Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik akkor ha egy atom...

Mi történik akkor ha egy atom elektronját/ait lecseréljük egy másik negatív töltésű részecskére?

Figyelt kérdés
Mi van akkor ha részecske helyet egy olyan negatív töltésű antirészecskére aminek a párja nincs az atomban?

2013. okt. 15. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen más negatív töltésű részecskére akarod lecserélni? Milyen párra gondolsz? Pl. elektron - pozitron?
2013. okt. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Részecske: müon ,tau

Igen olyan párokra gondoltam.

A kérdés inkább arra vonatkozik hogy pl.: egy másmilyen tömegű de azonos töltésű részecske hogyan viselkedne

ugyan ez fordítva azonos(elektronnal) tömegű de másmilyen töltés esetén.

Az elektronhéjon való elhelyezkedése hogyan változik.

2013. okt. 15. 22:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:

[link]


Mondjuk nem pont ezt kerestem... volt egy olyan cikk valahol, amelyik a hamis hidrogénatomoktól beszélt.

Ezek úgy készülnek, hogy a héliumban az egyik elektront lecseréljük egy müonra.

Ez 200-szor közelebb kering az atommaghoz, mint az elektron, úgyhogy gyakorlatilag nem zavarja a másik elektront, viszont leárnyékolja az atommag fele töltését.

Az eredmény az, hogy ez az atom kémiai kötésekben pont úgy viselkedik, mint egy hidrogén, csak jóval nehezebb (mivel hélium magja van).

Nagyon érdekes kísérleteket végeztek vele (azzal együtt, hogy a müon hamar elbomlik benne - ahhoz éppen elég sokat van ott, hogy mérni lehessen).

2013. okt. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

#3:

És pont ilyen "mókolt" atomtól remélik a hidegfúzió létrehozását. Mert sokkal kisebb gyújtóhőmérséklet kell hozzá.

2013. okt. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, ja, hallottam már róla én is. Már több évtizede téma ez.

De attól, hogy a negatív részecske sokkal közelebb kering, még nem fogja sokkal jobban összehúzni az atommagokat.


Valahogy úgy képzelheted el, hogy az elektron egy nagy, kövér felhő a 2 atommag körül - a müon pedig egy kicsi, feszes felhő. De ettől még az atommagok nem kerülnek sokkal közelebb, mert az is pont annyira vonz, mint az elektron. Nem nagyobb az erő, ami összehúzza az atommagokat.

2013. okt. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!