Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Taszító érzés a tenyereim...

Taszító érzés a tenyereim közt, biztos van valami tudományos magyarázat?

Figyelt kérdés
Már kicsi korom óta szoktam érezni, hogy a két tenyerem taszítja egymást, és kétlem, hogy bemesélésről lenne szó, mert sosem gondolkoztam ilyeneken. Néha erős a taszítás, aztán egy leheletnyi vonzás, és ismét taszítás. Egyszer olvastam valahol róla valami vacak cikkben, ami természetfelettinek állította be, de én nem hiszek ilyen badarságokban... Biztos van rá valami tudományos magyarázat, mondjuk, hogy feltöltődik sok elektronnal, amik taszítják egymást, bár ez ellen az szól, hogy ilyenkor nem dörzsölés hatására jön elő ez a dolog, sőt dörzsölés hatására megszűnik. Mi a franc lehet ez?

2013. aug. 15. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Taszító személyiség vagy.

Gondolom az izomtónussal van valami, úgy érzed, mintha taszítana, de ez az izmok játéka. (Van a közkeletű gyerekjáték, hogy erősen nyomj össze két ceruzát a lapos végén, és közben valaki nyolcszor-tizenkétszer köröz körülöttük egy másikkal. "Felmágnesezi", és láss csodát, a két ceruza taszítja egymást. Ez sem parajelenség.)

2013. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokáig tartod egymással szemben a két tenyeredet, elkezded érezni a fáradó izmok jeleit, a saját tested hősugárzását meg ilyeneket és ezekbe szépen bemesélsz dolgokat.
2013. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%

akár hiszed, akár nem, nekem sikerült olyan szinten csinálni, hogy más is érezte a fájdalmat (szúró érzés), ha közé tette a saját kezét. Ezenkívül bizsergést, meleget, stb.


Később aztán már nem annyira ment, nem is próbáltam. Valószínű hogy van valami elektromos izé a testben...


Leülsz törökülésbe (vagy valami kényelmes pozicíóba), a két tenyered szembeteszed egymással magad előtt, kb olyan 20 centire, de lehet kicsivel nagyobb vagy kisebb. Ellazulsz (nagyon fontos hogy minél jobban el legyél), aztán arra gondolsz hogy egy nagyon nehéz fémgolyót tartasz a tenyereid között és próbálod összenyomni, de közben nem mozdítod a tenyeredet. Minél jobban tudsz rákoncentrálni, annál jobb. Ha jól csinálod rövid időn belül erős hőt érzel ahogy sugárzik a tenyereidből, és taszítást is. Állítólag ez a chi, vagyis a test energija, vagy mi, a keleti kultúrában. Ha például megmozdítod ilyenkor az egyik ujjad a másik tenyered felé tartva, akkor érzed. ha más közéteszi a kezét, az is érzi, ha elég erős.


Azt nem tudom hogy van-e valami káros következménye ennek az energiának a mozgatásának. Én már jó ideje nem csinálom, nem is sikerült egy idő után úgy mint eleinte...

2013. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Banc ***** válasza:
100%

elmondanád, mégis hogy képzeljem ezt el? Tehát így mész, sétálgatsz az utcán, és érzed, ahogy a tenyereid taszítják egymást, meg távolodnak el egymástól, miközben alszol? Tehát kérlek, határozd már meg, mire gondolsz pontosan!

Legfeljebb elképzelni tudom, hogy úgy érted:

Egymás felé közelíted a tenyereidet, de úgy, hogy ne érjenek össze, ilyenkor úgy érzed, mintha egy kicsinykét távolodnának egymástól, persze te ennek ellen is dolgozol, de még érzed is, mintha lenne valami a tenyereid között, sőt, ha a nem könyökölsz, hanem a karod a levegőben van, alátámasztás nélkül, akkor ez az erő még nagyobb.

Nos ez azért van, mert nem akarod a tenyereidet egymáshoz érinteni, és mivel a karod viszonylag nagy tömeg, aminek inkább erős, mint precíz a kialakítása, plusz még remeg is, így eléggé kell ügyelni arra, nehogy egymáshoz érjenek véletlenül, ezért a kezeidet gyakorlatilag állandóan feszítik szét az erre alkalmas izmok, nehogy véletlenül megránduljon a kezed, és egymáshoz érjenek a tenyereid.

Ezért van az, hogy minél közelebb vannak annál erősebb ez a korrigálni próbáló erő, és ha a szemed is csukva van, akkor ez szintén igaz.

Ezeket most találtam ki, semmiféle kutatást, kísérletet nem csináltam, csak józan paraszti ésszel mondtam valamit, ami még mindig elképzelhetőbb, mint ez az ezotériás ostobaság.

2013. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, pontosan úgy van ahogy leírtad, azzal a különbséggel, hogy mikor támasztva van a kezem akkor sokkal erősebb, ha fárad a kezem akkor ezek a dolgok elmúlnak, és van egy kis hő, de az nem meghatározó tényező. Olyan mintha valami erő megpróbálná széthúzni, de valószínű inkább az igaz, amit te mondasz.
2013. aug. 15. 22:30
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

A legnagyobb valószínűséggel sima idegi okai vannak, minden betegség nélkül.

Bármi más magyarázat már a tudomány határterületére sodródik, sokan helyből ezo-rovatba üvöltenek minden paranormális képességet-jelenséget, pedig azért ez még tudományos szempontból is nyitott vitakérdés.

Az általános tudomány vizsgálati módszerei közé állati nehéz beszorítani olyan jelenségeket, amelyek, ha léteznek is, esetlegesek, nem vagy nehezen mérhetőek, jellegüknél fogva több tudományterület, fizika, biológia, pszichológia együttműködését igényelnék.

Ez így annyira bizonytalan, ingoványos terület, hogy jelen helyzetben az általános tudományos szemlélet inkább kategorikusan elzárkózik tőle.


Ez viszont nem jelenti azt, hogy az egész jelenségkör csalás. Biztosan van közte rengeteg csalás, de ez nem lehet bizonyítéka a nemlétezésnek.


A te esetedben a paranormális ok nem túl valószínű. Amint sikerül egy dobókockát lebegtetni a tenyered fölött, szóljál, újragondoljuk. :)

2013. aug. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerbusz!

A Wadmalac jó válaszokat szokott adni,de...

Magam eléggé anyagi nézetű vagyok.5 éve voltam egy tanfolyamon,ahol érdekes élményem volt.

Egy urat "néztem" át tenyérrel,amikor egy ponton szó szerint rosszul lettem.

Kiderült,az úr a tüdőrákja miatt jött el a tanfolyamra,én meg pont a betegsége "felett" lettem rosszúl.

Én sem tudom hová tenni a szituációt,lehet,hogy bemesélsz magadnak valamit,de nem biztos.

2013. aug. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

A válaszom épp arról szól, hogy magam sem zárom ki a "paranormális" (jobb szó híján) jelenségek, tulajdonságok létezését, csak jelen esetben nem valószínűsítem.

Eléggé nélkülözi a tudományos magyarázatot, de én pl. legalább 90%-os biztonsággal megérzem, hogy egy csővezeték vagy palack nyomás alatt van, hasonlóan az áram alatt lévő vezetéket is, általában mindkettőt érintés nélkül.

Biztosan van tudományos magyarázata, csak még nem ismerjük.

2013. aug. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajos,sértően fogalmaztam,bocsánat!

Csak személyes példán akartam Wadmalac hozzáállását prezentálni.

Tényleg nehéz kérdés.

2013. aug. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
hol voltál sértő? Én nem láttam. Csak reagáltam. :)
2013. aug. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!