Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen elmélettel magyarázható...

Milyen elmélettel magyarázható ez?

Figyelt kérdés

Meg tudja valaki fogalmazni (úgy, hogy egy hétköznapi ember is értse) hogy hogyan lehetséges az, hogyha egy háromszögben lévő síkidomokat másképpen osztunk el, akkor keletkezik egy egységnyi üres hely?

kép -> [link]


2011. jan. 15. 15:48
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Barátaimmal nem sikerült megfejtenünk hogyan lehet ez -bár egyikünk sem végzett egyetemet :D

Szóval kinyomtattuk két példányban a képet, majd kivágtuk őket, és megállapítottuk, hogy mindnek egyforma a területe. Akkor mégis hogyan lehet, hogyha másképpen osztjuk el akkor ott lesz egy üres hely?????

2011. jan. 15. 15:54
 2/20 anonim ***** válasza:
41%
Az első ábrát nézd meg egy picit jobban. Ugyanaz a meredeksége a pirosnál, illetve a zöld résznél? Mert a piros 3 egységet emelkedik 8 vízszintes alatt, a zöld meg 2 egységet 5 vízszintes alatt. Tehát a felső oldal nem egyenes, hanem van benne egy törés, így lehet
2011. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy ez nem háromszög.

Ez egy négyszög, az egyik konvex, a másik konkáv.

2011. jan. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Sorry, a két háromszögről beszéltem, első vagyok. Szóval inkább kékeszöld háromszög, mint zöld:)
2011. jan. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem elmélet. optikai csalódás.
2011. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

vettem a fáradtságot és megszerkesztettem ugyanazt a képet paint-ben. ugyan akkorák. tutira egyenes a felső vonala a háromszögnek. aztán szétvágtam és úgy rendeztem el ahogyan az alsó háromszögben van, és megjelent a fehér négyzet. o.O

akkor most már tényleg nem értem !!!!!!! :O


[link]

2011. jan. 15. 16:31
 7/20 A kérdező kommentje:
optikai csalódás?!? azért még nem vagyok annyira részeg :D
2011. jan. 15. 16:32
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Minek kérdezel, ha nem érted meg/fogadod el a választ?

Nem, a nagy háromszögeknek nem egyenes az átfogojúk.

A felsőnek domború, az alsónak homorú.

Ez látszik is, de ki is számolhatod, egyszerű szögfügvénnyel:

tg(2/5) nem egyenlő tg(3/8).

2011. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
kedves utolsó válaszoló én minden választ elfogadok, a tiédet is. viszont ezek szerint akkor nagyon egyszerű emberek vagyunk, ugyanis :D azon a képen amit mi készítettünk paint programmal [link] semmi sem domború és nem is homorú. minden egyenes. mégis ott a fehér négyzet. miért?
2011. jan. 15. 17:29
 10/20 Sajtoskifli ***** válasza:
És mert a paintben úgy látszódik, mintha egyenes lenne, akkor már egyenes is? Hogyha az ábrára való hivatkozás helyett inkább átgondolnád, mit is írtak itt, rájönnél, hogy az tényleg nem egy egyenes. Ahhoz, hogy egyenes legyen, a meredekségüknek bárhol vizsgálva állandónak kéne lennie. Zöld háromszög meredekség 2/5, Pirosé 8/3. Nem lehetnek egyenesek, ezért az egyik tényleg konkáv, a másik konvex. És légyszi ne mond megint hogy "a paintben pedig ez egyenes".
2011. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!