Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg németül?

Hogyan tanuljak meg németül?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 14éves fiú vagyok és megszeretnék tanulni németül. Suliban angol szakos vagyok, így nemsokat tudok németül, de gyorsan tanulok.

Ti mit javasolnátok kezdésnek?



2013. aug. 13. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Válts szakot.
2013. aug. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:) Ha ez ilyen egyszerű lenne. Angolból jobb vagyok, sőt konyhanyelven már el is beszélek. Középsuliig várok, majd akkor lesz angolom is, meg németem is. Addig németül netről gondoltam(suliban német egyszer van egy héten, akkor sem csinálunk semmit).
2013. aug. 13. 23:21
 3/7 anonim válasza:
Legjobb egy magán tanár de, ha nem bírod megengedi megadnak akkor marad az internet.Rengetek ingyenes oldal van de, a kiejtéssel vigyáz bele ne bukjál!Azt ha rosszul tanulod be nagyon nehéz kijavítani.
2013. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem az alapokat netről simán megtanulhatod, a kiejtés nagyon könnyű. Könyvnek tudom ajánlani a Start, Unterwegs A, Unterwegs B könyveket, suliban abból tanultunk, a könyv hozza a szókincset, a munkafüzet elmagyarázza a nyelvtant. De ahogy írtam, a neten is sok anyagot találsz. Ja és nézz német szinkronos filmeket! Ha érdekel privátba elküldöm az oldal címét. Nem baj, ha nem érted, a kiejtés gyakorlásához viszont nagyon jók :) 16/F
2013. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megengedhetnénk német tanárt, de a közelben nincs olyan, aki hajlandó lenne minden héten foglalkozni velem. Marad a net:)

Köszi mindenkinek!

2013. aug. 13. 23:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahova jársz iskolába, járj be majd német órákra is, biztos oktatnak azt is ott. Nem baj, ha másik osztályhoz mész be, ha rendes a tanár, akkor beenged.


Nézz minnél több filmet, akár tv-ben, youtube-on, stb. vagy letöltesz német nyelvű filmeket, meg hallgathatsz rádiót is.

(Kezdetben feliratosan is letöltheted, hogy lásd, mit mondanak, a gyakran előforduló ismeretlen szavakat kiírod magadnak.)


Ezenkívül olvass interneten téged érdeklő témákat, német nyelven. (De csak olyat, ami érdekel! Kényszerből nem megy.)

2013. aug. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fenti javaslatok biztos jók, azt tenném hozzá hogy azért az angolt ne hanyagold késöbb se, a mi életünkben az a Lingua Franka number one :) De a Német jó második nyelv MOn, és, szvsz, könnyebb is oda menni dolgozni.

Sztem egy alap nyelvkurzusba érdemes beruházni.


Ujságok is jók, én pl. az Auto Bild-en kezdtem anno '91ben, de van playboy is:)(és nem is rosz minöségü szövegekkel, emlékeim szerint) (Persze anyanyelvi lánnyal/fiúval összejönni nagy segitseg a nyelvhasználat szempontjából, ha egy nyarat külföldön töltesz, vagy a Balatonon:)


Mindkét nyelvhez jó, ha 1-2 év mulva nyáron kimész Backpackkelni anyanyelvi környezetbe. Pl. elöre szervezett diákmunkára is lehet, vagy csak ugy beállítani egy haverhoz és munkát keresni a sarki mekiben - de ez utóbbi talán csak 4 év múlva aktuális, kalandvágytól függöen.

Ha nem felsz a nagyvárostol, Németországban Berlint ajánlom:)


Még egy ötlet:

csomó külföldi él már magyarországon, esetleg késöbb adhatsz föl hirdetést, hogy anyanyelvi családnál vállalsz mondjuk bébiszitterkedést vagy kölcsönös nyelvtanítást.

[link]


Németországban létezik a Sprachtandem (kölcsönös nyelvtanítás) intézménye, elsösorban fiatalok között - talán van itthon is ilyen oldal.



Viel Erfolg & Spaß!

2013. aug. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!