Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Olasz nyelvet önszorgalomból...

Olasz nyelvet önszorgalomból tanulni? Angolt tanulok 13éve, oroszt 3éve. A nyelvérzékem kitűnő és szorgalmam is van ha valamit igazán szeretnék. Pár éven belül szeretnék nyelvvizsgázni belőle. Lehetséges volna?

Figyelt kérdés
Szeretnék kérni valamilyen neten ingyen letölthető vagy olvasható,hallgatható olasz alap szavakat tartalmazó anyagot. Itthon szeretném megszerezni az alap tudást majd el menni valamilyen tanfolyamra vagy külön tanárhoz. Egyébként szerintetek melyik a jobb?

2013. ápr. 11. 15:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Netes anyagot nem tudok mutatni, de az biztos, hogy lehetséges az önálló tanulás. Én is autodidaktaként tanultam az olaszt, hobbinyelvként; különböző könyvekből, ill. nagyon sokat néztem a RaiUno-t, és sok olasz zenét hallgattam. Nem volt célom a nyelvvizsga, így magántanárhoz vagy tanfolyamra sem jártam; elvileg mindkettő jó lehet, ha sikerül jó tanárt szerezni, ill. jó csoportba bejutni.


Angolt viszont tanultam iskolában és önállóan is, de semmiféle nyelvvizsga-előkészítőre vagy ilyesmire nem jártam, csak netes tesztlapokkal és egyéb anyagokkal gyakoroltam; elsőre sikerült az írásbelim és a szóbelim is (B2 komplex).


Szóval ha elég kitartó vagy, egyedül is hamar eljuthatsz egy elég jó szintre, ami csak attól függ, mennyire vagy "lelkes", szorgalmas, mennyi időt szánsz rá. Ha pedig még ügyesebb vagy, akkor akár bármiféle külső segítség nélkül is sikerülhet a nyelvvizsga.

2013. ápr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!