Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csak én nem értek egyet ezzel...

Csak én nem értek egyet ezzel a naprendszeres elmélettel? (lent)

Figyelt kérdés
A fizika tanárom azt mondta, hogy soha nem juthat ember a naprendszeren kívülre (szerintem ez nem így van). Szerinte más galaxisokban lehet hasonló élet mint a földi élet (ez szerintem is így van). Az első elméletét azzal magyarázta, hogy nem szabad megismernünk más életet, és 40 éve elindítottak valamilyen szondát ami csak most hagyta el a naprendszert. OK, de azt 40 éve a 40 évvel ezelőtti technikával készítették. Hogy lehet csak úgy kijelenteni, hogy lehetetlen?! 10000 éve még köveket és botokat használtak az ősemberek ma meg leírni se lehetne, hogy mennyi mindent. Ti egyetértetek azzal, hogy soha nem juthat ember a naprendszeren kívülre?

2013. okt. 3. 18:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

De, juthat, viszont a technológia fejlődése megbízhatatlan. A tudomány jelenlegi állása pedig elég erős elméleti korlátokat is felállított. Ettől még nem lesz lehetetlen, csak drága, nehéz és baromi időigényes.


"hogy nem szabad megismernünk más életet"

Bullshit.

2013. okt. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Valójában a mai űrhajó hajtőmű technológia nem jobb a 40 évvel ezelőttinél, még mindíg ott tartunk, hogy egyáltalán a Földről úgy szenvedjük ki magunkat.

10000 év múlva pedig esélye, hogy megintcsak botokkal fogsz rohangálni. Ugyanis az emberiség éppen jelentős kihalási hullám felé tart köszönhetően annak, hogy túlszaporodott és rablógazdaságban él. Márpedig ha mindenki az élelemért fogja ölni egymást, akkor egyrészt rengeteg tudásanyag fog pusztulni, másrészt legkevésbé az űrutazás lesz a fontos.

2013. okt. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Most lehetne vitatkozni arról, hogy mi lesz 10000 év múlva, csak a technika fejlődését akartam érzékeltetni.
2013. okt. 3. 19:32
 4/24 anonim válasza:

Egyszer kénytelenek leszünk elhagyni, mert előbb-utóbb v jön egy üstökös v a nap lesz vörös óriás, és süt meg minket élve. A Voyager I most igaz, h 40 éve utazik, de több mint

16 km/s-mal távolodik! Ahhoz, h elhagyjuk a Föld gravitációs terét, 11,2km/s-mal kéne indítanunk, ami borzasztó költséges. És ekkor csak a saját Földünket hagytuk el!

2013. okt. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Makoscsiga ***** válasza:

A tanárod nem valami friss elme... :) De szerintem arra semmi esélyünk, hogy megismerkedjünk más galaxisban lakó élőlényekkel, mert az intergalaktikus távolságok valóban nagyon-nagyok. A tejútban viszont el tudom képzelni, hogy viszonylag záros időn belül olyan bolygót fogunk találni amin feltételezhetően van élet (szerintem 1o éven belül ez meg fog valósulni: már exobolygók légköreit vizsgálják). A személyes "odalátogatás" persze nagyon valószínűtlen, és az biztosan nem történik meg a mi életünkben, de el tudom képzelni, hogy valami módon megvalósítható.


"Ti egyetértetek azzal, hogy soha nem juthat ember a naprendszeren kívülre?"

Ez persze hülyeség. Most is kijuthat ember a naprendszerek kívülre, mint látható, ehhez minden technikai feltétel adott, csak most semmi értelme kiküldeni valakit meghalni.

2013. okt. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Álmodozni lehet. Kijutni más csillagokra sosem fogunk.
2013. okt. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Makoscsiga ***** válasza:

"Kijutni más csillagokra sosem fogunk."

Meg se kérlek, hogy ezt a véleményed támaszd alá valamivel, mert tudom, hogy úgyse tudsz releváns érvet felhozni, különösen a _sosem_ kitételre.

2013. okt. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Pár száz, vagy ezer év múlva biztosan lenne olyan technika,

amellyel akár a csillagközi utazás is lehetséges - de sokkal valószínűbb,

hogy az emberiség hamarabb kiírtja magát... :-(

2013. okt. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
50%

7: Alátámasztom én:


A legközelebbi csillag 4 fényév. Tehát fénysebességhez közeli űrhajóval is 4 év az út, és azon a csillagon nincs semmi. Ami esetleg érdekes lehet, valószínűleg több 100-1000 fényévre van. Ki vállalkozna ekkora útra? Ki vállalná, hogy még az ük-ük unokája is egy pléhkaszniban élje le az életét? Mennyi élelmet, oxigént, vizet kéne vinni egy ekkora útra, vagy mennyi vegyi gyárat, hidroponikát? Egy ilyen űrhajónak minimum akkorának kellene lennie, mint egy város, hogy elszállítson pár tucat embert.


És mi értelme lenne az egésznek? Óriási költséggel, munkával felépíteni egy ilyen űrhajót, elküldeni pár embert több 100 fényévre, akikről majd legközelebb sok száz év múlva hallunk majd.


Amikor a gyerekek ilyesmiről álmodoznak, hogy majd eljutunk a csillagokig, azért teszik, mert nincsenek tisztában a tényleges távolságokkal és időkkel, amik minket örökre ebbe a naprendszerbe zárnak. Fejlettségünktől függetlenül. Nem a képességeink szabnak nekünk határt, hanem két dolog: Az űr mérete és a sebességkorlát. Ezeket sosem fogjuk tudni leküzdeni, akármilyen fejlettek leszünk.

2013. okt. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Egy kis kiigazítás:

40 éve az 1944-es technikát használták, és anyagból azóta sem lehet jobbat csinálni, meg semmikor.

A technika nem fejlődik. Itt a vége.

Csak a számítógépek térhódítása kelti azt az illúziót az emberekben, hogy valami nagy fejlődésnek a közepén tartunk.

2013. okt. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!