Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik kart válasszam, mivel...

Melyik kart válasszam, mivel lesz több lehetőségem?

Figyelt kérdés

Első helyen Miskolcon jelöltem be a Műszaki Földtudományi kart,onnan olajmérnöknek tudnék menni,másodiknak pedig az SZTE-en a biomérnökit

Gondolkodom rajta,hogy felcseréljem e a sorrendet,szerintetek jó ötlet lenne??

Szeged sokkal jobban tetszik mint Miskolc,azért nem mindegy hol fogok élni kb 6 évig

Viszont olajmérnökként eddigi értesüléseim szerint rengeteg lehetőségem lenne egyetem után,és a pénzzel soha többé nem lenne gondom ha külföldön találnék vele állást,bár elvileg a biomérnökiben is van ráció,és talán ez közelebb is állna hozzám

Hogy döntenétek a helyemben??

Vannak olyanok akik a két kar valamelyikére járnak/jártak vagy a szakterületen dolgoznak,mi a véleményetek??



2013. máj. 15. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra menj, amelyiket szeretni is fogod csinálni. Én is megszívtam először, mert abba mentem (más tanácsára, de az tuti hogy soha többet nem hallgatok senkire) amelyik több mindent ígért, tehát jobb fizut meg ilyesmi. De ott is hagytam hamar, átmentem oda, amit szeretek csinálni, és "valamiért" a jegyeim is jobbak. Szóval inkább szeresd csinálni, és keress havonta valamennyivel kevesebbet, de élvezd is amit csinálsz majd. Bár felőlem mehetsz oda is, ami több fizut ígér, de nem fogod szeretni a munkád, és utálni fogsz bejárni dolgozni, valamennyivel több fizuért. Én nem bántam meg, ahogy döntöttem, és nem is fogom. Te is egy ilyen döntés előtt vagy, és ezt úgy hozd meg hogy magadon kívül senkire ne hallgass, mert akkor oda fogsz menni, ahová más szeretne, nem pedig te!
2013. máj. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt válaszd ami közel all hozzád. Ne a pénz motiváljon! Én tanár szeretnék lenni és már előre borítékoltam magamnak hogy nem ebből fogok meggazdagodni. Viszont ez az álmom és ez prioritást élvez a keresetemmel szemben.
2013. máj. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Itt nem csak a keresetről van szó, hanem hogy egyátalán lesz-e állásod. Légy biomérnök. Azzal sokkal nyitottabb leszel a jövőbeli lehetőségekre. Mi van, ha jönnek az ufók és véget ér az olajkorszak meg jön a harmadik világháború? :D Biztos ami biztos, a biomérnök jól keres és választhat is állást.
2013. máj. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

egyértelmű a biomérnök. az olaj sem rossz, de azok vannak elegen...


a bio védelem, és az ezzel járó macera a jövő...

2013. máj. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Az olajmérnökit sem utálnám,az is érdekel valamennyire

Biomérnöknél az a gondom,hogy azt mondják a kémia nagyon húzós viszont azt már vagy egy éve nem tanultam:S

Bele lehetne így vágni??

2013. máj. 16. 09:25
 6/8 anonim ***** válasza:
A biomérnöki és a vegyészmérnöki között kb. 80-90%-os az átfedés, szóval készülj fel arra, hogy kémia az lesz dögivel.
2013. máj. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én Szegeden tanulok vegyészként csak ajánlani tudom neked .

Arra készülj hogy sok a kémia és mivel mérnöki képzés a fizika , és a matek is durván kelleni fog ! A tanárok jók a laborok jól felszereltek.

2013. máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
kémia az olajmérnökin is van és tényleg rengetegen mennek oda, nagy a verseny a szakirányért, a legjobbak között kell lenni
2013. máj. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!