Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért h. lyeség ez a "zajvédőf...

Miért h. lyeség ez a "zajvédőfal"-ötletem?

Figyelt kérdés

Még pár éve találtam ki. Tuti h.lyeség, már csak azért is, mert ha jó ötlet lenne, akkor már valami mérnökök kitalálták volna és alkalmaznák.

Szóval a nagyvárosi, kétszer három-négysávos "autópályákat" bekeríteném befelé hajló zajvédőfallal, ami csak felül lenne nyitott, ott jönne be a természetes fény.

Belül "rücskös", jó zajelnyelő anyagból lenne, kívülről pedig tágtűrésű növényfajokkal ültetném be.

Habár se építőmérnök, se közlekedésmérnök nem vagyok :D, szóval nem tudhatom, de laikusként úgy látom, csak a költségessége a hátrány.

A városképet nem rontaná, ad1 mert aki ott autózik, neki mindegy, hogy falat lát vagy paneleket, ad2 a panel lakója legalább zöldet látna szürke helyett.


Miért van az, hogy max. kerítésmagasságú zajvédőfalak vannak, amik nem hajlanak vissza (tudtommal így csak visszaveri a zajt, így csillapít is de ront is)? Vagy pl. a Kerepesi úton van töltés, de az se túl magas?


2013. dec. 18. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a zajvédő falak olyan kényszermegoldások, amikre azért van szükség, mert eredetileg beépített területen halad az út nyomvonala, a szélesítés miatt esetleg telkeket kellett kivásárolni, ami eleve egy költség. Így nincs meg az a kényelmes pár száz méteres szigetelő távolság, hanem néha 20 méterre ott van a lakóház (Nagykőrösi út, M3 bevezető stb). Amit írtál, az nagyon költséges és rövidtávú, mert 5-10 évente festésre, javításra szorulna. Ennyi erővel a következő közműfelújításkor az egész utat lejjebb süllyeszthetnék 3 méterrel mint a kisföldalattit födémek nélkül.
2013. dec. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Váci út, Üllői út, Hungária gyűrű, Kerepesi, ilyenekre gondoltam, ahol 5 méterre már kezdődik a homlokzat.

Ha besüllyesztik, az miért jó?


Amúgy a könnyebb jármű esetleg csendesebb is?

2013. dec. 18. 23:56
 3/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

[link]


Nem hülyeség.

Csak valahol van rá pénz, valahol nincs.

2013. dec. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok amik egyelőre erősen rongálnák a városképet. Ha egy ilyet beraknának a Nagyvárad tértől a Kálvin térig, akkor az még a utcafronton lakókat is zavarná, holott csak az ő érdeküket szolgálná, vagyis egy nagyon szűk sávban élőkét. Személy szerint nekem már attól égnek áll a hajam, ha egy eklektikus házsort megbontanak egy modern épülettel. Lehet a fejlődés megállíthatatlanságára fogni, de lehetne tervszerűbben is bontani, építeni mint ahogy 100 éve tették, háztömbönként.
2013. dec. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért jó ha besüllyesztik? Nem jó, de hatékonyabb. Ami nehézség az a be- és a kihajtás megoldása ilyen esetben. Már az is segítene, ha az utcák alatt lenne mélygarázs. Pl az utca elején vagy lemegy jobbra a garázsba, vagy továbbmegy és a felszínen parkol. Ha lemegy, akkor 25%-al olcsóbban parkolhat. Ezáltal egyes szélesebb egyirányú utcák újra kétirányúsíthatók lennének. Jelenleg ami az Irányi utca környékén van az botrányos.
2013. dec. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3: Pont ilyenre gondolok!


4: Azért a Váci úton a Hungáriától kifelé, az Üllőin talán már a Nagyvárad tértől kifelé, a Hungária gyűrű teljes hosszában, a Kerepesin a Keletitől kifelé, nem tudom, milyen városképet rombol :D

Kétszer három, négysávos városi autópályák, ipartelepek, panelok, plázák, panelok...


5: Én úgy gondolom, ha besüllyesztik, akkor még kellemetlenebb az ott lakóknak a hangszint. Párszor visszapattan a hang, és egy nagy - nagyobb - kavalkádként érkezik hozzád az emeletre. Persze lehet, hogy nem így van.

Ha meg mélygarázs, kétsávos utak... Elfér a járda, elférnek FÁK??

A járdát a kétsávos út miatt kérdezem, a fákat a mélygarázs miatt...

2013. dec. 19. 10:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Budapesten is van hasonló, felül befelé hajló zajvédő fal, például a Gyáli út felüljáróján:

[link]


Mondjuk itt a közelben sincs lakóépület, biztos a vonatokat védik vele. :-)

2013. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ismerem a Gyáli utat :) Na, pont olyanra gondoltam!
2013. dec. 19. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!