Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » "Örökmozgó" Energiatermelés!...

"Örökmozgó" Energiatermelés! Nem az örökmozgó fogalmán és a működési elvén akarok vitatkozni ezeket a vitákat már ismerjük meg annak hívod aminek akarod! Hanem emberek tapasztalataira lennék kíváncsi!? Többi lent!

Figyelt kérdés
Hosszú évek óta motoszkál a fejemben egy ötlet amit akár "örökmozgónak" is hívhatnánk!? A lényeg az hogy olyan gépet lehetne csinálni ami energiát termel viszont nem kell külső energiaforrásra csatlakoztatni ahhoz hogy működjön. Teljesen örökmozgónak sem nevezném mert bizonyos dolgokat alkatrészeket cserélni kell ahhoz hogy működjön meg mindennek van kopása élettartama stb. Az hogy mennyi energiát tudnák vele termelni? Azt természetesen csak akkor lehetne megmérni ha elkészült ami nem máról holnapra van hanem bőven években mérhető, mert biztos lennének még változtatások is a gépen a készítése alatt. De visszahozná az árát csak lehet lassan. Igazából arra lennék kíváncsi hogy aki készített már ilyet vagy hasonlót mennyibe került neki? Mennyi idő alatt térült meg a befektetett összeg? És kb mennyi profitot tud vele termelni x idő alatt? Ha a falra nem írod ki megértelek, de ha elküldöd privátban azt megköszönöm! Tudom majd most jön a sok leszólás hogy elmebeteg meg idióta meg a már ismert dolgokkal fognak példálózni, meg hogy tuti nincs ilyen, meg akkor miért nem árulod, el meg mérnökök több 100éve ezt kutatják és nekik sem sikerült meg stb. De én tudom hogy ilyen tuti van és biztos csinált már más is ilyet és érthető okok miatt nem hozza nyilvánosságra a működési elvét vagy mert már nem él!

2014. febr. 17. 08:35
1 2 3 4 5
 31/48 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én nem mondanám, hogy kár ilyesmin agyalni. Már csak azért sem, mert ha nem is születik belőle semmi jó, a kísérletező tudományos ismereteit tutira fejleszti.

És még közben véletlenül valóban felfedezhet vmi érdekeset. :)

2014. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 Wadmalac ***** válasza:
100%
A bölcsek kövének keresése közben véletlenül megszületett a kémia. :D
2014. febr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 Shai-Hulud ***** válasza:

@Wadmalac


Egyetértek.

Hiszen tyúkszem is talál vakot.

Meg vak szem is tyúkot. :)


Pedro

2014. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 Wadmalac ***** válasza:
Yupp. :)
2014. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
31-es hozzászóló le is zárta a vitát! Köszönöm! :)
2014. febr. 18. 10:46
 36/48 anonim ***** válasza:
28%

Érdekes olvasni a műszaki analfabétákat, akik kizárólag az eddig kitalált törvényekre támaszkodnak. Pedig az egész történelmünk arról szól, hogy az új felfedezését nem könyvekből olvasta a feltaláló, és nem az addigi tudósoktól kérdezte meg, hogy lehet-e ilyet csinálni, mert a választ mindig ugyan az.

"A fizika törvényeit bla bla bla"


De nem árt elgondolkodni, hogy a fizika törvényeit ki írta. Ha jól tudom, nem az isten. De nem is az ufók. A fizika törvényeit kizárólag azok az emberek írták, akik az addigi törvényszerűségekre akartak valamiféle magyarázatot felállítani. A fizika törvénye sosem előre mutató. A feltalálók általában előrébb vannak, mint amit a fizika skatulyái határolnak. A fizika törvényeinek bigott hívei az atommag hasadásból eredő láncreakciót is ugyanígy elutasították, mint ahogy most az örökmozgót. És amikor mégis megcsinálták az atombombát, akkor meg piszkosul hallgattak és csendben átírták a fizika törvényeit.

Vagy menjünk vissza mondjuk 2000 évet. Az akkori tudósok a fizika törvényeit figyelembe véve kiszámolták, hogy A -bó B-be csakis x energia felhasználásával lehet eljutni. Ha akkor valaki azt mondta volna, hogy ezt jóval kisebb energiafelhasználással is lehetséges, a fizika bigott hívei ugyan úgy lenéztek volna, mint a mai fizikusok. Pedig nem nagy találmányról van szó, csak a bicikliről.

Tisztában vagyok vele, hogy amit állítok az a biciklinél sokkal merészebb. Vagyis, hogy talán mégis van örökmozgó.


Az egész örökmozgó témánál érdemes megnézni, hogy kinek az érdeke, hogy legyen örökmozgó. Neked? Vagyis az embereknek? Hogy képzeled?! Be akarsz menni a találmány hivatalba? Nórmális vagy? Széllel szembe akarsz pisilni? Szerinted a kormányoknak mekkora pénzük van az energia bizniszben? Szerinted majd nagy kegyesen átadják neked a lehetőséget, hogy helyettük keresd a forint milliárdokat? És majd virágesővel ünnepelik azt, hogy a zsebükből kihúzod a lóvét?? Nórmális vagy? Autóbalesetet akarsz szenvedni? Vagy véletlenül ki akarsz esni a tizedik emeletről? Vagy ami mostanában sláger, egyszerűen szét esz a rák. Egyet lehet tenni, csendben megcsinálod, és ha működik, halkan továbbadod, hogy csinálja meg minél több ember, mert mindenkit nem tehetnek el láb alól. Sajnos ez egy olyan terület, amiben nem lehet dicsőségre törekedni. Ha ezt nem érted meg, akkor a többi eltűnt tudós sorsára jutsz.


Eddig én is azt hittem, hogy nincs örökmozgó. Elhittem én is, mert így tanultam, és elfogadtam feltétel nélkül. Bizonyára nálamnál okosabb emberek foglalkoznak ezzel, és nekem hogy sikerülhetne, ha már nekik nem sikerült.


Az áttörés az egyik reggel történt, mikor a híradó arról számolt be, hogy a Gyöngyöspatai feszültség akkor kezdődött, mikor megjelentek az egyenruhások.

Gyerekek! Van örökmozgó!!!!

De ez hogy függ össze az örökmozgóval?

A Gyöngyöspatai helyzetet röviden. Az ott élő embereket folyamatosan meglopta kirabolt és sanyargatta egy embercsoport. De hiába kértek segítséget, le se ...ták őket. Kínjukban biztonsági őröket voltak kénytelenek bérelni, akikkel aztán meggyűlt a bajuk a szabadon garázdálkodó népcsoporttal. A média természetesen a bűnözők mellé állt, mint ahogy ezt tenni szokták. Szerintük addig minden a legnagyobb rendben volt, míg a gazemberek hosszú éveken át, fényes nappal kirabolták a becsületesen dolgozó Magyar embereket. Így aztán az igazság, a háttérbe szorult, mint ahogy ez az örökmozgónál is. Azok az emberek, akik ilyen nyilvánosan a szemünkbe hazudnak, akkor azt is hazudják, hogy nincs örökmozgó.

Ebben a pillanatban úgy gondoltam, elérkezett az idő, hogy ismét foglalkozzak a kérdéssel. Elsőre körül néztem a neten, mit találok. Ott sajnos egyik leírást sem találtam működőképesnek, ezért elővettem azt a témát, amit még gyerekkoromban kitaláltam. De nem foglalkoztam vele , mert én is elfogadtam, hogy úgysem működik.

Rajz nélkül elég nehéz leírni, de megpróbálom.

Az elv lényege, hogy a mágnesteret vaslemezzel le lehet árnyékolni.

Képzeljünk el négy, taszításba állított mágnest. Ebből kettő nyugvó mágnest, ami egymástól mondjuk 30 cm-re van. A másik két, taszításban lévő mágnes egy himbára van felfogatva, amik felváltva ráközelíthetnek a nyugvó mágnesekre. A himba egy hajtókarral egy lendítő kerékhez van rögzítve. A lendítőkerék egy 90 fokos hajtással egy tengelyhez kapcsolódik. Ezen a tengelyen egy félbevágott vas árnyékoló korong van, ami megfelelő időpillanatban az egymásra közelítő mágnesek előtt alakítja ki a takarást. Mondjuk a bal oldali nyugvó mágnes előtt, aminek a mozgó párja épp elindul felfelé, a takaró korong épp betakar. Tehát a mozgó mágnes akadálymentesen ráközelíthet a taszításba lévő párjára, amit most árnyékol a korong. Mikor a himba holtpontra ér, a korong takarása kifordul, és a két, nagyon közel lévő mágnes ereje egymásra feszülve a lendítő kerékbe préseli a kettejük bármekkora taszító erejét. Mikor az egymásra szabadult mágnesek az egymás eltaszításával küszködnek, a másik oldalon ebben a pillanatban a folyamat fordítottan épül fel, vagyis a takaró korong most a jobb oldalon takar, és míg a bal oldalon a két mágnes tiszta erővel távolodik, a jobb oldalon a betakarás miatt a másik két mágnes szabadon egymásra közelíthet.

Ha valakinek van természetes műszaki érzéke, az már látja ezt a rendszert mozgás közben.

Mikor ezt kidolgoztam, szkeptikusan próbáltam megdönteni a saját állításomat, mi az a tényező, ami miatt a rendszer ne működne.

Eddig nem találtam olyan magyarázatot, ami miatt a rendszer megállna. Aztán próbáltam embereket megszólítani, hogy szerintük mi az a tényező, ami miatt a rendszer nem lenne önfenntartó. Elképesztő dolgok derültek ki. Rájöttem, hogy az emberek nagyon nagy része műszaki analfabéta. Nem volt kivétel ez alól a frissen diplomázott műszaki egyetemi hallgató sem.

Voltak, akik azzal a hülyeséggel álltak elő, hogy ha már meg kell lökni, akkor nem örökmozgó. (Egyorrú!) Sokan voltak, akik a súrlódásnál leragadtak. (Másik Egyorrú!), hiszen a mágnes erejével a súrlódás átléphető.

Volt egy normális állítás is, miszerint a mágnestérben mozgó vaslemezben keletkező örvényáram akadályozni fogja a rendszert. Erre csak az a válaszom, hogy kit zavar, ha a rendszer lassan forog. DE Forog!! De csináltam egy egyszerűsített kísérletet. Az örvénylés a kísérletben nem jelentkezett.

Természetesen én is szkeptikus vagyok, de még nem találtam olyan magyarázatot, ami szerint ez a rendszer ne működne.

Ha a rendszer mégsem működőképes, akkor az ember egy kísérlettel gazdagabb. De ha működik, akkor a kipróbálója nagy veszélyben van, hiszen akkor nagy valószínűséggel mások is megcsinálták és valamiért ők sem jutottak el a nyilvánosságig.


Megelőzve a egyorrú műszaki analfabéták szkeptikus állítását elmondanám, hogy ha a szerkezet önfenntartó, akkor a karbantartása elhanyagolható a megtermelt energia mellett. A mágnes erejét ugyanis tetszés szerint növelhető. Igaz, a a mágnes erejével párhuzamosan a mechanikát is erősebbre kell építeni, viszont az ebből keletkező veszteség lényegesen kevesebb, mint a kinyerhető energia. Egyszerű példa, a robbanó motorok. Kis motor, kis súrlódás, kis teljesítmény. Nagy motor, nagy súrlódás, nagyon nagy teljesítmény.

2014. febr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
17%

Valamelyik hozzászóló írta.


"Mint már elég régóta tudjuk, energia nem keletkezik, és nem vész el.

Vagyis energiát kizárólag valaminek a rovására lehet "előállítani", például valamilyen egyéb energia felhasználásával, azaz energiaátalakítással. "


Ezen a területen kár a meglévő törvényekre hivatkozni, mert ez pont nem az a terület. Észre kellene venni, hogy a föld végre gömbölyű. És nem kerek, mint ahogy azt sokáig állították, és aki mást állított, azokat mind kivégezték. Ebben a témában nem a visszahúzó gondolatokat kellene csokorba szedni, hanem azokat az építő jellegű gondolatokat, ami valóban az örökmozgó lehetséges magyarázatait feszegeti. Ismét hangsúlyozom, hogy magam is kételkedő vagyok, de az a kételkedő, aki ész érvekkel próbálom megnézni, lehet-e benne valami. Aki marhaságokat ír a témához, miért ebbe a topikba ír? Az jobb ha máshol keres témát magának. Ha már eleve elutasít egy olyan elméletet, amiben nem lát semmit, miért próbálja a másikat meggyőzni az ellenkezőjéről, méghozzá a fizika jelenlegi törvényeivel? Azokkal a törvényekkel, amik csakis az eddig kitalált jelenségekre igaz.

2014. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
62%

#36:


Te egy kiba­szottul hülye fa­sz vagy. Ha komolyan beszélsz, akkor csak simán, amiért ennyire nulla vagy fizikából, ha trollkodsz, akkor meg azért, mert ennyi energiát fordítasz rá.

2014. febr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 Shai-Hulud ***** válasza:
61%

#38


Sommás és velős vélemény volt, de TÖKÉLETESEN egyetértek vele. :D


Pedro

2014. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
# 38-as # 39-es!Szerintem nektek egyszerűen csak az fáj nagyon hogy egyetlen önálló gondolatotok nincs! Értsétek már meg végre hogy ha kísérletezik az ember mert van egy ÖNÁLLÓ gondolata azzal csak előrébb lesz még akkor is ha nem sikerül! De ilyenek mint ti a büdös életben semmit nem fogtok alkotni! De ez jobb is így csak nem értem miért fáj az nektek hogy más meg alkot! De ezen szerintem kár vitázni, mert úgyis csak azt tudjátok hogy hülye idióta stb! Szép napot! :)
2014. febr. 24. 12:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!