Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szimpla matektanulással...

Szimpla matektanulással mennyire lehet fejleszteni a logikát? El lehet érni olyan gondolkodást mint amilyen a "zseniknek" van alapból?

Figyelt kérdés
Zsenik alatt azokat az embereket értem akik alapból jók reál tantárgyakból és minden erőlködés nélkül megírják az érettségit. 20 éves vagyok és sosem tűntem ki semmilyen tantárgyból, tehát sem humán, sem reál beállítottságú nem lettem. Viszont mindig elámítanak azok akik alapból jók matematikából és szinte azonnal megértik a komplex feladatokat.

2014. jan. 29. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
mi a szimpla matek neked? Mert mondjuk régen nekünk a matektanár tartott olyan felkészítő órákat ahol kifejezetten logikai feladatokat oldottunk meg, azok szerintem hasznosak voltak és az agytorna is ugyanolyan, mint a testnek az edzés, fejleszti.
2014. jan. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az egyszerűbb középsiklás matektól kezdve -folyamatos fejlesztés mellett- eljutni az összetett feladatokig (például bonyolultabb algoritmusok megoldása, esetleg gazdasági matek). Szimpla matektanulás alatt azt értem, hogy csak magával a matek tanulással, tehát nem sakk és egyéb ilyen tevékenységek révén.
2014. jan. 29. 23:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenki fejleszthető, de mindenkinek van egy adott határ, amit elérhet. Akikről beszélsz, azok "szintjétt" nem lehet elérni.

Az nem is szint, inkább gondolkodási mód és adottság.

Az egy változata a gondolkodásmódnak, egy alapvetően másfajta szemlélet.

2014. jan. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tom Benko ***** válasza:
Sok-sok-sok matekozással. Nem csak feladatmegoldással, de bizonyításokkal és a tételek bizonyításainak vizsgálatával is kell foglalkozni.
2014. jan. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 30. 09:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Valamennyire lehet fejleszteni. Ha pl. egy bizonyítás megtanulásakor jól végiggondolod, hogy miért az a megoldás menete, ami, az fejleszti az elemzőkészséget, ami nemcsak matekban jön jól, hanem az életben úgy általában is.


Egyébként a zseni kategória messze afölött van, mint amit te annak tekintesz. Ha már őket is zseninek nevezzük, akkor mit mondjunk Neumann Jánosra vagy Erdős Pálra?

2014. jan. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért tettem idézőjelbe.
2014. jan. 30. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!