Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Marson lehet élet?

Marson lehet élet?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam, h lehet, vagy volt víz a Marson, vagy akár lehetett, akár más bolygókon is, de eddig semmi kézzel fogható bizonyítékot nem mutattak fel, ha jól tudom. Ha nem is civillizált társadalom, de mikrobák, vagy más élet van vhol? Mit tudtok erről?

2014. júl. 19. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Víz az Európán (Jupiter holdja):

[link]


A Marson lehetETT élet, ma már szinte biztos nincs:

[link]


Eddig knonkrétan nem találtunk életet sehol máshol ami most is létezne, DE azonosítottuk az élethez szükséges FELTÉTELEKET, amik alapján meg tudjuk mondani hol LEHETSÉGES és milyen öszetettségű élet (mr feltéve ha az az élet földi-típusú). Meglepően sok hely számításba jöhet. Vanak jó doksik amik erről szólnak, pl: https://www.youtube.com/watch?v=34sEX6VM9sU

2014. júl. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meg is nézem!:)
2014. júl. 19. 17:00
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Napfonat ***** válasza:
75%

A Mars-szondák szerint a Marson van folyékony víz!


[link]


Ezenkívül vízfolyások nyomaira is bukkantak a Marson!


[link]


A kutatók szerint elképzelhető, hogy élet van a Marson, az Európán, az Enceladuson, a Titánon és a Tritonon.

Természetesen mikroszkopikus, bakteriális szinten.

2014. júl. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
45%
a marson található kisebbfajta jégsapka, de a sugárzás miatt nem valószínű, hogy bármi megélt volna ott. A légköre nagyon kicsi. Volt víz és valamiyen formában élet is lehetett. A Jupiter Europa holdja kecsegtető. Óceán borítja, több kilométer mély jéggel a felszínén. Alatta folyékony víz lehet, mert a felszínén lévő redős elrendeződés, jégmozgására utal. Állítólag több oxigén van abban a vízben, mint a földin. Mivel merülnek a vízkészleteink én egy lehetőségnek is látom a holdat, hogy valamilyen formában ide juttassuk onnan a vizet.
2014. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit biztosan tudunk az az, hogy több milliárd éve a Marson nagy mennyiségű folyékony víz volt a felszínen, melegebb is volt mint most, és akár élet is kialakulhatott rajta.


Egyelőre azonban semmi bizonyítékunk nincs arra, hogy volt vagy van élet a Marson


Ezt támasztja alá egy a minap megjelent cikk is:

[link]


Egyesek szerint (lásd ugyanezt a cikket a vége felé) nem kizárható, hogy ma is van mikrobiológiai élet a Marson. Én ugyan laikusnak számítok a témában, de szvsz ez merő wishful thinking. Bár valóban nem zárható ki, az esélye szerintem a lottó ötösnél is alacsonyabb.


A múltbeli (szintén egysejtű) élet sokkal valószínűbb, de a bebizonyítása sokkal nehezebb. Fejlettebb élőlényekre, fosszíliákra nem érdemes számítani.

2014. júl. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!