Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csak szerintem 0 az eredmény?

Csak szerintem 0 az eredmény?

Figyelt kérdés
[link] - 0+50x1-60-60x0+10=
2013. máj. 2. 20:32
 1/7 Silber ***** válasza:
100%

Szerintem is.

0+50*1-60-60*0+10=y

0+50-60-0+10=y

50-60+10=y

-10+10=y

0=y

2013. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak szerinted. Azok szerint is, akik ismerik a matematikai jelölések elsőbbrendűségi sorrendjét.
2013. máj. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

...Akarod mondani, a matematikai műveletek sorrendjét (vagy sorrendjére vonatkozó szabályokat).

De amúgy teljesen igaz.


Mivel ez már a sokadik hasonló kérdés, én nagyon remélem, hogy előbb-utóbb végre mindenki meg fogja tanulni, amit 2.-ban kellett volna: a szorzás magasabb rendű művelet, mint az összeadás és a kivonás.

De ahogy elnéztem a Facebookon a kommenteket, ez még elég sokaknak hátravan... :(((

2013. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mindenki szerint 0 az eredmény, aki matematikából magasabb szinten van egy 2. osztályosnál.

Ehhez képest a múltkor láttam, hogy egyetemet végzett emberek is bizonygatták egy hasonló feladatnál, hogy az ő megoldásuk a helyes, ami a műveleti sorrendet figyelmen kívül hagyva egyszerűen balról jobbra elvégez minden műveletet... sőt, az egyikük odáig ment, hogy ezt az elméletet (a műveleti sorrendeket) már rég megcáfolták, és mindenkinek illene tudni, hogy a modern matematika már nem így működik... Sajnos az emberek között már nemigen hat a természetes szelekció...

2013. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen kb a fele 0 :/
2013. máj. 2. 20:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen villámkérdésekkel már csordultig van tele a net, hogy demonstrálják, az átlagember műveltsége mennyire alacsony - és sajnos teljesen jogosan.
2013. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megáll az eszem. Eddig azt hittem, csak a magyarok ilyen buták. De nem.... :(((

Ezt most találtam a Facebookon, a kommenteken ledöbbentem:

[link]

2013. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!