Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A kontinensek lebegnek a víz...

A kontinensek lebegnek a víz felszínén vagy úgy kell elképzelni őket, mint egy hatalmas sziklát, aminek a csúcsa sík? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 16:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy képzeld el őket, mint hatalmas hegységeket fennsíkokkal, aminek a lába vízben áll.
2010. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, erre voltam kíváncsi. Még soha nem voltam tengerpart közelébe sem, és fura elképzelni, hogy lejt az egész, és nem azonnal egy ilyen 100 méteres mélységű tengerbe ugrik az ember. Ez mitől van, ha úgy nézzük, hogy egy kontinens szélénél szállnánk meg, és ott lennénk?
2010. jún. 26. 16:35
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Már bocs, de a nyolc általánost kijárhattad volna. Nem hiszem el, hogy van olyan ember, akinek ennyire lövése sincs a körülötte lévő világról...

Van olyan terület, törésvonalak mentén, ahol tényleg hirtelen mélyül a tenger, de sok helyütt a természetes lekopás miatt igen lassan nő a vízmélység. Menj el a balatonhoz és nézd meg a gyakorlatban. Északi part, meredek, mert ott a törésvonala. Déli part sekély, mert ott fokozatosan mosta ki a víz.

2010. jún. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Általánosba járok, ne bánts már.
2010. jún. 26. 18:18
 5/17 Sz1u ***** válasza:

Képzeld úgy el, mintha a Földről hirtelen minden víz (pl. folyó, tó, tenger, óceán) eltűnne. Nem maradna más, csak egy száraz kérgű (sziklás, földes, kavicsos, homokos...stb) bolygó. Ha szépen lassan visszaengednénk a vizet erre a bolygóra, akkor az alacsonyabban fekvő helyek (medencék) megtelnének vízzel. Ezek lesznek a tavak, tengerek, óceánok.

Tehát a lényeg, hogy a kontinensek nem úsznak a vízen, hanem a víz alatt egybefüggő "szárazföld" van!

2010. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Valamint legkésőbb középiskolában fogod tanulni földrajzból részletesen a Föld felépítését. Akkor majd tanulod a kőzetlemezeket, és biztosan megérted hogyan működik ez az óceán-szárazföld dolog.


Addig is esetleg olvasgass a lemeztektonikáról, hátha érdekel, meg akkor a föci is könnyebb lesz később:

[link]

2010. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az óriási táblás lemezek "úsznak",(vagy inkább lebegnek a tetején)a belül izzó fél-folyékony forró magmán,és ezeken vándorolnak,megszületnek és elpusztulnak több milliós éves távlatban.
2010. jún. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ez a víz felszínén lebegés már csak azért is hülyeség, mert a föld nehezebb a víznél.
2010. jún. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Elnézést, nem tudtam hogy általános iskolás vagy. Helyesen teszed, hogy kérdezel.

Utolsó válaszoló: Nem azon van a hangsúly, hogy nehezebb. A több tonnás acél hajó sem süllyed el, pedig az elég nehéz. A sűrűség a lényeg.

2010. jún. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszotok!

Igen, azt tudtam, hogy szárazföldek lennének mindenhol, ha az óceánok, tengerek, stb eltünnének. Csak valahogy fura volt, mert mikor filmet nézek, vagy dokumentumfilmet, akármit, ott sem egyértelmű az ábrázolás. A szigetekre ugyanaz igaz mint a kontinensekre? Mát egy kis szigetet nézve... Ott ha lemerülnénk akkor látnánk hogy egy hegyszerű nyúlvány megy a mélybe és az tartja? Ezen sokat gondolkodtam, és nagyon izgalmas.


Vagy ugye a Föld több ilyen rétegből épül fel és a szárazföldek alatt lávaszerű folyadék áramlik. És tudom ha al áva kihűl megkeményedik, de a forró láváról valahogy azt gondolom, hogy letarol mindent és ahogy áramlik a felszín alatt mi tartja a szárazföldet (ezesetben az egész földkéregre gondolok rendesen és vizek alatt).De akkor a láván úsznak ezek... hát fura ebbe belegondolni nekem.


Utolsó: semmi gond, már el is felejtettem. ;)

2010. jún. 27. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!