Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért kőltenek 100 millió...

Miért kőltenek 100 millió dollárokat Higgs bozon kutatásra, ha több milliárd éhező ember van?

Figyelt kérdés

Közép európában rengeteg ember szegényedik el. Kerül ki az utcára, ahol már olyan helyzetbe kerül hogy soha nem lesz hajléka. Hideg fagyos kies helyeken kell vegetálnia gyerekekkel, családdal. Embereknek nem futja a pártízezer Ft-os SZTK műtétre, ami egy normális egészségi állapotba helyezné az életét az embernek. Eközben világszerte 100 millió dollárokat kőltenek olyan kutatásokba melynek haszna nem látszik megtérülni. Semmi sem lesz ezekből a van-e Higgs bozon ? Építsünk gyorsítót, hogy egy állítólagos ősrobbanás első másodpercéhez közeli állapotot idézzünk elő vagy csináljunk mikro fekete lyukat pár száz millió dollárért.


Sportolóknál & énekesnőknél még megértem, mert megkeresik a sok góllal a nézőtérbevételét, meg hogy Britney vonaglik egy travesztivel a koncerten tangában még sok embernek ad kielégülést és megfieztik a jegy árát, de itt ki fizet miért ? Miért jó ez bárkinek is? Miért nem tíltakoznak tömegek ? Polgárjogi aktivisaták hol vannak? Te mit szólsz ehhez a pazarláshoz?


2014. febr. 18. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
0%
Válaszom
2014. jún. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
0%

Pardon. Ez véletlen sijerült így.

Válaszom: Amikor a számítógépet vettem,még nem tudtam,hogy ez elsősorban Isten akarata,hogy leírjam életem csodáit egy könyvben. No meg egyebeket. A könyvet nem sikerült kiadni ,mert " nem értem rá". Nincs rá pénzem . Ám nem baj,mert így a neten elküldhettem messze földekre Amerikába, Ausztráliába,Új Zélandba, stb A címe: Áldás. Így aztán olvashatja aki akarja,ha akarja .Csak a nevem kell keresőbe írni, s aztán a címet. De ha valakinek így jobban tetszik,legyen Úgy: www.osys.hu/biromiklos Tehát tedd ahogy jobban tetszik. Csak ha akarod.

2014. jún. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 fGhw39-84th ***** válasza:
100%
Azt is Isten akarta, hogy a Higgs bozont felfedezzék. Ha nem akarta volna, akkor nem találták volna meg. Hiszen semmi nem történhet akarata ellenére, ugye? Szerencsére a felfedezésről beszámoló közlemény, az Isten magasságos kegyelméből üzemelő, interneten bárki ember fia számára hozzáférhető.
2014. jún. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
0%
És az most hól van? Már csak azért kérdem,hogy ücvözölhessem.
2014. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 fGhw39-84th ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de igen nehéz dekódolni az írásaidat... remélem a könyvedre nagyobb figyelmet fordítottál.


"És az most hól van? Már csak azért kérdem,hogy ücvözölhessem."

Itt mire vagy kire vonatkozott a kérdés? Mert ha valakit üdvözölni akarsz, akkor miért használod az 'az'-t? De ha tárgyról beszélsz akkor minek akarod üdvözölni? Ha a Higgs bozonra utaltál (bár meglehetősen összefüggéstelenek a szavaid), amit igazán kiírhattál volna, elkerülve a félreértéseket, akkor azt nem sok értelme van üdvözölni, mert az egy elemi részecske, és amúgy is az életideje mindössze 1.6×10^−22 másodperc.

2014. jún. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
0%
Akkor az nem ér semmit. És erre fordítanak milliókat? ahelyett,hogy legalább egyszer jóllakatnának millió millió embert? Hogy örülnének szegények... Legalább egyszer örülnének. És az a Bozon gyerek,a Higgs bácsi fia az örül,hogy egyszer valahonnan előbányászták. Jaj szegény,hogy olyan rövid ideig él csak Nem lehetne,hogy tovább éljen?! De szomorú ez így...
2014. jún. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 fGhw39-84th ***** válasza:
Szerintem te troll vagy. Ennyire nem lehet valaki sötét. Na csá, beszélgess magaddal tovább.
2014. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
0%

hahahahahahahahahahahahahahah

De jókat nevettem.Rájöttél valamire???! Különben nem vagyok troll Mondjuk sok eszed nincs ha csak ilyen soká jöttél rá,hogy ellene mondok a sok "okosnak" viccből is. Ne búsuljatok... Máskor is volt már úgy hogy hosszabb idő után rájöttek az "okosok" ez bizony kidobott pénz volt.

Azzal meg hiába élcelődsz,hogy elütök egy betűt véletlenül,előfordul az veled is... Sőt,még normális emberrel is.

2014. jún. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
24%
Lekösség a tudósokat, hogy eljátszadozzanak a részecskékkel, addig sem okoznak forradalmat.
2014. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy apróság. A matematikában a számelmélet tételeit szinte mindenki nagyon szép érdekességként kezelte, de nem volt semmi hasznuk, ma már bankszámlánk biztonságát garantálják ezek a tételek, meg a számítógépes kommunikációt.


Még a legelvontabbnak tűnő matekból is lehet egy csapásra kőkemény gyakorlat, nemhogy fizikából... Ezt soha nem lehet tudni előre. Mindenesetre egyáltalán nem erről van szó, hogy egy sorral több lesz egy tankönyvben, ha már kis szerényen megemlítetted a 170 fölötti IQ-dat, akkor nyilván ezt magadtól is megérted...


Igen demagóg érvelés különben és nélkülöz minden realitásérzéket, hogy pont azt sajnálod, amit a tudományra költenek...


Divat, kozmetika, hadiipar, luxuscikkek...

2014. nov. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!