem fog ezzel foglalkozni. Az ellenségeiddel meg nem érdemes foglalkozni. Ők akkor is "megtalálnak", ha nem az a téma, hogy cigány vagy, hanem mert pl. barna a szemed vagy nem olyan ruhában jársz mint ők stb.

2013. márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%

Szia :)


Én is csak gratulálni tudok, mert sok korodbelinél - még az "echte nagymagyaroknál" is - normálisabb a gondolkodásod és jobb a helyesírásod, tehát ebből a szempontból nagyon értékes lány vagy, így példát tudsz mutatni másoknak is. Nekem is jó néhány roma ismerősöm volt / van, akik teljesen normálisak, sok ember példát vehetne róluk akár a tanuláshoz, akár a munkához való hozzáállásukban, akár emberségben.


A származásodat és a bőrszínedet persze nem tudod megváltoztatni, tehát az egyetlen megoldás, ha legyőzöd a kisebbrendűségi érzésedet. :)

Ne félj a jelenlegi társaságodtól szerintem, ha elég intelligensek, akkor ugyanúgy megbíznak benned, mint egymásban. A "cigányvér" kiütközése pedig butaság, genetikai kutatások nem támasztják alá. (A kutatások eredményei pontosan azt mutatják, hogy a negatív tulajdonságok nem öröklődnek, hanem minden a szocializációs környezet függvénye.)


Sok sikert kívánok neked. :)


-------


@ fanyúl:

Honnan a csudából szedted, hogy a kérdező biszex? :O

Tudod, a lányok esetében a "barátnő" alap esetben ugyanaz, mint a fiúknál a "barát". A magyar nyelv nem különbözteti meg úgy, mint az angol (friend, girlfriend, boyfriend).

2013. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
29%

Megértem a helyzetedet, de itt te nem hibás vagy, hanem áldozat. ha nem lenne cigánybűnözés, akkor nem is utálnánk a cigányokat annyira. de ez már sosem fog elmúlni, csak fokozódni fog azt kell mondjam. a cigányok 98%-a miatt meg van bélyegezve a maradék 2% is, akik normálisabbak, olyanok mint te.

De az tényleg egyénfüggő hogy valaki megbízik benned avagy sem. Ha valaki emiatt nem tud megbízni benned, akkor az nem is fog barátkozni veled. Én pl olyan vagyok, aki sosem tudna megbízni cigányban, hiába normális. Az okát nem kell részleteznem

2013. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1.Nem mondtam még el nekik.Tervben van,de nem igazán szedtem még össze a gondolataimat hozzá.


2.Tudom,mindig tudtam hogy ha meg is fognak bízni bennem több idő lesz mint egy magyarnál és ez így természetes,de tartok attól hogy esetleg soha nem fognak teljesen.A jövő nem tudom mit tartogat,de én is remélem hogy nem lesznek különösebb gondjaim a származásom miatt.


3.Sosem akartam tagadni a származásom,habár nem is igazán tudnám.Aki úgy szeretne hogy tagadom előtte a származásom,az nem is igazán bízna bennem jogosan ha kiderülne hogy hazudtam,és nem is rám vall hazudni erről.

Ha esetleg el is megyek innen más országba,nem olyan szempontok alapján teszem majd hogy hol nem tűnök fel.


4.Nem vagyok biszex,a barátnőmet úgy értettem hogy lány barát.Bocsánat,ha félre érthetően írtam.Különbnek nem igazán érzem magam senkinél.A reményt pedig igyekszem nem elveszíteni.Az emberek fiatalabbak nem lesznek már sajnos,pedig olyan 60 körül biztosan nekem is jól jönne majd.:)Hány éves vagy,ha szabad tudnom?


5.Köszönöm.:)Igen,ez sajnos így van.A cigány nép néhány tagja kívívta magának,ezáltal a normálisabbaknak is az előítéletet.Elég csak pl:a késelésről szóló cikkeket olvasni,híreket hallgatni néha.10 ilyen esetből 9-et általában cigányok tettek,ha nem mind a 10-et.Az ilyenek nem hiszem sajnos,hogy példának fognák fel a rendesen élő cigányokat,mert többségük nem is akar beilleszkedni.


6.Köszönöm.Nem könnyű,de igyekszem továbbra is leküzdeni őket.


7.Én is olyan környéken élek,mint ahol te is laktál.Igazából velem sem éreztetik abban a társaságban,vagy ha ritkán igen,akkor sem szándékosan,ebben biztos vagyok.

2013. márc. 15. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!