Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen tudományosan is tesztel...

Milyen tudományosan is tesztelt intelligencia fejlesztő, problémamegoldó gondolkodást fejlesztő módszerek vannak? Milyen módszereket ismertek?

Figyelt kérdés

Sosem voltam jó tanuló az iskolában. Semmilyen tantárgyban nem voltam akár egy kicsit is kimagaslóan tehetséges, ezért nem is erőltettem soha a tanulást. Az érettségi eredményeimen ez meg is látszik. Jelenleg egy OKJ-s tömegszakon vegetálok.

Több tanulással kapcsolatos könyvet átnéztem, ezek közül 2-3 könyvet el is olvastam, de a legtöbb ilyen témával kapcsolatos könyv nem sokat ér.

Vannak olyan emberek akik alapjáraton jók reált tantárgyakból, az ilyen embereknek jó a problémamegoldó képessége. Az érdekelne, hogy egy átlagos ember képes-e elérni egy ilyen szintet ezen a téren?

Jelenleg (a jövőben szerintem még inkább) azok az emberek fognak legjobban érvényesülni akiknek meg vannak ezen képességek. Sokkal könnyebben el lehet boldogulni az életben, ha az átlagnál jobb a problémamegoldó képességünk, ill. a kreatív gondolkodásunk. Gondolom nem kell részletezni, hogy milyen sok előnnyel járhat ez az életben, persze abban az esetben, ha ezt készek vagyunk kihasználni.

Szeretném magam fejleszteni ilyen téren, de eddig egyetlen egy épkézláb könyvet nem találtam. Tudnátok ajánlani esetleg valamit?


2013. nov. 27. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
A kérdést igazából kb. az angol wikipédia válaszolja meg legjobban. Ott az intelligencia szócikkben lebontják, hogy egyáltalán milyen modellek, elképzelések vannak az intelligenciáról és, hogy jelenlegi tudásunk szerint mi növeli. Én a dual n-back-el játszottam egy ideig, de nem túl hosszú ideig és hiteles méréseket sem csináltattam. Az inkább a koncentrációs képességre hat, meg valamelyik fajta intelligenciára talán, de a tesztek nem egyértelműek. Amit te akarsz valószínűleg komplett ismeretanyagok, jártasságok, életstílus, gondolkodásmód elsajátításával érhető el. Tehát sportolni kell, tanulni, írni, rajzolni, sakkozni, zongorázni, olvasni, olyan emberekkel találkozni, beszélni akiket érdekesnek tartasz.
2013. nov. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyes speciális területeken valóban lehetséges jobb, vagy gyengébb képesség. De el kell keserítselek: a képességek fejlesztésére kizárólag a szívós tanulás alkalmas, csodaszerek nem léteznek. A kellemetlen az, hogy a tanulást csecsemő-kisgyermek korban kezdik a jó szülők, mert ekkor alakulnak ki a készségek, például a tanulás szeretése (kíváncsiság). Minél több idő telik el, annál inkább a korábbi élet szokásai erősödnek. Szokásról csak nagy önfegyelemmel és szívós munkával lehet leszokni.


A te problémád az, hogy 12 év tanulmányaiban elég sok a hézag, ezeket muszáj pótolni (valamilyen szinten minden területen, de mondhatjuk, hogy a kiválasztott szakirány és kapcsolt részei alaposabban). Az ellentmondás az, hogy kevés türelme van az embernek ennyire visszanyúlni és módszeresnek lenni. Sokszor ideje, lehetősége is kevés.

A jó problémamegoldó képesség alapja a széleskörű tudás (ez kell a jó asszociációhoz), és a rengeteg gyakorlás. Kocsis Zoltánt világhírű zongoraművésznek tartják, akit nehéz a művészetében megközelíteni. Ő maga mesélte el, kisgyermekkorától a mai napig mennyi gyakorlással érte el, amit elért.

2013. nov. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!