Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A szervezet és/vagy a sejtek...

A szervezet és/vagy a sejtek hogyan érzékelik a kalória mennyiségét? Mi az ami érzékeli és a menyiségétől függően reagál?

Figyelt kérdés

2014. jún. 3. 21:12
 1/3 anonim válasza:
Pontosítsd a kérdést, mert nem érthető,hogy mire akarsz választ kapni! A kalória az energia egyik mértékegysége. Egy kalória egy gramm víz hőmérsékletét egy °C-kal emeli.
2014. jún. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt olvastam egyik oldalon hogy a kalória-korlátozás jó hatással van az élőlényekre. Tehát ha kevesebbet eszel de nem alultápláltsági szinten. Arra vagyok kíváncsi hogy mi az ami érzékeli azt hogy én kevesebbet eszek és reagál az adott (lényegtelen) dolgokkal amik miatt egészségesebb leszek.
2014. jún. 4. 14:49
 3/3 anonim válasza:
Ja, értem. Vannak sejtek, melyek érzékelik a vér aminosav, lipid,és szénhidrátkoncentrációját, ezen kívül a gyomor nyomásérzékelő receptorai is érzékelik, hogy van-e táplálék a gyomorban. Ezen információk a bolygóidegen keresztül a hipotalamuszba kerülnek, és itt alakul ki a jóllakottság és éhségérzet.
2014. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!