Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy szótól el kell jutni egy...

Egy szótól el kell jutni egy másikig úgy, hogy mindig csak 1 betűt lehet megváltoztatni benne, és a közbülső szavaknak is értelmesnek kell lenniük! (pl. : víz-víg-vég-jég) Milyen szavak kerülnek a kipontozott helyekre?

Figyelt kérdés

SÖR-... - .... -TEJ

RUM-... - ... -BOR

LÁB... - ... -FEJ


2009. okt. 15. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:

sör-sár-tár-táj-tej

láb-báb-bár-báj-fáj-fej

2009. okt. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

rum-rém-rés-rét-tét-tér-kér-kor-bor

első is én voltam:)

2009. okt. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt a feladatot azért kaptad, hogy fejlődj. Ha más oldja meg neked, lehet hogy be tudod majd mutatni hogy kész van, de semmit nem érsz vele. Én egyébként igen jól szórakoztam, mindet végig oldottam őket. Egy kicsit segítek.


Sör-tej: két köztes lépésből megvan, nagyon egyszerű, mondd a sört más magánhangzóval.


Rum-bor. Négy köztes lépésem van, vagyis rum-1-2-3-4-bor.

Az első egy verstani kifejezés, a második egy biológiai kifejezés, a harmadik az újságokban van, a negyedikre jöjj rá magad.


Láb-fej: Három köztes lépés. Az első egy érzékelés, a másodikat találd ki te, a harmadik egy kellemetlen érzet.

2009. okt. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bakker, közben megmondták. Ez van, ha az ember tanítani próbál.
2009. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!