Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jó tanulási módszer?

Jó tanulási módszer?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.-as,első félévbe majdnem 4-es tanuló voltam a csupa hármasból,azonban erre nagyon sok energiám ráment és este nyolckor végeztem a tanulással,illetve akkor már befejeztem,mégha nem is végeztem.Most félév után szégyen ránézni az ellenőrzőmre,tele vagyok 1-esekkel meg 2-esekkel.Jövőre egy erős iskolába megyek,amit annak köszönhetek hogy az első félévet jól teljesítettem,de ezt nem tudom,hogyan teljesítsem,elég gyenge tanuló vagyok,a gondolataim is seperc alatt elkalandoznak és egyszer csak azt veszem észre hogy már két órája ülök a könyv felett,de alig maradt meg valami.Tudna valaki mondani esetleg valami jó tanulási módszert,aminél nem csak leülök és olvasom,hanem amire tudok is figyelni?Vannak olyan kaják,amik segítik a figyelmet is?

2014. ápr. 29. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
leülsz a seggedre, kinyitod a könyvet vagy a füzetet, és elkezded olvasni, memorizálni. ilyen egyszerű az egész
2014. ápr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bodnar edit válasza:
Például csalán tea , vagy Omega 3 zsírsav amit minden halfélében megtalálsz. De tudod ha hamar akarsz végezni oda kell tenned magad. Én ceruzával aláhúztam a legfontosabb részeket. Olvasd el többször a mondatot és csak azokat a szavakat húzd alá ami röviden a lényeget mondja el. Aztán vegyél magadnak minden tantárgyból egy üres füzetet. Amiket aláhúztál másold át de ezekből is húzz le részeket, vagyis tömörítsd. Ha le lesz másolva ugye bármikor előveheted sőt az új suliban is majdan felhasználhatod. Minden tantárgyból lesz egy klassz kis gyűjteményed amit bármikor használhatsz.Ja a térképedet meg forgasd mert a maikban jóformán minden benne van jó ha tudod. Hátha használhatod dolgozat írásnál. Ezért jó ha tudod mi hol van azonnal megnézheted.Szerintem így haladni is fogsz és nem kell hajnalig fenn lenned! Sok sikert.
2014. ápr. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!!Megpróbálom,amit írtál!:D
2014. ápr. 30. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!