Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi volt az ősrobbanás előtt?

Mi volt az ősrobbanás előtt?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy az ősrobbanás előtt nem volt semmi. Én nem értem, hogy ha nem volt semmi, akkor abból hogyan lett hirtelen valami..

Megköszönném, ha valaki, aki otthon van a témában beszélne róla egy kicsit!



2014. szept. 25. 13:11
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
22%

@Wadmalac:

Utánanéztem. Neked is ajánlom a NASA, ESA, JAXA és hasonló oldalakat, amelyek tudományosan közelítik meg a dolgokat. Tényszerűen, mert e nélkül még penicillin sem lenne. Esetleg YouTube-on hallgass meg egy-két Dávid Gyula előadást.


Katolikusoknál butább, kémutatóbb formációval még nem találkoztam. Prédikálnak, de azért maguk felé hajlik a kezük. A Bibilia, hát... ne mondjam. Mesekönyv a köbön. Szégyen a 21. századra, hogy valamiféle "égi apóhoz" fohászkodnak emberek. Közben meg már azt is bizonyították Svájcban a CERN -ben, hogy a világ teremtéséhez nem kell valami istenség (Olvass el egy két Stephen Hawking könyvet). Katolikus isten meg pláne nem is kell a teremtéshez == Nem is létezik. Az ember van, és isten nélkül is lehet jót tenni. Remélem kihalnak a buta katolikusok, és az összes őskövület vallás, egyszerűen nem úgy működik a világ, ahogy a vallási könyvek leírják. Ezt kéne felfogni.

2017. febr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 Mojjo ***** válasza:
93%
@21: téged bántott valaki, vagy mi?
2017. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 Wadmalac ***** válasza:
93%

nfl:


Tényleg, neked mi bajod?

Ha személyes sérelmeid vannak, azt nem itt kéne rendezni.

Én pont NEKEM nyomod?

Marhára el vagy tárcsázva.


Nem vagyok vallásos, de attól még józan ésszel felfogom, hogy a tudományos szemlélet nem egyenlő a vallásgyűlölettel. Én csupán elzárkózom tőlük, nem értek egyet velük, nem is érdekelnek.


A globális vallási felekezetek nem tudományellenesek. Kulturális jelentőségük meg csökken, de még mindig nem elhanyagolható.


A hülye szektákat ne keverjük ide,sajnos van elég. Na AZOKKAL van bajom, itt az oldalon eleget trollkodnak bele a tudományba.

Nem jó játék ám az ő színvonalukon vallásgyűlölő köpködést művelni itt a tudomány rovatban, mert adod alájuk a lovat azzal, hogy rólad általánosítanak majd a rovat többi válaszolójára.


Nos, én erősen ódzkodom attól, hogy RÓLAD ítéljenek meg engem.

2017. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim válasza:
100%
#2 #3 és #4 jókat mondott, a többit el ne hidd! A lényeg az hogy még mi sem tudjuk hogy mi volt előtte, de többféle magyarázat is van. Az egyik legelfogadottabb az, hogy nem volt előtte, tudom ezt most nehéz felfogni, hogyha nem volt előtte semmi, akkor mitől lett? Egyszer csak olyan lett a kedve, és akkor ősrobbant? Lehetséges, hogy az egészet úgy kell felfogni, mint ahogy pl. a vissza a jövőben is marty mcfly találta fel a frizbit, de mégsem mert az ő idejében már feltalálták. Amikor létezett már az univerzum valami visszament az időben, és ezzel hozta létre magát. Persze sok más magyarázat van, és ha tényleg érdekel a téma olvass utána, bármelyik modern fizikával kapcsolatos könyvben szó esik az ősrobbanásról.
2017. júl. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
15%
Nem volt osrobbanas. Isten teremtette a vilagot.
2018. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Nem volt osrobbanas. Isten teremtette a vilagot."


Lennél szíves a nézeteiddel megmaradni a vallás rovatban? Állatira nem hiányzik, hogy minden tudományos kérdés végén ott díszelegjen az okosságod.

Már bocs, de itt a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy mibe vagy belefanatizálva.


Csak mellesleg, a katolikus egyház NEM tagadja az ősrobbanást. Az ősrobbanás meg nem zárja ki Isten létét. Persze nem is bizonyítja.


Feltéve, hogy szektalogikában a bizonyíték kifejezés jelentése megérthető egyáltalán.


A hit és tudomány közt nincs ellentét, mert nincs közös területük. Sajnos a magad félék terjesztik azt, hogy mégis van.

2018. márc. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
58%
Nem vagyok katolikus:))
2018. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 Wadmalac ***** válasza:
93%
Gondoltam is, mert a katolikus egyház nem próbál tudományt tagadni, csak a vadhajtásai.
2018. márc. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
17%
Az ősrobbanás cáfolva lett a legújabb tudományos kutatások tükrében. A kvantumfizika győzött, amely szerint az univerzum örök és állandó
2018. márc. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
89%

Azt nem tudom, hogy ez a sok regisztráció egy ember, vagy tényleg ennyi elvakult, fanatikus tudománytagadó jár erre?

Akár az egyik, akár a másik lehetőség nagyon szomorú.

2018. márc. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!