Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Utálom hogy...

Mit tegyek? Utálom hogy cigánynak születtem.

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok,igazából"csak"félig cigány.A legtöbb cigány közé sosem tudtam beileszkedni rendesen.Nem azt mondom,hogy akiket ismertem rossz emberek voltak(bár volt 1-2,de a többség nem)nem loptak,nem csaltak stb de volt egy jellegzetes "cigányos" stílusuk,megnyilvánult a beszédükben(dikmá,zsaljunk,puja,gádzsó stb,gondolom tudjátok),és valamilyen szinten lenézték a magyarokat,még ha feléjük nem is mutatták ki.Ha valaki ilyen típusú ember olvasná a kérdésem,őt sem akarom megbántani,de így volt.Én meg hiába próbáltam egy ideig beilleszkedni,nem ment,mindig kényelmetlenül éreztem magam mellettük.Később 7.végéig egyetlen barátnőm volt,egy magyar lány,és végül egy kicsit normálisabb cigány lány akivel néha beszéltem.8.-ba másik suliba kerültem,de ez nem kapcsolódik a kérdéshez,szóval nem részletezem.Most ismerek több egy kizárólag magyarokból álló társaságot.Szeretem őket,kedvesek velem,egyáltalán nem néznek le.Nem is ez a gond.Hanem hogy köztük,és mindenki más között aki magyar,úgy érzem hogy én sosem leszek teljesen odaillő közéjük,hogy bennem 100%-ig sosem fognak megbízni.Persze,ez sajnos jogos,mert honnan tudhatnák hogy mikor ütközik ki belőlem a "cigány vér".Természetesen nem fog,de ők ezt sosem hihetik el teljesen.Mint írtam jogos az előítélet,hogy valamilyen szinten"félnek"tőlem.Igazából nem tudom mi a kérdés,gondolom megoldás erre nem nagyon van.Csak azért mégis jól esett kiírni magamból.Köszönöm azoknak akik időt szakítottak az elolvasására a mondandómnak.

2013. márc. 15. 19:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

8.Köszönöm.Én elég intelligensnek tartom a társaságomat.Ezekről a kutatásokról én is hallottam már.Igaz,csak futólag olvastam róla,nem igazán részletesen.

A bíztatást is köszönöm.:)


9.Tudom a százalék arányokat ezzel kapcsolatban,elég elszomorító helyzet.Érthető,hogy úgy érzed nem tudnál megbízni egyben sem,és valóban nem kell részletezned az okát.

2013. márc. 15. 21:47
 12/19 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem fejleszd ki magadban azokat a tehetségeket, amik a cigány családokban szoktak öröklődni, (zene, képzőművészet) és fejleszd ki magadban az "európai" tulajdonságokat is, és így a kettő ötvözete pompás eredményt hoz.

Nehogy azt hidd, hogy véletlenül születtél ilyen családba. A származásod egy ajándék, az Univerzumnak valami célja van veled, és más hasonló "keverék" emberekkel. Talán az a rendeltetésed, hogy tanítsd meg egymás elfogadását, bemutasd a népcsoportok pozitív sajátosságait, vagy hogy jó példát mutass a kölcsönös tisztelet megadásában.

2013. márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
El kell mondanom, hogy az írásmódod alapján messze intelligensebb vagy még a legtöbb korosztályodbeli magyarnál is. Elég csak egy pillantást vetni itt a "Szerelem, szex" témakörbe és magad is láthatod. Biztosan látják a barátaid is hogy te igenis normális vagy, és így szerintem a bizalom is a helyén van. Csak akkor lennének bizalmatlanok veled szemben, ha te is úgy viselkednél, mint sajnos a többség. Középiskolában nekem volt egy cigány osztálytársam, szintén lány, de egyáltalán nem kezeltem másképp, mert szorgalmas, jól nevelt, okos lány volt. Sokkal jobban kedveltem és sokkal jobban megbíztam benne, mint sok magyar osztálytársamban. Ő egyébként most negyedéves jogon.
2013. márc. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A normális emberek (persze ez relatív) nem emiatt fognak megítélni téged, hanem hogy milyen ember is vagy valójában.


Szerintem nem kell emiatt aggódnod :-)

2013. márc. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nos, azon nem tudsz változtatni, hogy milyen a származásod, ezt csak elfogadni tudod. Ha már benne vagy egy társaságban, akkor kellően ismerhetnek, és megbíznak benned.
2013. márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ne utáld, mert ez kizárólag neked rossz. Ne légy büszke rá, mert sokan félreértik. Hanem legyen számodra ez olyan természetes, mint a levegővétel, vagy az, hogy beszélni tudsz. Azért legyen ilyen természetes, mert ez a világ normális rendje. Az, ha valakit utálni kell, mindig valami előző problémából, folyamatból, vagy sajnálatos és téves értékítéletből következik.

Gondolj arra, hogy a feketék ugyan az USA-ban most sem egyenrangúak, de a rabszolgaságtól eljutottak a fekete elnökükig, akire a többség büszke.

Az említett szavakat fogadd el. Azok a cigány nyelv részei, ezért tudtak a magyar köztudatba kerülni. Más kérdés, hogy pejoratívaknak tűnnek, mert lenézik őket. De a "puja", a "gádzsó", vagy "zsal" elég hétköznapi gyakori szavaink, amint lefordítod őket.

Barátkozz azokkal, akiket érdemesnek tartasz a barátságodra, ne vess meg egyetlen csoportot se, legfeljebb, mert nem tudod megváltoztatni őket, kerüld el, ha egy erkölcsi szintél (mondjuk a tiédnél) jóval lejjebb van.

Nem hiszem, hogy elveszett ember leszel, még ha most sokszor rossz is. Fogsz te még sokkal többet tudni annál, hogy ezt a helyzetet kezelni legyél képes. Gondolj, a szüleidre, és végy róluk példát, ha jól sejtem a szavaidból, ők elég jól "kibírják" egymást és elég hosszú ideje.

Én nem vagyok cigány, és örülök, hogy legalább e néhány szó erejéig megismerhettelek. Sok sikert és örömet az életben!

2013. márc. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat,és bocsánat,hogy ilyen sokáig nem reagáltam.

12.Igazából mondhatni hogy zenélek,gitározom.Bár sajnos egyelőre nem igen haladok vele,de nem tervezem feladni.:)

Ebben hogy az univerzumnak valami célja lenne velem,a származásommal őszintén szólva nem igazán hiszek,de nem szoktam kizárni semmit addig amíg nem tudom érvekkel bizonyítani hogy nem lehetséges.


13.Köszönöm.Igen,láttam már 1-2 kérdést a Szerelem,szex témakörből,némelyik tényleg elég fura gondolkodásra vall,de nem igazán szokásom unintelligensnek elkönyvelni ismeretlenül senkit.A lánynak akiről írtál,így ismeretlenül is minden tiszteletem.Ő példát mutat,hogy vannak tanult,normális cigányok is.


14.Remélem hogy így lesz.:)


15.Elfogadom azokat a szavakat amiket a kérdésemben írtam,csak valahogy sosem tudtam hozzászokni,de nem szóltam érte senkinek,van akinek ezek a szavak természetesek.Megvetni sosem vetettem meg egy csoportot sem.Köszönöm a jókívánságokat.

2013. márc. 28. 22:31
 18/19 anonim ***** válasza:

Én is későn reagálok, sajna szinte már mindent elmondtak előttem. Egy részről azonban jó is ez, mert a kommentjeidből jobban kikerekedett előttem a jellemed, ami párját ritkítja.

Nem tudom,, hogy bírnám a te helyedben, kérdező! A cigányokhoz nem szeretnék tartozni, mert igykeznének lehúzni magukhoz, a magyarok közt mindig megkérdőjelezhető valaki lennék csak, és mindig lenne olyan, aki megpróbálna visszatuszkolni a fajtám szintjére. Nemrég kezdtem bele egy, a cigányok eredetét és sorsát taglaló regény megírásába, de úgy tűnik, bele fog törni a bicskám, annyira frusztráló a téma.

A problémádra visszatérve, én is csak a külföldi hazát tudom elképzelni, bár így esélyem se lesz, hogy valaha is megismerhesselek. (Nem mint pasi, hanem mint ember lennék kíváncsi rád) De itthon valóban nem sok esélyt látok számodra.

2013. márc. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Utolsó: ennél undorítóbb kommentet nem vot még alkalmam olvasni a gyakorin. Köszönöm, hogy ezt lehetővé tetted nekem.
2016. okt. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!