Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy ohmos ellenállás...

Ha egy ohmos ellenállás értéke 1-nél kisebb, akkor azzal hogy számolunk?

Figyelt kérdés
Mert ugye pl. egy ábrán láttam 0.001 ohm értékű ellenállást. Ohm törvénye alapján ugyebár I=U/R. Tehát, ha R kisebb mint egy, akkor az áramerősségnek nagyobbnak kellene lennie, mint a bemenő áram? (Ha mondjuk egy egy ellenállásból álló áramkört nézünk, amire egy áramgenerátor kapcsolódik.) Biztos egyszerű magyarázata van, csak én nem tudom felfogni.

2013. jún. 7. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi az a "bemenő áram"?

Ha állandó a feszültség az ellenállással fordítottan arányos az áramerősség.

Nem értem mi olyan furcsa ebben.

2013. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:

NINCS olyan, hogy bemenő áram.

Az áramodat a feszültség és az ellenállás fogja meghatározni. Sorba kötött ellenállásoknál az ellenállások összege. Ha a jelen említett ellenállásodat sorba kötöd egy meglévővel, amire van egy számolt áramerősséged, csökkenni fog az áram ugyanazon tápfeszültségnél, mert ha egynél kisebb értékkel is, de növeli az eredő ellenállást. A két sorba kötött ellenálláson pedig megoszlik a feszültségesés, mégpedig az ellenállások arányában, mert természetesen mindkettőn ugyanaz az áram fog átfolyni. Tehát igaz marad az I=U/R.

2013. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, hogy U=10 V.


Ha az R=10 ohm, akkor I=10/10= 1A.

Ha az R=2 ohm, akkor I=10/2= 5A.

Ha az R=1 ohm, akkor I=10/1= 10A.

Ha az R=0,5 ohm, akkor I=10/0,5= 20A.

Ha az R=0,1 ohm, akkor I=10/0,1= 100A.


Mi a probléma? Nincs itt semmi varázslat. :))

2013. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"az áramerősségnek nagyobbnak kellene lennie, mint a bemenő áram"


Valószínűleg az zavar meg, hogy az áram számértéke olyankor nagyobb lesz, mint a feszültség számértéke. De az egyik amper, a másik volt, nincs semmi jelentősége, hogy melyik kisebb vagy nagyobb.

2013. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi a válaszokat. Csak valamiért berögzült, hogy a feszültség számértéke mindig nagyobb, mint az áram számértéke. Ami nyilvánvalóan nem igaz.
2013. jún. 7. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!