Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezt hogyan kell elképzelni?

Ezt hogyan kell elképzelni?

Figyelt kérdés

(Egy korábbi kérdés ihlette ezt a kérdést :)

Valaki azt írta, hogy ha két galaxis közel fénysebességgel halad egymás felé, akkor is max. fénysebességgel látjuk az egyik galaxisról a másikat közeledni.


Ezt el tudom képzelni, viszont egy másik példát már nem:

egy hosszú sínen állunk, velünk szemben jön egy vonat fénysebességgel, aminek az elejére egy tükör van szerelve. Tehát a vonat X távolságra van tőlem, akkor a tükörképem 2X. Elméletileg a tükörképem a vonattal egyszerre ér hozzám, tehát a tükörképem kétszeres fénysebességgel kellene hogy jöjjön.

Viszont nem láthatom gyorsabbnak a fénysebességnél.

Akkor ilyenkor mi van? A vonat már az orrom előtt van, de a tükörképem még csak félúton?



2013. ápr. 18. 17:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#9 az "és amúgy" bekezdésedig olvastam csak.

Kérlek, tisztelj meg minket azzal, hogy helyesen írsz!

Lehet, hogy te is csak azért foglalkozol fizikával (most mindegy milyen szinten), mert esélyed sem volt a nyelvtan szakon.

2013. ápr. 19. 18:23
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

milyen alapon döntesz te olyanról, hogy mi hülyeség, és mi nem?

-Tudás alapon.


A lézeres példát én hoztam fel, és az valóban mehet sokkal gyorsabban c-nél.

-Még mindig nem mehet gyorsabban semmi ismert anyag vagy a fény a "c" nél te kis botcsinálta fizikus.


Sőt, még a tér is gyorsabban tágul c-nél :)

na mivan?

-Az van hogy halvány lila fogalmad nincs mit jelent a relativitás elméletben a "c". A c -t a relativitás elmélet mint határértéket használja ezért ez az érték mindig 1 mert nem fix kitüntetett km/s ot jelöl még akkor sem ha tudjuk hogy a fény mozgásából eredeztették és megadjuk az ismert 299...kkm/s ot a c értékének!


Lovagolhatsz azon hogy kimondod az ismert eseteket amik valóban gyorsabban terjednek a fénynél és ez által úgy fogalmazol hogy átlépte a "c" t de előbb illene megtanulnod hogy az a cé azon kívül hogy a fénysebességet is jelenti ,igaz minden még fel nem fedezett maximális terjedési sebességre tehát akkor is 1 ha a fényt tekintjük az anyag mozgásának határértékének és akkor is ha ennek a 10x ét.

Nyilván ha jön egy új részecske akkor az nem cé jelzőt kap hanem akármilyent de az akkor is az 1 értéket veszi föl!!!


Gyakorlatilag úgy okoskodsz hogy a lézeres példáddal azt sem árultad el hogy mi megy "elméletileg" gyorsabban a fénynél?

Ja hogy a képzeletedben elképzeltél valamit ami gyorsabban megy?

Kérlek nevezd meg azt a részecskét vagy tömegtelen részecskét nagyon kíváncsian várom és hogy hogy került oda a lézerpointerből!?



A kérdező meg nem tudom minek tesz föl kérdéseket ha a válaszokat végig sem olvassa dacból,de hát az ő baja mert a végén megkapta volna a számítási képletét a gyagyás kísérletének...

2013. ápr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

:D najó elég lesz, nevetségessé tetted magadat, elérted a célodat.

ne forgasd ki a szavaimat egyrészt, csak azért hogy abból kiindulva tudj "okosságokat" mondani, felvágj vele hogy valamit hallottál a discovery-n :D

2013. ápr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Látom vicces kedvedbe vagy legjobbkommentelő ,akkor nevessünk egy kicsit a szakirányú hsz eden.

"Az lehetséges, hogy a lézer végpontja sokkal gyorsabban "halad" c-nél, de ez nem mond ellent semminek, mert nem visz információt"


Mégis mi az hogy a lézer végpontja? Úgy értetted hogy a fénysugárnak van egy vége? Tehát szerinted az a fénypont amit a tárgy visszatükröz az a fénynek a vége...

Nem semmi a tudásod kérlek taníts mester! :D


"sokkal gyorsabban "halad" c-nél,"

Mi? Ez a fénypont? Esetleg maga a fény?


"de ez nem mond ellent semminek"

Mi , hogy a fény gyorsabban halad a fénynél ? Ez tényleg nem ellentmondás :D Lécci írj már még ilyeneket tök jól szórakozom :)


"mert nem visz információt"

Miért is vinne információt a fény ó miért is XD ezek a buta emberek meg optikai hálózatokat építenek hogy tudjunk netezni,telephonálni ,információt cserélni...


Remélem nem veszed sértésnek hogy kielemeztelek de úgy élveztem.

2013. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozzatok a 30%-os csávóval, mindig ezt csinálja. Régebben váltottam vele pár levelet, és tényleg ennyire sötét. Amíg válaszolsz neki, addig folytatja ugyanazokat az primitív monológokat. Egyszerűbb, ha nem törődsz vele.
2013. ápr. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

csökönyosen ragaszkodsz a baromságodhoz, és itt éled ki magadat, mert a való életben nem tudod, egy beszari alak lehetsz akinek senki nem ad a véleményére.

és itt sincsen ez másképp!

engem nem tudsz meggyőzni a marhaságoddal, fizikusnak tanulok úgyhogy pontosan tudom hogy amit írtam abban semmi rossz nincsen, te pedig felhozol ilyen ökörségeket :D

2013. ápr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

:D wow

képzeld, ezt egy tanárom mondta ezt a lézeres példát, de már előtte én is elgondolkoztam rajta, és a tanár is azt mondta amit én :p és nem is akármilyen fizikus, mert eléggé elismert a munkássága.

nem én vagyok aki vetít, te egy nyomorult vagy és nem fogok neked többet válaszolni, van jobb dolgom is.

2013. ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!