Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megtanítani egy 4...

Hogy lehet megtanítani egy 4 éves amerikai kislányt magyarul?

Figyelt kérdés
Vannak ötleteim, de egyéb ötleteket is szívesen fogadnék.
2009. okt. 6. 09:52
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
86%
Az okoskodónak annyit:felnőttként sokkal nehezebb egy nyelvet megtanulni,mint gyerekként.Azonkívül,ha egy gyerek másik hazában is él,akkor sem szabad megtagadnia a másik szülő hazáját.És ha rokonlátogatásra jön haza,vagy felnőttként visszatelepül Magyarországra?Ilyen is elég sokszor előfordult mar.Csak helyeselni tudom,aki mindkét nyelvre megtanítja a gyerekét.
2009. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
75%
egyik ismerősöm orosz, és a baba születése óta úgy beszél a gyerekkel. Így az apával magyarul társalog, az anyával oroszul. Néha keveri, de csak 1-1 szót. Most 3 éves.
2009. okt. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
85%

10:31: nyelvészként mondom, hogy nincs igazad. Épp, hogy gyerek korban kell a nyelveket tanítani, mert ha nem is tanulja meg magát a nyelvet, megtanulja a hangzását, ami nagyban fogja segíteni az elsajátítását felnőtt korában 4 éves kor körül még nagyon is ragad rá a nyelv, akár anyanyelvi szinten is megtanulhatja, ha magyarul beszél hozzá konzisztensen valaki. A konzisztens alatt azt kell érteni, hogy 1 felnőtt csak magyarul beszéljen hozzá.


10:46: már ne haragudjatok, de a nyelvet nem azért kell tanulni, mert hű de nagy szükség lesz rá az USA-ban. Én itt élek, a férjem amerikai, én magyar, a gyerekeink mindkettőt beszélik. Szerinted akkor ne beszéljenek a gyerekek a magyar nagyszüleikkel?? Meg a nyelvet nem azért kell tanulni...ez egy plusz, nagyon sok mindent ad. Hatalmas előny akármilyen ritka nyelv is.

2009. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
82%

"A kétnyelvű környezet nem azt jelenti, hogy két nyelvvel tömik otthon a fejét, hanem általában azt, hogy otthon egy nyelven nevelik, a külvilág viszont kétnyelvű. Amikor otthon is kétnyelvűség van, az zavarokat okoz, bár szerencsére ritkán, mert az egyik szülő (rendszerint az anya) nyelve meghatározóbb szokott lenni. "


Ez a legnagyobb tévedés a világon. Ugyanúgy két nyelvet meg tud anyanyelvi szinten tanulni a gyerek, ha otthon egyik szülő ezt, a másik azt beszéli. Ez nálunk is így volt. Sőt, a gyermek valójában max. 4 nyelv befogadására képes. 2 otthon (1-1 a szülőktől), 1 az iskolában, 1 ha egy olyan országban élnek, ahol más nyelven tanul. Mondok egy példát. Magyar anya, német anyanyelvű apa, a gyerekkel Franciaországban élnek és jár egy angol nyelvű iskolába. Nem okoz semmilyen zavart. Annyi szokott lenni, hogy előfordul, hogy keveri, de ált. 3-4 éves korára képes teljesen elválasztani őket és utána nincs semmi "zavar". Persze akkor már nem ér semmit, ha a gyerek 7-8 éves és idegennyelvként valaki erőlteti neki, de 4 éves még elég jól befogadja főleg anyanyelvi beszélőktől, de ahogy mondtam az a fontos, hogy megszokja, hogy x személlyel ezt a nyelvet beszéli, y-nal meg a másikat. Tapasztalat.

2009. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Nem akarok beleoffolni, de tanulmányok bizonyítják, hogy egy 4 éves gyerek több nyelvet képes elsajátítani, de min, kettőt párhuzamosan. Esetleg keverheti őket, egyszer az egyik nyelven szólal meg , másszor a másikon, de ez 5-6 éves korára realizálódik.

Kedves kérdező, én mindenképpen egyszerűbb szavakat kezdenék el neki mondani, aztán szókapcsolatokat, kifejezéseket, aztán ott vannak a remek kis verseink, mondókáink :)

Még egy valami, ez szerény vélemény. A magyar nyelv az egyik legnehezebben tanulható nyelvek közé tartozik, és bár nem trendi, de olyan logikai-grammatikai ok-okozati összefüggések vannak benne, amik jócskán megmozgatják az ember agyát. Például nekünk sem mindig egyértelmű, hogy a mi az itthon-otthon közti különbség. DE ha szétszedjük a szót itt+hon, vagy ott+hon azt egy külföldi még nehezebben érti meg...De rengeteg ilyen példa van!

2009. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
85%

A barátnőm (magyar!) Németországban él, a férje török anyanyelvű, ők egymással németül beszélnek...


2 kisgyerekük van : tökéletesen beszélnek magyarul, törökül, németül!... :D

Pontosan el tudják választani, kinek mikor melyik nyelven beszéljenek, sőt gyakran ők fordítanak törökről magyarra az anyukának, vagy magyarról törökre az apukának!


A nagyobbik gyerek most 6 éves, de olyan kiemelkedő az intelligenciája, hogy már 5 évesen iskolába akarták küldeni!!!


Amúgy külön egyik gyereket sem tanították egyik nyelvre sem : csupán születésüktől kezdve beszéltek hozzájuk azon a nyelven (apuka törökül, anyuka magyarul) az oviban meg németül... :D


=================================


Van olyan barátnőm, aki egyiptomi, itt Mo-on járt főiskolára és ekkor tökéletesen megtanult magyarul...

Otthon Egyiptomban a saját gyerekeit is megtanította magyarul :

- beszélt a gyerekekhez magyarul születésüktől fogva

- mondókákat, verseket, énekeket tanított nekik magyarul

- küldtünk neki magyar gyerekdal- és gyerekmondókás kazettákat, 2-3 éveseknek való képeskönyveket (amikből az állatokat, szavakat, számokat, színeket lehet tanulni)

2009. okt. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is ilyen módszerekre gondoltam:)
2009. okt. 6. 14:22
 28/36 anonim ***** válasza:
73%
én ismerek egy lányt, neki az apja amerikai, az anyja lengyel, akkor költöztek magyarországra amikor a lány született. ez a lány tökéletesen beszél angolul és lengyelül, és magyarul. de a szülei viszont nem tudnak jól magyarul. ez bizonyitja hogy kisgyerekkorban könnyebb megtanulni nyelveket, mert ugye ez a lány 4 nyelvet beszél, ebböl 3-mat anyanyelvi szinten+ az iskolában tanul németül.
2009. okt. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Simán. Lányom csoportjába beadták az ukrán kislányt, egy szót se tudott, az ovisok simán magyaráztak neki. Sok magyar gyerek se ért semmit még, fel sem tűnt se neki se a többi gyereknek szinte. 3 hónap múlva folyékonyan beszélt. A szülei egy év alatt se tanultak meg. Egyszerűen tég yúgy, mintha magyar lenne. Neki még ez olyan természetes, anyanyelve is tele van még új kifejezésekkel, egyszerűen megtanulja, minden külön fáradtság nélkül.Mindegy neki, magyart vagy angolt tanul, nem tesz különbséget. Mondj mesét, képeskönyvből, mint a kicsiknek. Róka, cica, sétál, labdázik, stb. És magyar mondókákat, hinta-palinta, sétálunk, sétálunk stb.
2009. okt. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
75%

Óvodás koromban kezdtem el angolt tanulni, volt érzékem hozzá, érettségire nyelvvizsgám lett, míg a társaimnak nem, könnyen használom az angolt, és helyesen írok és beszélek magyarul is. Továbbá más nyelveket is van kedvem tanulni, mivel gyerekként megtanultam a módszert, amivel könnyű, egyedül a pénz és az idő szabhat határt.


Egyik unokatestvérem most 8 éves, kb. 4 éve élnek kint anyukájával munka miatt Svédországban. A kisfiú folyékonyan, helyesen, anyanyelvi szinten beszél svédül és magyarul is, és olyan talpraesett, hogy amikor a nagymamával - aki soha azelőtt nem járt se reptéren se külföldön - ketten utaztak haza Magyarországra - mert anyukáját nem engedték el a munkából -, ez a 8 éves kis unokatesóm navigált a repülőtéren.


A gyerekek nagyon fogékonyak a tanulásra, és nekik még könnyű tanítani, mert kíváncsiak. A nyelvtanulás sem kivétel. Ha nem így lenne, akkor az anyanyelvet is később kéne elkezdeni oktatni, pedig az már csecsemőként elkezdődik, hiszen a szülők beszélnek hozzá, ő meg tanul. :-)


Kérdező, beszélj hozzá magyarul, kösd a fogalmat jelentéshez, tárgyakhoz érj hozzá, ha arról beszélsz, vagy nézz rá, ints a fejeddel, nézzetek magyar nyelven rajzfilmet, én javaslom azokat, amik náluk is mennek, mivel azokat valószínűleg ismeri, és tudja oda-vissza, ezért ha magyarul beszélnek, de a kép ugyanaz, könnyen fogja megtanulni, hogy mi mit jelent. (itt van pl. a Disney csatorna, ami a Jetix volt még nem olyan rég, vagy a Cartoon Network, azokat biztos ismeri)

2009. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!