Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ősrobbanás és fekete lyukak?

Ősrobbanás és fekete lyukak?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy mi van ha a világ keletkezése egy önmagába visszatérő folyamat, amit a jelen időtől nézve a következő módon képzelek el:


A fekete lyukak elvileg minden galaxis közepében ott vannak, ha igaz, ha nem, a fekete lyukak puszta létezése a lényeg. Rengeteg galaxis van, rengeteg fekete lyuk, tegyük fel, hogy a fekete lyukak folyamatosan csak bekebelezik a körülöttük lévő dolgokat, akár a teret is, és lesz egy idő, amikor már minden létezőt felfaltak, közel vannak egymáshoz, és végül az összes fekete lyuk egymást felfalva egy ponttá roskad, amiből megszületik újra az ősrobbanás.


Tehát lényegébe van az ősrobbanás ami szétszórja az anyagot a fekete lyukakkal együtt amik utána újra mindent egy pontba sűrítenek, és kezdődik az egész elölről.


Egyáltalán mi van, ha találkozik egymással 2 fekete lyuk?


2014. jan. 20. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, rájöttél arra, amin a tudomány már nagyon régen túlhaladt.
2014. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Kevés ismeretünk van, így minden lehet ez is. A statikus világegyetemre több bizonxíték van, mint az ősrobbanásra.
2014. jan. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#2:


>Kevés ismeretünk van, így minden lehet ez is.

Nem igaz. Rengeteg ismeretünk van. Ez nem érv.


>A statikus világegyetemre több bizonxíték van, mint az ősrobbanásra.

Hazugság, mert nincs. A statikus univerzum hipotézise egy hamvában holt ötlet volt.

De ha nagyon kompetensnek érzed magad, akkor magyarázd meg a statikus modell keretein belül, hogy:

1. mi okozza a vöröseltolódást (és ha a "fáradt fénnyel" hozakodsz elő, megsemmisítelek);

2. mi okozza a kozmikus háttérsugárzást;

3. hogy keletkezik a hidrogén a statikus univerzumban.


Kérdező: ha két fekete lyuk összeütközik, akkor lesz belőlük egy nagyobb fekete lyuk :)

Amit írsz, lehetséges, de ahogy az első is írta, ez már régi téma. A mai ismeretek szerint nem is fog összehúzódni az univerzum, ha nem gyorsulva tágul majd a végtelenségig.

2014. jan. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tsirche ***** válasza:

Vegyük figyelembe azt is, hogy a fekete lyukaknak is van maximális tömeg határuk, amin túl már nem tudnak több anyagot elnyelni.


[link]

2014. jan. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Én elhiszem, hogy erre gondoltál. De mások gondolatainak az elemzése attól függ, mennyi időt szánunk rá. Az meg attól, mennyire tartjuk vizsgálatra érdemesnek.

Röviden annyit tudok mondani, erre nem tudok időt szánni. De azt azért javasolnám, a fekete lyukak (bár nem kétlem, hogy izgalmasak) tanulmányozásánál nagyobb hasznodra lenne a középiskolás fizikakönyvek alaposabb tanulmányozása.

2014. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Utóirat. Nem találkozik két fekete lyuk. Tehát semmi sincs.

De hogy miért nem, ahhoz látnom kéne, hogy érted, mi a fekete lyuk. Még nem látom.

2014. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6:

A 3-as vagyok. Tényleg kihagytam azt az esetet, amikor a két közel kerülő fekete lyuk nem egyesül, hanem megpördül egymás körül és eltávolodik egymástól. De amennyire tudom, lehetséges a kettő egyesülése is. Szerinted miért nem? Nem vagyok szakértő, csak azt mondom, amit itt-ott olvastam és kíváncsi vagyok.

2014. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a lekezelő stílust kevésbé, tisztelet a kivételnek
2014. jan. 21. 19:13
 9/13 A kérdező kommentje:

azért modnom, mert ez egy olyan téma, amire a világ leg okosabb emberei, szaktekintélyei sem tudnak végérvényes válaszokat adni, mivel 50% esély van rá, hogy az alap koncepció, amire épül az egész keletkezés történet egyáltalán helyes-e


mentségemre szóljon, hogy nem tudok/akarok mindent végigolvasni amikor am is fele érthetetlen, minden 2. sorban találnék olyan szakkifejezést ami miatt a Wikipédia újabb és újabb oldalait kellene megnyitnom, tehát elég lett volna a válasz arrogancia nélkül is, nem vagyok már gyerek, szeretek tanulni, de utálom ha kioktatnak..

2014. jan. 21. 19:21
 10/13 anonim ***** válasza:

" (és ha a "fáradt fénnyel" hozakodsz elő, megsemmisítelek); "


kérem, ez egy igen meggyőző bizonyíték az ősrobbanásra ! :D.


Én a legmagasabb szintű általános relatívitáselméletet tanultam a KFKI-ban és állíthatom, hogy a fekete lyukauról még távólról sem tudunk mindent !


Kérdező : Az általad említett elképzelés másoknak is eszükbe jutott. Szerintük a statikus világegyetem modell szerint minden galaxis magban van fekete lyuk


A fekete lyuk miután rengeteg anyagot elnyel, egy idő után "megtelik" és átmegy fehér lyukba, azaz anyagkilövellések lesznek. Persze ez is csak egy hipotézis :)


az általad említett jelenség igen valószínű, azaz mi egy 4D-s fekete lyukban vagyunk. Bővebben itt [link]


Azaza nagyon is reális a felvetésed. A lényeg az, hogy még nagyon keveset tudunk. A tudományos empirikus tudás mozaikokat egymással teljesen ellentétesen is össze lehet rakni.


*


egy statikus modellel jobb, valóság közelibb leírást tudok adni.

2014. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!