Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az Univerz...

Mit gondoltok erről az Univerzum-elméletről?

Figyelt kérdés

Egy kicsit elgondolkodtam, talán kicsit el is szaladt az agyam. A totál materialisták nyílván a hajukat fogják tépni de én nyíván a nyitottabbakhoz szólok.


Az alap, amiből elindultam: 1

Einstein óta tudjuk, hogy a háromdé nem háromdé, hanem 4d-s világban élunk, valamint hogy az idő és a tér elválaszthatatlan, tehát téridőben vagyunk, egyik sem válaszható el egymástól.


Az alap, amiből elindultam: 2

egy elmélet szerint az univerzum "véges-végtelen", a háromdé /azaz immár négydé/ egyszerűen egy lufi felszínéhez hasonlítható, a tér nem korlátlanul végtelen. Leegyszerűsítve ha "egész sokáig mennénk egy irányba végul visszajutnánk az eredeti irányba pusztán azzal hogy előre mentunk"


...és ugyebár a tér meg az idő elválaszthatatlan, tehát...

DObpergés...


kovetkeztetésem:


Az idő is visszatér onmagába, nincs eleje és vége, tehát "milliárdszor milliárszor millliárd" évek múlva ugyanúgy minden meg for torténni megint, ez a pillanat is, és megy korbe és korbe az idő is a végtelenségig...

akár ősrobbanással akár anélkul...

ez az időhurok


/egy barátomnak megemlítettem, ő azt mondta hogy szerinte inkább az "időspirál" a helyes, vagyis ugyanaozok az egyének pl. tanulnak a hibájukból és "emlékezve" egy árnyalatnyit mindig javítanak az életukon, és "feljebb" javítják az "univerzum minőségét" egy tokéletesebb állapotba/



2014. szept. 7. 23:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
woooow, koszonom szpen a válaszokat, haszbosak és elgondolkodtatóak voltak :.D a további legjobbakat
2014. szept. 8. 20:33
 12/12 anonim ***** válasza:
Az idő ciklikus, igen. De nem úgy ah ide írtad.
2015. jún. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!