Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Történelmileg igazolt- e...

Történelmileg igazolt- e Jézus létezése?

Figyelt kérdés
A Zeitgeist szerint nem...
2010. jan. 21. 12:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Mi valamikor úgy tanultuk, hogy igen, mert nem tudom már ki (valami római illető vagy ilyesmi) utalt rá valami művében. Konkrétat sajnos nem tudok mondani.
2010. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
A középiskolai (közgazdasági szakközépiskola) történelemtanárom szerint - aki rengeteget olvasott, nagyon kikupált kiművelt ember volt - igazolt.
2010. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy tudom, hogy mint személy, igazolt, ám a körülötte formálódó kultusz és misztikum már nem.
2010. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
igen
2010. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Szinte 100% hogy létezett. Mi az a Zeitgeist?
2010. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

De mivel igazolt a létezése?

Mert lehet mondani hogy igen, meg azt is hogy nem, így nincs hitele a kijelentésnek, szerintem, de ha a kérdezőnek ennyi is elég, nem szóltam.

2010. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
A netes forrás sem ér sokkal többet... én úgy tudom, hogy más egybehangzó különböző források jegyezték fel a dolgokat, de hogy ezek hol vannak vagy ki látta azt nemt udom. A történészek biztos tudják, hogy mi az elméletük vagy a forrásuk azt nem tudom.
2010. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

A válasz a Vatikán titkos levéltárában van.

Oda pedig halandó ember nem jut be.

2010. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

Biztos, hogy létezett különben nem írt volna róla a biblia meg nem gyilkoltak volna annyit egy kitalált személy nevében.

Az is biztos, hogy nem volt valami fotogén. Példéul Einstein sokkal fotgénebb volt, amit mi sem bizonyít jobban, hogy Einstein-ről rengeteg fénykép maradt fennt, viszont Jézusról egy sem.

2010. jan. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
25%
Állítólag Jézus,egy Orion csillagképböl jött idegen volt.És mivel abban az idöben az emberek még tul buták voltak,nem fedhette fel igazi létét.Mert elégették volna azonnal boszorkányság vádjával.És mives sokkal fejlettebb volt agyilag,(még a mai embertöl is), hipnózissal hitetett el sokmindent a néppel.Ezzel magyarázható a feltámadása is.Kilépett a testéböl,és visszatért egy uj testben.Egyébként arra kézzel fogható bizonyíték nincs,hogy ö létezett.Mintahogy semmire sincs,ami hasonló dolog.Pl. az ufo-kra sincs semmi bizonyíték.Csak megy a nagy magasröptü duma,hogy itt látták-ott látták....stb. Ez csak idiüta duma feltünöségi viszketegséggel párosítva.De ha valaki többet szeretne tudni erröl,olvassa el: Hargitai Károly-Nagy Meglepetés címü könyvét.Abba meg van magyarázva a lehetö legvalószínübb módon minden.
2010. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!