Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért élünk, ha egyszer...

Miért élünk, ha egyszer minden véget ér?

Figyelt kérdés

Megszületünk, utána növekedünk, elmúlik a gyermekkor, az iskolák, a szerelmek, öregszünk, dolgozunk, kirúgnak minket, megkapjuk a nyugdíjt, élünk és meghalunk. Mi értelme van ennek?

Depressziós hangulatom van, és úgy felmerült bennem ez a kérdés. Nincs értelme élni...



2013. júl. 7. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az életednek csak te magad adhatsz értelmet ( a 42-n kívül :P )

Én mindig is úgy gondoltam, hogy másokért érdemes élni, hogy a számodra fontos embereknek a lehető legjobbat add, legyen az anyagi vagy más természetű dolog, mert csak ezáltal lesz értéke az életednek, mivel ha csak magadnak élsz, azzal semmit nem teremtettél, hisz a halálodkor minden elvész, így tényleg nem volt értelme, de ha másokért éltél, akkor halálod után is marad érték, így nem volt hiába való az életed sem.

2013. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

Hát ilyen értelemben tényleg nincs. Nincs általános célja vagy valami magasztos értelme, az élet 'csak' egy természeti jelenség mint mondjuk a felhőképződés vagy magfúzió. Csak ezeknél egy kicsit összetettebb.


Viszont ha már az evolúció során sikerült egy egész komoly kis számítógépet növeszteni a fejedben próbáld meg valahogy elfoglalni magad amíg meg nem halsz. Például ezzel:


[link]

2013. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

"A célt tudom, még százszor el nem érem.

Mit sem tesz. A cél voltaképp mi is?

A cél, megszünte a dicső csatának,

A cél halál, az élet küzdelem,

S az ember célja a küzdés maga."


Madách szépen megfogalmazta az élet értelmét.

2013. júl. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt kérdezem magamtól,csak pindurkát más hangsúllyal...
2013. júl. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.. Még elmélkedem egy keveset...
2013. júl. 7. 16:11
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne nyuvaszd ki magad, a depi elmúlik!
2013. júl. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Beszélgess erről egy végstádiumú rákos beteggel, majd tőle megtudod mit ér az egészséges életed. Hányni tudnék a hozzád hasonlóktól.

Az életed értelme, hogy tapasztalhatsz, hogy létezel.

2013. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2013. júl. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

6: nem akarok meghalni...

7: örülök, hogy "hányni tudnál tőlem".;D amúgy nekik is más, és nekem is más, nem?

8: annyi amennyi...

2013. júl. 7. 18:57
 10/15 Skywalker33 ***** válasza:
64%

nem ér véget hahó!

első lenne tényleg körbenézni.

A nemtudás a főbűn.

Nincs halál de van életterv: tapasztalatszerzés és növekedés a szeretetben és a bölcsességben.

Nehezítés: lebutulva memória törlés után (születés) kell ezekre rájönnöd és tudatosan csinálni a dolgodat.


Mindezt az utolsó betűig komolyan írtam.

t.

2013. júl. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!