Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mely országok fejlettek...

Mely országok fejlettek tudományosan az USA-n kívül?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem ahol sok tudományos kutatás folyik sok pénzt költenek a tudományos fejlődésre

2014. ápr. 26. 03:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

szerintem oroszország, kína, egyesült királyság vagy akár az egész eu.

nagyságrendekkel kevesebbnek gondolom pl. az afrikai térséget vagy szegényebb dél amerikai országokat.


bár az is kérdés, hogy milyen tudományos kutatásra gondolsz...

2014. ápr. 26. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Japán, természetesen.

És technikai fejlettségben Dél-Korea.



(Oroszországon és Kínán röhögnöm kellett) :D

2014. ápr. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Oroszország biztos, de valszeg még Japán is.

Mogyi

2014. ápr. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Néztünk egy kollégával híreket Oroszország katonai akcióiról. Olyan gépekkel provokálják Angliát, amiken a magyar pilóták 30 éve gyakoroltak repülni. Ezek a típusok ugyanis már akkor nem voltak nálunk bevethetőek, lévén idejétmúltak.

(A kolléga egyébként maga is pilóta, tudja, miről beszél.)


Az oroszoknak csak a nagy arcuk van.



Japán meg "valszg" fejlett??? Valszeg, ja...

2014. ápr. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Valszeg, mert nem voltam benne biztos. Jobb mint ha azt mondom hogy nem...
2014. ápr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Oroszok sosem voltak fejlettek technológiai szempontból. Talán a két VH utáni kb. 20-30 éves időszakban, mikor az atomfegyver-versengés folyt (Tsar-bomba), atomerőművek (bár egy részük ma már elavult), ők lőttek fel elsőként szputnyikot (műholdat) és embert földkörüli pályára, valamint ők küldtek először holdkompot a Holdra. De se előtte, se ezt a rövid időszakot követően sosem volt rájuk jellemző a magasfokú technológiai fejlettség.


Akik technológiai szempontból viszik a prímet, azok a japók, a dél-koreaiak és az EU. Kína iszonyú iramban fejlődik, várhatóan fel fog zárkózni 20-30 éven belül az előbbiekhez ha így halad. Akikbe még nagy potenciál van, azok az indiaiak (nekik kb. 50 évet prognosztizálnak, hogy utolérjék az előbbieket).

2014. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És az eu-ban mely országok?
2014. ápr. 26. 11:16
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted? :)

Francia, német, angol és olasz területek elsősorban. Másodsorban Svájc, spanyol, Benelux államok, plusz még hozzá az északi félsziget (finn-svéd-norvég-dán) rész (mi a neve annak a nagy félszigetnek?). Nagyvonalakban ők, sorrendet ne kérdezz, mert az nézőpont kérdése.


Tudom, hogy ezeknek egy része nem tagja az EU-nak, de európai államok mind.

2014. ápr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Skandináv-fsz.
2014. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Most akkor nem értem, a legtöbben miért fegyverkezéssel kapcsolatban kezdtek el írni? Azt hittem, hogy tudományos kutatásokat kérdeznek...


Meg a kérdező is pontosíthatna, hogy mire gondolt...

2014. ápr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!