Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az agressziót mi váltja ki...

Az agressziót mi váltja ki tudományosan?

Figyelt kérdés
Pl:katonaság,rendőrség...Ezt tanulták?Ez maradt meg bennük?Tisztelet a kivételnek...

2013. dec. 13. 13:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy ez nem szakmához kötött?Esetleg idegi alapon?
2013. dec. 13. 13:29
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
Az adrenalinszint emelkedése.
2013. dec. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Végül is igazad is lehet,mert némelyik sportolónál is előfordul,főleg a fociban.De ha nem az adrenalin,hanem pl,valakit sokáig szekálnak az már egy másik agresszió,szerintem...
2013. dec. 13. 14:50
 4/10 anonim ***** válasza:
A frusztráció
2013. dec. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bizonyos helyzetek amikre ösztönös, illetve tanult válaszokat adunk ezen formában. Mire gondolsz egész konkrétan?
2013. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Biokémiai reakciókra gondolsz, vagy valahonnan máshonnan közelítenéd meg a dolgot?
2013. dec. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Biokémia,ösztönös?Talán az utóbbi,az állatoknál figyeltem ezt meg,hogy a gyengébbet ki kezdi egy,így a többi is elkezdi.Ugyanez van pl:a hajléktalanoknál is,egyik kirabolja,a másik megveri a harmadik meg kivégzi!Lehet,hogy ez egy állati ösztön,nézzetek egy pár foci drukkert,egyik elkezdi és követi őt a többi is.Ez nem az a bizonyos civilizált emberiség!Nagyon messze vagyunk még attól.Lehet szépen beszélni,lehet okosnak lenni,de amíg az embernek nincs önálló gondolkodás módja,addig mindig is követni fog valakit és a végén mindig az agressziónál jutunk ki!
2013. dec. 14. 09:39
 8/10 gungasam ***** válasza:

Az agresszív viselkedés válasz lehet mindenre ha úgy dresszírozták az alanyt. Pl.: Váratlanul valaki(akár ismerős) hozzáér és "ijedtében" leken egy pofont.

Ez a "dreszírozás" nem is követel tartós munkát. Elegendő ha nagyon fiatal korban akár szóbeli fenyegetettséggel elmélyítik.Például kései bölcsödés vagy óvodás korban, bunkó, képzetlen (nem gyermekszerető) személyzet kezére kerül, akik terrorizálják, hogy biztosítsák a munkahelyi zavartalan lógásukat, vagy egyszerűen ostobák a gyerek lelkét megmérgezik korlátolt , maradi nézeteikkel.

Az iskolában a gyerekbandáktól elszenvedhető vagy elszenvedett terror is dresszíroz agresszióra.

A szakmáknak ehhez semmi köze. A katona védi a hazáját, a rendőr a közrendet.

Aki a munkakörében agresszív az egyszerűen utasításra cselekszik, hogy a munkahelyi követelményeknek megfeleljen.

2013. dec. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ajánlom: [link]
2013. dec. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a választ!Fel is lettetek pontozva!!!9-es,hát ez a link elég tömény de nem haszontalan,de viszont a 8-as,ezt a szót kerestem!!!Egyszerűen ,én ezt kisebbségi komplexusnak hívtam.Akiknek gyerekkorukban alakult ez ki!Itt ez a rengeteg "ingázó" gyerek is, anya és apa közt,pl az enyém is.Ennyi játék,ennyi kényeztetés,csak is az ilyen esetekben vannak.Viszont ez is kihathat szerintem a felnőtt életére,mert pl itt egy talicskányi csokija,mert mindenki kényezteti Mikulás nap alkalmából,de ez nem csak itt van,hanem anyucinál is és ha nem kap meg egy 8-10 ezer forintos egyszer használatos játékot,már hisztizik.Az "anyóska" meg egy kuratóriumi tag,így olyan iskolai jegyeket kap,ami egyáltalán nem fedi a valóságot.Ez se hat majd ki a középiskolára???Mert,most negyedikes és tiszta kitűnő tanuló mindenből,még nyelvtanból is,pedig szörnyű a helyesírása.Matematikáról nem is beszélve.Tudom,hogy sokan elküldenének a búsba,hogy a saját gyerekemtől sajnálom ezeket,csak hát én pont megmenteni akarom,hogy felnőtt világban önálló és határozott gondolkodású legyen.Itt az anya volt mindig is agresszív és kisebbségi komplexusos.Rengeteget írhatnék én is a viselkedés tanról,mert én figyelem az emberek reakcióit.Nézzetek egy kiírást példaként,ha egy "ellenzéki" hozzászóló is van,már követi a többi is.
2013. dec. 15. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!