Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha kihalna az emberiség,...

Salx Narval kérdése:

Ha kihalna az emberiség, szerintetek melyik állat, állatok, vennék át, az uralkodó szerepet?

Figyelt kérdés
Ki milyen lényt tudna elképzelni? Tudna e hozzánk hasonlóan gondolkodni,egy idő után? Melyik állatcsoportból emelkedne ki? Ha van kedvetek, írjátok le, hogyan képzelitek el a földet, ember nélkül.
2009. szept. 21. 03:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy tanárom azt mondta,hogyha az emberiség egy atom háború miatt halna ki,akkor vele együtt sok állat is végleg eltűnne.2 állat van ami kibírja az atom robbanást,és tudnak tovább élni...Az egyik a patkányok(bár nem tudni,hogy csak egy ideig képesek ellenállóak maradni vagy végig) a másik az tuti túl él mindent az pedig a csótány...

De evvel nem azt mondom,hogy ők vennék át az uralkodó szerepet.Ha más szempontból nézzük akkor én is a majmokra szavaznék....

2009. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 IQnindzsa válasza:
100%

Felvetném a kérdést ,hogy mi miatt halt ki az emberiség... Ha egy vírus miatt akkor az nem befolyásolja nagyban a környezeti tényezőket. (nem tekintve a szennyezés megszünését. ;) ) Szóval ha csak úgy eltününk akkor pár millió év alatt valamelyik főemlős lenne az uralkodó.

Ha valamilyen környezeti katasztrófa mint egy meteor becsapódása... akkor szélsőséges esetben elképzelésem szerint valamelyik a naptól független tápláléklánc csúcsragadozója alakulna át lassan uralkodóvá.

Atomháború esetén , annak mértékétől függően én is a csótányokat mondanám mint domináns túlélő fajt.

Ha jönnek az ufók, arra az esetre nincs elképzelésem... :D :D :D

2009. szept. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

egy világméretű atomháborút a csótányokon kívül semmi nem élne túl!

intelliencia: pár ezer év alatt a majmokból ismét ember???

2009. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Talán a felmelegedés hatására a föld szárazföldjeinek jó része,legalább a 2/3-a el fog tűnni,ahol azért lássuk be kevés következő faj férne el,valószínű olyan következő generáció jönne akkor,akiknek lenne kopoltyújuk,de lehet,hogy kétéltűek lennének,ezt nemtudni.Inkább arra gondolnék,hogy olyan majdani emberek lesznek akik képesek lesznek mind a szárazföldön mind a vízben élni.
2009. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egyszerű szervezetek, mint baktérium, vírus minden bizonnyal túlélnék a legnagyobb katasztrófákat is. Biológusok a legszélsőségesebb körülmények között is találtak életformákat, még anaerob, azaz oxigén nélküli viszonyok között is. Egyes baktériumok CO2-vel táplálkoznak, sőt több ezer fokos hőmérsékletet is képesek elviselni. Hogy intelligens élet fennmaradhatna-e, az kétséges. Azonban az evolúciónak köszönhetően, ha az átlaghőmérséklet több fokkal is megnövekedne,hosszú idő múlva nem így néznénk ki, mint jelenleg. Talán pikkelyeink lennének és elszarusodott bőrfelületünk, hogy jobban tűrjük a hőmérsékletet. Például, ha a Holdon kialakítanánk bázist és ott születnének emberek, azok minden bizonnyal óriásira nőnének, sőt nem csak az emberek, hanem az állatok, óriás pókok, óriás madarak stb. Ha pedig örökös fagy lenne, például millió évekig a fagy uralkodna, úgynevezett hógolyó Föld, akkor vastag szőr borítaná az egész testünket, még a talpunkat is, mint ahogy az a jegesmedvénél is jellemző.
2009. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Kedves kérdező, félreértettél, nem akartam én bántani a delfineket.Egyszerűen kíváncsi voltam, hogyan képzeled a delfinek uralmát.Ne gondoljatok,háborúra, természeti csapásra,betegségre.Ez csak egy felvetés, mondjuk, hogy minden így marad, csak ember nincs.Ne tételezzünk fel, a jövőt illetően sem katasztrófákat.Azok a vélemények is érdekelnek, ahol nincs uralkodó faj.Egyszerűen arra vagyok kíváncsi, ki hogyan képzeli.Bárki bármit írhat a közeli, és a távoli jövőről is.
2009. szept. 21. 14:53
 17/21 A kérdező kommentje:
Egy pont az elinduláshoz.Az általunk tenyésztett szarvasmarhák és sertések stb elvadulnának és óriási csordákban, csapatokban lepnék el a legelőket, erdőket.Ezek a ragadózók elszaporodását is jelentenék.A most, szabadon élő állatok is teret nyernének és terjeszkedni kezdenének. Hogyan tovább? Ki mit gondol? Melyik állat emelkedne ki, vagy kiemelkedne e egyáltalán.
2009. szept. 21. 15:11
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.Ez ettől összetettebb azért. Attól függ,hogy maradnának-e életben emberek,ha igen mennyien. Képesek lennének-e újraépíteni azt az életteret, ami ahhoz kell,hogy életben maradjanak. Milyen erőforrások lennének, hiszen,ha egy aszteroida okozta volna a katasztrófát, akkor kipusztultak volna a növények, a víz pedig mind felforrósodott és elpárolgott volna. Ha a jégkorszak köszöntött volna be, akkor nyilván azok az állatok maradnának fenn nagyobb eséllyel, amelyek ahhoz a körülményekhez szoktak.Ha elsivatagosodás lépne fel, akkor viszont a szárazságtűrő állatok alkalmazkodnának jobban, de akkor már nem lennének tengeri élőlények.

Egyébként a dinoszauruszok kipusztulása kellett ahhoz,hogy az emlősállatok átvegyék az "uralmat" a Földön. Lehet,hogyha újabb becsapódás érné a bolygót, akkor az erősödő üvegházhatás miatt újabb fajok jelennének meg, olyanok, amik az általad említett sertésektől sokkal szívósabbak, s az addig élt állatok territóriumát magáévá tennék, kiszorítva, s a kihalás szélére sodorva így a régebbi fajokat.

2009. szept. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, nem értettél meg.Nincs ember egy sem.Ez csak egy feltevés,ne az okot keresd, hogy miért nincs.Minden marad a mostani állapotban, csak az ember tűnik el.
2009. szept. 22. 13:29
 20/21 anonim ***** válasza:
A válasz benne van részben a soraimban. Tehát az,hogy melyik állat maradna fenn az függ attól,hogy milyen körülmények uralkodnának a bolygón, a körülményeket már leírtam. Valószínűleg azoknak lenne nagyobb esélye, amelyek menedékhelyet tudnának keresni, illetve készíteni maguknak, mint például a vakond, sivatagi pók. A kisebb termetű állatok jobban el tudnak bújni, kevesebb élelemre van szükségük, így nagyobb esélyük van szerintem a túlélésre. Illetve lényeges még az is,hogy mennyire szaporodó képes. Valaki említette a patkányt, szinte biztos, hogy azok lennének ez egyik uralkodó faj a bolygón.
2009. szept. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!