Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megtanítani egy 4...

Hogy lehet megtanítani egy 4 éves amerikai kislányt magyarul?

Figyelt kérdés
Vannak ötleteim, de egyéb ötleteket is szívesen fogadnék.
2009. okt. 6. 09:52
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
74%

Velem kiskoromban (és még most is) sokat beszélt anyukám németül, és így nagyon jól megy a német, már országos első díjat is nyertem versenyen. Én azt ajánlom, beszélj vele magyarul, olvass neki magyar meséket, nézess vele magyat műsorokat(meséket :D) a TV-ben.

F/15

2009. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
58%

kedves kérdező,


sajnos nem világos számomra, hogy hol él a család? MO-n vagy USA-ban?


ha MO-n, akkor a magyar nyelvű óvodában 2-3 hónapon belül megtanul magyarul, otthon meg angolul.


ha USA-ban élnek, akkor jó lenne ha anyuka magyarul beszélne hozzá és ha van rá lehetőség, akkor talán ott is van magyar nyelvű óvoda vagy valamilyen magyar nyelvű gyermekcsoport. magyar nyelvű mesekönyvek és rajzfilmek is sokat segítenek.


aki itt ellenzi a kétnyelvű nevelést, annak azt üzenem, hogy az én fiam 4 éves korában akcentus nélkül beszélt németül és magyarul és olyan szinten képes volt megkülönböztetni a 2 nyelvet, hogy egy családi összejövetelnél velünk magyarul beszélt, megfordult és a (német) sógornőmhöz automatikusan németül szólt.


az óvodában és az gyermekorvosnál is azt mondták, hogy átlagon feletti a szókincse. amikor közöltük, hogy ugyanezt tudja magyarul is, akkor beájultak.


tudományosan bizonyított tény, hogy aki 2 nyelven nő fel, az magasabb intelligenciával rendelkezik, mert a az agyban az idegek összefónódása, sokkal sűrűbb és ezáltal más iskolatárgyakban is jobban teljesítenek.


én mindenkinek azt javaslom, hogy ha van rá lehetőség, akkor minél korábban tanítsa a gyermekét 2-3 nyelvre.

2009. okt. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim válasza:
58%
szia 11:09 es vagyok, igen jok a mondokak, a kiscsajszimnak a csip csip csoka volt a kedvence...amugy a Petofi Versek is nagyon sokat segitettek. Csak turelmesen, es sikerulni fog...nekem sikerult.
2009. okt. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2009. okt. 6. 18:54
 35/36 anonim válasza:
Mi van veletek?:)
2010. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
sokan ugy csinálják hogy mindkét nyelven elmondják mondanivalójukat...valahol beválik valahol nem...
2010. okt. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!