Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megtanítani egy 4...

Hogy lehet megtanítani egy 4 éves amerikai kislányt magyarul?

Figyelt kérdés
Vannak ötleteim, de egyéb ötleteket is szívesen fogadnék.
2009. okt. 6. 09:52
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
90%

Mi az elejétől kezdve 2 nyelven beszéltünk a gyerekekhez, az apjuk angolul, én magyarul.

Semmi lemaradást nem lehetett tapasztalni, pontosan tudták kinek milyen nyelven válaszoljanak.

6 éves korukban egyszerre kezdték el mindkét nyel olvasásást, írását is tanulni (persze a magyar sokkal gyorsabban ment.)

2 nyelvet beszélnek anyanyelvi szinten, teljesen akcentus nélkül, hiszen a hangképzésük is mindkét nyelvre kialakult, az iskolában kitűnőek, csak előnyük származott belőle.

2009. okt. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
0%

"csak előnyük származott belőle."


Még több előnyük származott volna belőle, ha ugyanazt az időt/erőfeszítést valami másra fordítjátok. Pl. ha kifejezőbben, gazdagabban tanultak volna meg angolul beszélni, nem ugyanazokat a szavakat magyarul is.

2009. okt. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

10:46-os, nem az volt a kérdés, hogy szerinted jó-e ha egy 4 éves amerikai kislányt magyarul tanítanak?!

Mindenképp megtanítják, csak segítséget szerettem volna kérni, szerintetek hogy kéne, miben tudnék segíteni nekik!

Akik azt gondolják, hogy ebben a korban hülyeség másik nyelvet tanítani, azok legyenek szívesek ne is írjanak, mert nem ez volt a kérdés!!!

2009. okt. 6. 10:52
 14/36 anonim ***** válasza:
88%

én 10.49


Kedves okoskodó. A gyerekeim lassan egyetemisták. Nem kellett plusz idő a tanulásokra, hiszen egyszerűen két nyelven beszéltünk, 2 nyelven olvastunk, olvastak könyveket. A gonolkodásuk is 2 nyelvű, tehát nem fordítanak a 2 nyelv között, hanem azon a nyelven gondolják.

Nem tudom neked milyen hatalmas tapasztalataid vannak ezen a téren, de én számtalan családot ismerek, ahol így nőttek fel a gyerekek és kétlem, hogy bármelyik nyelvben hiányosságaik lennének.

De te biztosan jobban meg tudod ítélni, hiszen sok országban éltél és számtalan ilyen példát láttál.

2009. okt. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a nagyszüleim 3 nyelvvel nőttek fel. A szüleik magyarul, a házvezetőnő németül, a dada franciául bezsélt velük. Mindhárom nyelvet tökéletesen beszélték. És a háború előtt nem csak ők voltai ezzel így, ez volt a természetes. (az iskolában 6 éves kortól latint és ógörögöt valamint angolt is tanultak. a nagyapáim az összes nyelven olvastak, beszéltek, leveleztek)
2009. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

10:51-es, én sem értem miért kell okoskodni!

1, nem a kérdésre válaszolsz, 2, azért én is kíváncsi lennék a fantasztikus tapasztalatodra!Én is sok olyan családot ismerek, akik mindkét nyelven teljesen jól beszélnek a különböző nemzetiségű szülők miatt!

2009. okt. 6. 10:59
 17/36 anonim ***** válasza:
0%

"Nem kellett plusz idő a tanulásokra, hiszen egyszerűen két nyelven beszéltünk"


Mindennek a megtanulása időbe kerül. Ha nem így lenne, akkor most párhuzamosan megtanulhatnék 5 nyelvet 1 év alatt, mondván, hogy ez nem kerül több időbe, mint 1 nyelvet megtanulni, hiszen egyszerre csinálom.


Értelmetlen, amit mondasz.


Persze tudom, manapság óriási divat a gyerekkori nyelvtanítás, és bár nem hatékony, sőt, gyakran ártalmas, a sznobizmus nagy úr.

2009. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim válasza:
86%

Szia


En voltam magyar tanar egy amerikai magyar csaladnal...amikro oda kerultem a kicsi lany 2 az egyik fiu 3 amsik 4 a harmadik 6. Szoval a legnagyobb beszelt magyarul, a kislany es a ket fiu nem...na most kb 3-4 honapba kerult mire elkezdtek magyarul valaszolni nekem...eloszor csak egy ket szot, majd szepen lassan mondatokat mondtak...

en csak magyarul beszeltem hozzajuk, es apro jutalmakat kaptak ha szepen valaszoltak nekem magyarul...

amugy en angliaban elek, a gyermekem 7 honapos, es ket nyelvu lesz...szoval barki aki azt mondja, hogy a gyerekeket nem erdemes ket nyelvre tanitani az hulyeseget mond...nem elt ebben az elethelyzetben, es csak, bocsi csak a szajat jartatja

2009. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

10:51 es ugyan az vagy mint 11:00es???Miért nem hagyod már abba?Nem érted hogy nem vagyunk rád kíváncsiak???

Ismétlem NEM az a kérdés, hogy érdemes-e kis korban 2 nyelvet tanulni!!Amit meg írtál teljesen értelmetlen!!

2009. okt. 6. 11:10
 20/36 A kérdező kommentje:

11:09es köszönöm a hasznos választ!Akkor azt mondod, hogy jóformán csak magyarul beszéljen hozzá?Vannak olyan könyvek, ahol képek vannak, alatta magyarul a szó(pl alma kép, alma alá írva), ez segíthet a szókincs fejlesztésben?Gondolom az írás-olvasás tanulásnál igen.

A versikék, mondókák jók?

2009. okt. 6. 11:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!