Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy tudom kiszámolni hogy...

Hogy tudom kiszámolni hogy kb. hány mázsa akácfa van itthon? Sorba van pakolva

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
fel állítod őket egy köbméteres tömbökbe, rákeresel az akácfa sűrűségére nedves és száraz állapotban, és elvégzed az alapján a számítást, így kb-ra megkapod
2013. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. dec. 6. 12:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Megnézed, hogy kb. milyen széles, magas és hosszú a rakás. Ebből kiszámolod, hogy kb. mekkora térfogatot foglal el. (Ha mondjuk négy méter hosszú, kettő széles és másfél magas, akkor 4*2*1,5=12 m3.) Ez elosztod kettővel, és megkapod, hogy durván hány tonna, ezt megszorzod 10-zel, és megkapod, hogy durván hány mázsa a fa.
2013. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elég egyet lemérni és utána jöhet a köbméteres számolás...Ez túl egyszerű,nem kell ezt bonyolítani.Megkeresni a fajsúlyát,vizes,száraz...stb,felesleges.
2013. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4. Láttál már tűzifát? Legalább képen.....:)
2013. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-ös.Nagyon jó!!!:)Esküszöm eszembe se jutott,hogy rá googlizzak!Elég kinéznem az ablakon.Nagyon beletrafáltál,ugyanis gyümölcsösökkel foglalkozok!Hátra van még kb.300-400 fa kivágása,mert folyamatos a pótlás!Na nézzük:előveszek egy tolómérőt és 1 köbcenti kocka fát kivágok belőle és lemérem átszámítom köbméterre és itt a megoldás???:)Szerinted miért mázsára adják a fát?Miért nem köbméterre?Mert a benne lévő vizet is megvetetik!Mert van egy 8 tonnás teherbírású pótkocsi, de köbméterbe kijön 11-12-re is.Mert a légrést nem számolja senki,mint az építőiparban,hogy jöhet az ki,hogy 1 kb. kavicsból 0.8 beton jön ki,hisz ott a cement,víz is!:)A tüzifát meg csak akkor adják köbméterre,ha csont száraz.Egyszóval attól függ menyi a nedvesség tartalma és mennyi a légrés,az összepakolt fák közt!Hiába matekozod ki a fajsúlyát,ha a fentieket nem veszed figyelembe.De kösz ezt a "benyögést" jó kedvel megyek fát vágni:)!
2013. dec. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok rólad, amit leírsz, bocs. Akkor magyarázd meg, mit kell azon érteni, hogy "Elég egyet lemérni". Milyen "egyet"? Hátha más sem érti.
2013. dec. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az összes választ olvasd egybefüggően!Már a kiírásban is ott a "kb.".Itt van előttem 2 teli sörös doboz,ugyanannyi a súlya a Bayern meccsig,mindkettőnek:).Felkapom a méter fát és a fajsúly miatt (mennyire vizes) lemérek egyet.De én nem játszom az okosat,de te se játszd a h@lyét:)!Az az egy fa legyen 50kiló.Köbméter számítás csak megy már?Egyszerűen összeszorzod.DE ott a "kb" még mindig az a légrés.Amúgy hivatalosan 8 mázsa egy köbm.fa!Ezt gondolom valami préselt falemezből állapították meg.Nehogy rákérdezz most arra,hogy a ragasztó enyvet ki-e vonták belőle!:)Összegezve csak saccolni lehet!Ha csak le nem méred az üres pótkocsit,meg a telit.Na de akkor hány köbméter pontosan:).Mert a terepjáróra fél köbméter fél fel kb. ezt viszont a kavicsból tudom,mert annyi a gépkanál kapacitása.Megoldás?Mérjem le a kb,fél köbös terepjárómat és megvan a súly is?!:)A legegyszerűbb ha egyesével leméred mindet köbméterenként és pontos adatot kapsz!
2013. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Az akác fajsúlya 650-850kg/m3 (1,75x1x1m) ez függ a fa nedvességtartamától, tömörségétől és a szálszerkezetétől, valamint, hogy rönkről vagy ágfáról van szó....

Tehát 1 űrméter 1x1x1m(0,58 erdei m3) 377-493kg között van.

2013. dec. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es.Igazat adok neked,fogjuk rá:).De ha ki mész egy erdészetre és így előadod magad,hát én nem garantálom,hogy a sok fröccsös ember nem számolná ki a fajsúlyod:).Nem lehetetlen a pontos számítás,de kinek van kedve hozzá?Vajon meg is fizetnék???Öreganyámékat a "kisebbségi" réteg próbálta elvarázsolni,amíg meg nem jelentem!Hoztak nekik hulladék csont száraz deszkákat,Pécsről:):).Köbméter okésnak tűnt,de mondtam kösz ez nem fa, hanem papír!Akkor fizzessem ki a fuvar díjat!--Akkor mutasd a menet levelet,hogy 300 km-ert hoztad a gallyakat!Ment a bam+-olás,hogy leborítja ide az árokba,ha nem fizetünk.Borísdt:)!Rendőrt hívok stb...:),hívd nagyeszű!Nincs kitöltve a menetlevél,nem tudod bebizonyítani honnan van ez a hulladék!Felírtam a rendszámot,úgy hogy ők is látták!Kérdem:"Szóval marad az eredeti terv,hogy leborítod az árokba?"Megtették!Így lehet lenyomni egy zsivány bandát!
2013. dec. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!