Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha megcsináltam egy örökmozgó...

Ha megcsináltam egy örökmozgó alaprajzát, akkor azt kinek mutassam meg, hogy igazolni tudja, hogy működik? Ezzel lehet pénzt keresni, jár érte elismerés?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit furán hangzik, sőt nagyon, de már lassan 3 hónapja minden este ezen dolgoztam munka után.


Nem azt mondom, hogy örökké mozogna, de nem kellene energiát felvennie, hogy működni tudjon.


2014. jan. 27. 08:53
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Gondoltam kapok hideget, meleget.


Nem azt mondtam, hogy működik, azt kérdeztem, kinek lehetne megmutatni, hogy megnézze működik-e.


Közben lenne még egy kérdésem. Ha ebben a szerkezetben felhasználtam már valami olyat, amit más talált fel, más védetett le, akkor annak van valami behatása az én szerkezetemre?

2014. febr. 5. 12:56
 12/23 Wadmalac ***** válasza:

Ha maga a szabadalom tartalmában kivédhetetlenül szerepelnek más által szabadalmilag védett elemek, akkor csak a szabadalom gazdájának hivatalos engedélyével használhatod. Az meg nem feltétlenül van ingyen.

Watt gőzgépére azért került az a csörömpölős fogaskerekes tengelyhajtás, mert a dugattyú hajtókar-tengely forgattyústengelyes áthajtására már volt szabadalom és nem tudott Watt megegyezni a szabadalom gazdájával. :)

2014. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
26%

Az egész örökmozgónak a lényege, hogy kinek az érdeke, hogy legyen örökmozgó. Neked? Vagyis az embereknek? Hogy képzeled?! Be akarsz menni a találmány hivatalba? Nórmális vagy? Széllel szembe akarsz pisilni? Szerinted a kormányoknak mekkora pénzük van az energia bizniszben? Szerinted majd nagy kegyesen átadják neked a lehetőséget, hogy helyettük keresd a forint milliárdokat? És majd virágesővel ünnepelik azt, hogy a zsebükből kihúzod a lóvét?? Nórmális vagy? Autóbalesetet akarsz szenvedni? Vagy véletlenül ki akarsz esni a tizedik emeletről? Vagy ami mostanában sláger, egyszerűen szét esz a rák. Egyet lehet tenni, csendben megcsinálod, és ha működik, halkan továbbadod, hogy csinálja meg minél több ember, mert mindenkit nem tehetnek el láb alól. Sajnos ez egy olyan terület, amiben nem lehet dicsőségre törekedni. Ha ezt nem érted meg, akkor a többi eltűnt tudós sorsára jutsz.


Eddig én is azt hittem, hogy nincs örökmozgó. Elhittem én is, mert így tanultam, és elfogadtam feltétel nélkül. Bizonyára nálamnál okosabb emberek foglalkoznak ezzel, és nekem hogy sikerülhetne, ha már nekik nem sikerült.


Az áttörés az egyik reggel történt, mikor a híradó arról számolt be, hogy a Gyöngyöspatai feszültség akkor kezdődött, mikor megjelentek az egyenruhások.

Gyerekek! Van örökmozgó!!!!

De ez hogy függ össze az örökmozgóval?

A Gyöngyöspatai helyzetet röviden. Az ott élő embereket folyamatosan meglopta kirabolt és sanyargatta egy embercsoport. De hiába kértek segítséget, le se szarták őket. Kínjukban biztonsági őröket voltak kénytelenek bérelni, akikkel aztán meggyűlt a bajuk a szabadon garázdálkodó népcsoporttal. A média természetesen a bűnözők mellé állt, mint ahogy ezt tenni szokták. Szerintük addig minden a legnagyobb rendben volt, míg a gazemberek hosszú éveken át, fényes nappal kirabolták a becsületesen dolgozó Magyar embereket. Így aztán az igazság a háttérbe szorult, mint ahogy ez az örökmozgónál is.

Ebben a pillanatban úgy gondoltam, elérkezett a pillanat, hogy ismét foglalkozzak a kérdéssel. Elsőre körül néztem a neten, mit találok. Ott sajnos egyik leírást sem találtam működőképesnek, ezért elővettem azt a témát, amit még gyerekkoromban kitaláltam. Aztán nem foglalkoztam vele , mert én is elfogadtam, hogy nem működik.

Rajz nélkül elég nehéz leírni, de megpróbálom.

Az elv lényege, hogy a mágnesteret vaslemezzel le lehet árnyékolni.

Képzeljünk el négy, taszításba állított mágnest. Ebből kettő nyugvó mágnest, ami egymástól mondjuk 30 cm-re van. A másik két, taszításban lévő mágnes egy himbára van felfogatva, amik felváltva ráközelíthetnek a nyugvó mágnesekre. A himba egy hajtókarral egy lendítő kerékhez van rögzítve. A lendítőkerék egy 90 fokos hajtással egy tengelyhez kapcsolódik. Ezen a tengelyen egy félbevágott vas árnyékoló korong van, ami megfelelő időpillanatban az egymásra közelítő mágnesek előtt alakítja ki a takarást. Az előtt a nyugvó mágnes előtt, aminek a mozgó párja épp elindul felfelé, a takaró korong épp betakar. Tehát a mozgó mágnes akadálymentesen ráközelíthet a taszításba lévő párjára, amit most árnyékol a korong. Mikor a himba holtpontra ér, a korong takarása kifordul, és a két, nagyon közel lévő mágnes ereje egymásra feszülve a lendítő kerékbe préseli a kettejük bármekkora taszító erejét. Mikor az egymásra szabadult mágnesek az egymás eltaszításával küszködnek, a másik oldalon ebben a pillanatban a folyamat fordítottan épül fel, vagyis a takaró korong most a másik oldalon takar, és míg az előző oldalon a két mágnes tiszta erővel távolodik, a másik oldalon a betakarás miatt a másik két mágnes szabadon egymásra közelíthet.

Ha valakinek van természetes műszaki érzéke, az már látja ezt a rendszert mozgás közben.

Mikor ezt kidolgoztam, szkeptikusan próbáltam megdönteni a saját állításomat, mi az a tényező, ami miatt a rendszer ne működne.

Eddig nem találtam olyan magyarázatot, ami miatt a rendszer megállna. Aztán próbáltam embereket megszólítani, hogy szerintük mi az a tényező, ami miatt a rendszer nem lenne önfenntartó. Elképesztő dolgok derültek ki. Rájöttem, hogy az emberek nagyon nagy része műszaki analfabéta. Nem volt kivétel ez alól a frissen diplomázott műszaki egyetemi hallgató sem.

Voltak, akik azzal a hülyeséggel álltak elő, hogy ha már meg kell lökni, akkor nem örökmozgó. (Idióta!) Sokan voltak, akik a súrlódásnál leragadtak. (Másik idióta!), hiszen a mágnes erejével a súrlódás átléphető.

Volt egy normális állítás is, miszerint a mágnestérben mozgó vaslemezben keletkező örvényáram akadályozni fogja a rendszert. Erre csak az a válaszom, hogy kit zavar, ha a rendszer lassan forog. DE Forog!! De csináltam egy egyszerűsített kísérletet, az örvénylés a kísérletben nem jelentkezett.

Természetesen én is szkeptikus vagyok, de még nem találtam olyan magyarázatot, ami szerint ez a rendszer ne működne.

Ha a rendszer mégsem működőképes, akkor az ember egy kísérlettel gazdagabb. De ha működik, akkor a kipróbálója nagy veszélyben van, hiszen akkor nagy valószínűséggel mások is megcsinálták és valamiért ők sem jutottak el a nyilvánosságig.

2014. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Gratulálok utlsó, te is felfedezted a Perendev-motort - nagy kár, hogy nem lehet belőle energiát előállítani (nem többet, mint amennyit a mágnes felmágnesezése igényelt, de ügye van veszteség is a világon...).


Nem te vagy az első, sőt, nem is te vagy az utolsó :)

2014. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
8%

"Rájöttem, hogy az emberek nagyon nagy része műszaki analfabéta."

"Eddig nem találtam olyan magyarázatot, ami miatt a rendszer megállna."


Az emberek nagyon nagy része sem. Ettől azonban még nem válik örökmozgóvá a konstrukció.

2014. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Levegőbe én is tudok beszélni.

A választ kérem.

Mitől nem működik?


A másik, hogy világosan leírtam, hogy bármilyen veszteséget át lehet lépni a mágnes erejével. De úgy látom, csak a billentyűt koptatom fölöslegesen.

A Perendev féle motornak semmi köze ehhez. Az teljesen más elven működik.

Azért jó lenne, ha valaki írna olyat is, amin el lehet gondolkodni.

2014. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
13-as! Így első hallásra akár működhet is a dolog! Ezen majd el kell hogy gondolkozzam hosszabban! Tökéletesen egyet értek veled! Az emberek nagy része tényleg műszaki analfabéta. Hiába van műszaki végzettségük komoly diplomájuk az semmit nem jelent! Önálló gondolatuk viszont egyáltalán nincs! Csak azt a pár dolgot tudják amit megtanultak és a szabályokat fújják hogy ez meg az tuti nem lehetséges mert ez meg az a szabály ezt mondja! Tapasztalatból mondom már láttam ilyet hogy egy egyszerű szakmunkás embernek értelmesebb ötletei vannak gépészet terén mint a diplomás túlokos főnöknek! Vagy meg sem hallgatják mert kussolj nekem van diplomám, vagy ha jónak találják az ötletet akkor úgy adják elő mintha a sajátjuk lenne és ők találták volna ki holott az egész műszak tudja hogy ki kísérletezte ki az ujítást! De ezekkel nem kell foglalkozni! Én látok a leírtakban fantáziát! Próbálkozni kell! Ha pedig nem sikerül akkor sincs gond mert biztos egy újabb lépéssel közelebb kerültél a dologhoz! Ennek ez a sorja! A feltalálók is sokat kísérleteznek mire összejön amit szerettek volna! Csak halkan csináld el ne tapossanak! Mert biztos sok embert ért már ezért baleset!
2014. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Hát igen!

Valóban így van, hogy egy egyszerű munkásnak sokkal jobb műszaki rálátása van, mint a legtöbb diplomásnak. Csak a főnök, már csak büszkeségből sem adhatja neki a pálmát. Hogy nézne ki, hogy a beosztott okosabb nála. Persze vannak ügyes kezű diplomások is, de nagyon nagyom kevesen.


Az örökmozgót eddig időhiány miatt nem tudtam megcsinálni, de úgy döntöttem, hogy majd apró lépésekben. Arra rájöttem, hogy nagyon komoly technikai előkészületek szükségesek. Ez már amatőr asztalon nem megy. Szerencsére van egy nagyon ügyes esztergályos, aki nyitott a feladatra.

Elgondolkodtam, hogy már az is nagy hiba lehet, hogy ezeket leírtam. Mert ugye minden karakter megy a nekem fenntartott mappámba. Egy ismerős elmondta. Minden levelet nem tudunk elolvasni, de archiválni azt igen. ha valakire ráirányítódik a figyelem, annak az anyagát elővesszük és tanulmányozzuk. Bármit, amit a számítógépen írunk, vagy telefonon mondunk, archiválnak!!

Talán azért merek írni róla, mert egy kicsit én is azt hiszem, hogy nincs örökmozgó. De a szerkezet nagyon biztató. Az lenne jó, ha valaki azzal állna elő, hogy megcsinálta, és beszámolna, mit tapasztalt.


Még valami. Úgy 15 évvel ezelőtt a tévéhíradóban az összes adón leadtak egy hírt azzal a szövegezéssel, hogy az emberiség megcsinálta azt a berendezést, ami 150 százalékkal működik. Még be is mutatták az épületet ahol a szerkezet működött. Persze azt is hozzáfűzték, hogy az egész fejlesztést titkosan kezelik. Gondoltam is, hogy a süllyesztés megkezdődött. És mikor már belenyugodtunk, hogy létezik az ingyen energia, furcsa módon letagadják az egészet.

Szóval nagy valószínűséggel valami van!!!

Természetesen Egeli Györgynek egy szavát sem hisszük

2014. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Egy kis tréfa.

Kedves kérdező!

Kit érdekel, hogy t mit kérdeztél. Mi már csináljuk az örökmozgót, és ha akarsz, akkor te is segíthetsz. A szkeptikusokat meg megkérjük, hogy söpörjék össze a feljesztési hulladék anyagainkat.

2014. febr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

20:25,


Én kb 5 éve olvasok gyak.hu-t. Ez idő alatt legalább 10-15 alakalommal olvastam embert/csoportot, aki állította, hogy nekik még megvan a tervük, és működni is fog hamarosan.


Erre érkeztek kérdések, felajánlások - egyik válaszoló még azt is ajánlotta, hogy HIVATALOS, ügyvéd által hitelesített szerződést ajánl, benne 20 millió forinttal, amennyiben az adott csoport HITELT ÉRDEMLŐEN bizonyítja, hogy:


a) a gépezet több energiát ad le, mint amennyit felvesz

b) hosszú távon működik

c) magyarázza, honnan nyeri az energiát

d) nem a ma ismert megújuló energiaforrásokat használja.


Hogy-hogy nem, a találkozók sohasem jöttek létre, mert, valami fura oknál fogva, egyik ember/fejlesztő csapat sem vállalkozott erre. Érkezett némi köntörfalazás, egy kevés félrebeszélés (néha) de leggyakrabban a nagy feltalálok nem reagáltak a kérdésre, és kikérték maguknak, ha másik topicban rájuk lett kérdezve.


Meglepő hasonlósák van amúgy a történet ezen részében, és a különböző ezotériás auralátók, jósok, telekinézissel operálók között - legnagyobb részük addig hirdeti, hogy mire képes, amíg valaki nem akar csinálni velük egy ellenőrzött tesztet. Bár volt egy-két bátor vállalkozó, aki bevállalta - és hogy, hogy nem, a vakteszt mindig kimutatta, hogy a képességeik ugyanúgy működnek, mint bármelyik hétköznapi, átlagos emberé.


Nem furi?

2014. febr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!