Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetségesnek tartom a létreho...

Lehetségesnek tartom a létrehozását?

Figyelt kérdés

Üdv.

Egy repülő deszkáról lenne szó.

Snow board alakú.


1.3 - 1.5 m hosszú és 0.5m széles lenne.

2 Nagyon erős ventillátor lenne beépítve az aljára.

Az aljára 2 szélére, 2 kisebb ventillátor vagy mini Jet motor lenne beépítve, ami tartja a deszkát, hogy ne döljön el hírtelen.


A venntillátorokat tudom szabályozni 0-100%-ig, minél erősebb fokozatra állítom annál jobban emelkedne, a 2 venntillátor tudom fokozni külön-külön, így egyiket ha leviszem 95%-ra, akkora lassacskán elindulok nagyon kis döléssel előre.


Ilyent még nem láttam készítsenek házilag, és stabilitás megoldását sem láttam sehol.


40-55 kilós emberkét megbírna.


Készítettem hasonlót korábban, kutyával volt tesztelve, ami 0.5m a föld felé fölvitte.


Mit szóltok, ha megvalósítanám életnagyba és működőképes is lenne, el tudnám adni ? Vagy hírnevet szerezni magamnak ?


Tudom nem itt kellene a választ megkapnom rá, de gondoltam megkérdem itt, mivel itt ismertem meg a jelenlegi társam is, azóta is nagyon jóban vagyunk, együtt melózunk ilyen szerkezeteken.


2014. ápr. 30. 12:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tudod csinálni, biztos ismert leszel - főleg ha bemutatod magad élőben és nagy nyilvánosság előtt. Interneten is lehet, de a videó nem olyan meggyőző, mint élőben látni.

De az egésznek akkor lesz igazán nagy hírneve, ha kisebb energiával tud emelni, emelkedni, mint az eddigi gépek. Az, hogy egy nagy tartály üzemanyaggal felemelsz egy kisebb embert, az nem nagy teljesítmény, de ha a fogyasztás viszonylag kevés az elért eredményhez viszonyítva, akkor lehetsz igazán büszke.

Sok sikert!

2014. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem. Dolgozunk pár érdekes dolgon, ami egyedi dolgok.
2014. ápr. 30. 14:10
 3/18 2xSü ***** válasza:
100%

> Nagyon erős ventillátor lenne beépítve az aljára


Nem vagyok mérnök, de szerintem lebecsülöd a szükséges ventillátor méretét. Mondjuk ahhoz, hogy megemeljen egy 80 kg-os embert, ahhoz lehet kell egy méteres ventillátor, aminek magának is van ugye már jelentős súlya, stb… Mindezt meg is kell ugye hajtani valamiről. Ha akkumulátorról, ha üzemanyagról van szó, máris rájött még pár kiló. Az eredmény valószínű egy mázsás szerkezet lenne.

2014. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2 db 0.3 m átmérőjű ventillátorról lenne szó. A motor már egy egyedi találmány lenne megint, lekicsinyítve pár dolgot.
2014. ápr. 30. 14:19
 5/18 Tengor ***** válasza:
Ha motorból tudsz újat alkotni már azzal is híres lehetsz v. legalábbis kő gazdag.
2014. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Már létezik hasonló, de az nem deszka, hanem egyszerűen 4 db. 1 méteres ventillátor, négyzet alakban.

Középen áll az egyetlen ember.


Ez a minimum, hogy 70 kg-ot fel tudj emelni, és még legyen benne egy kis tartalék is, amivel repül.

Tudod, az sajnos nem elég, ha 20 mp. alatt egy métert tud emelkedni, mert akkor még beleszalad az akadályokba, mikor vízszintesen megy. Mozgékonynak kell lennie.


Ha viszont valaha is el akarod adni, vagy egyáltalán ki akarsz vele menni a közútra, egy millió előírás és teszteredmény kell hozzá!

Még ha jól működik, ez akkor is 10-15 év minimum.

2014. ápr. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"2 venntillátor tudom fokozni külön-külön, így egyiket ha leviszem 95%-ra, akkora lassacskán elindulok nagyon kis döléssel előre."


nem. pofával előre beleállsz a földbe. :)


a ha csökkented az egyik (mondjuk az első) ventilátor fordulatszámát, akkor csökken az emelőerő. ettől előre dől, ekkor azonban mindkét ventilátor emelőereje szöget szár be a gravitációval, azaz mindkettőnek a tényleges emelőereje csökken. a billenés miatt az emelőerők eredője és a tömegközéppontod gravitációs ereje nincs egy vonalban, ami forgatónyomatékot generál, ettől süllyedni kezdesz, tovább billensz és elindulsz előre. talán egy picit fordulsz is, de az elhanyagolható.


tanulmányozz egy helikopter rotort, nem véletlen, hogy a lapok állásszögét is lehet változtatni.


a te konstrukciódnál:


forduláshoz: azonos emelőerő különböző fordulatszám esetén. (változtatható állásszögű "ventilátorok")

haladáshoz: első rotor emelőerő csökkentés, enyhe billenés, mindkét motor emelőerő növelés, hogy ellensúlyozd a az elemelőerő és gravitáció szögét (az erő másik komponense mozgat előre)


szerintem elsőre inkább légpárnásként próbáld megépíteni, az sokkal egyszerűbb és kisebb teljesítmény is kell hozzá.

2014. ápr. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak kíváncsiságból menyire számoltál ennek utána. Mondjuk hogy milyen teljesítmény kell pusztán csak a lebegéshez.

Mert előbb számoltam utána és ez kivitelezhetetlen még az is képtelenség hogy a kutyával működne.

2014. ápr. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ezt pont a helikopter miatt nem tudod elpasszolni!Mert ez már van!
2014. ápr. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Érzékeny lelkű gépészmérnökök ne olvassák el. A végén még infarktust kapnak.

Én erős idegzetűnek tartom magam, de sajnos át tudtam látni a problémát, néhány mély lélegzet után mertem csak nekiállni írni. Megyek is.

2014. ápr. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!