Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha megcsináltam egy örökmozgó...

Ha megcsináltam egy örökmozgó alaprajzát, akkor azt kinek mutassam meg, hogy igazolni tudja, hogy működik? Ezzel lehet pénzt keresni, jár érte elismerés?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit furán hangzik, sőt nagyon, de már lassan 3 hónapja minden este ezen dolgoztam munka után.


Nem azt mondom, hogy örökké mozogna, de nem kellene energiát felvennie, hogy működni tudjon.


2014. jan. 27. 08:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Az OPNI jogutódja foglalkozik az örökmozgókkal.
2014. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem... A kozmikus energiák segítik a szintentartást, ugye?


Kamu kérdés.

2014. jan. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ha esetleg mégis feltaláltál valami korszakalkotót, akkor előbb védesd le, és csak utána mutasd meg bárkinek is, mivel elorozzák a dicsőséget.
2014. jan. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Wadmalac ***** válasza:

Tervezd meg legalább proto szinten elkészíthetőre.

Ha valóban működik, még egy működőképes modellel is le fognak kamumatyizni, de mégis jobb az esélyed, mint egy elméleti vázlattal.

Akkor jöhet a szabadalom.

"nem kellene energiát felvennie, hogy működni tudjon"

Ha szó szerint értetted, jó eséllyel hiba van valahol. Ha esetlegesen úgy használ környezeti energiát, hogy NEKED nem kel bevinni, még lehet egy jó, sőt jövedelmező ötlet is.

2014. jan. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 szpeti1991 ***** válasza:
75%

"Ha esetlegesen úgy használ környezeti energiát, hogy NEKED nem kel bevinni, még lehet egy jó, sőt jövedelmező ötlet is." - van olyan környezeti energia, amit még ne tudnánk kiaknázni? Szelet, napsütést, árapályt, folyó sodrását, geotermikus energiát már mind használjuk, szóval még egy környezeti energiát használó berendezésnek is nagyon-nagyon-nagyon innovatívnak kell lennie, hogy bárki csak egy pillantást is vessen rá. Kevés a hálószobába bújt feltaláló. Persze örülnék ha lenne.

Mondjuk úgy sem válaszol, ha rákérdezünk, hogy milyen elven működik. Ilyenkor mindig vagy hallgatás, vagy susmus jön, ha meg bedobja, hogy mi az, mi meg megcáfoljuk, akkor még mi leszünk a hülyék :) Na de ez csak barbár feltételezés, tuti átírod a fizika törvényeit.

2014. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 tsirche ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit elkéstél, ha visszanézed a kérdéseket láthatod, hogy itt 2-3 hetente mindig feltalálja valaki az "örökmozgót". Hogy pénzt kerestek-e vele azt nem tudni (lehet titkolják), de elismerést, ismertséget biztos nem.


Komolyra fordítva: pénzt legkönnyebben úgy kereshetsz vele, ha találsz valami gazdag szerencsétlent akit sikerül beforgatni az elméleteddel (pl Széles Gábornál érdemes próbálkozni).

2014. jan. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Wadmalac ***** válasza:

Hozzátenném, ha az ötlet mechanikus, vagy a szokásos generátor-villanymotor körbekötős játék, már meg is lehet állni a projekttel, nem lesz belőle örökmozgó.

Ezek a próbálkozások bizonyítottan halottak. Pár száz évnyi bizonyítékkal.

2014. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Örökmozgó nincs, ha a dolog mégis működik, valami rejtett energiát használ.

Ha a szabadalmaztatni akarod, örökmozgó néven, a diliházat ajánlják mint illetékest.

Ha működik, valami más jól hangzó nevet adj neki! Pl: magneto-hidrodinamikus transznitter, vákuumenergia generátor, stb.

2014. jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ügyes lehetsz ha már három hónap után ezt elérted. Mi egy nagy cég megbízásából minimum egy évtizede dolgozunk Moray és Tesla energiaforrásán és még mindig nem működik. Persze azért nem volt hiábavaló eddigi munkánk, mert legalább az elméleti magyarázatra ráleltünk, ami kísérleti áramkörön egyértelműen ki is mérhető hogy... Na itt gondban vagyok hogy kimondjam-e de többletenergiás.
2014. febr. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Wadmalac ***** válasza:
#9: Józan paraszti nyelven megfogalmazható (ipari titok kiadása nélkül), hogy honnan veszi a plusz energiát? :)
2014. febr. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!